Úspěšně vybráno:

Složili jste se na speciální křeslo pro Štěpánka

Vybráno 0 Kč 30 100 Kč
10 495 Kč
 -
15 dárců
Celkem se zapojilo
2 007 Kč
Průměrná výše daru
10 000 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Složili jste se na speciální křeslo pro Štěpánka

Vybráno 0 Kč 30 100 Kč
10 495 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Lenka Kajanova
Datum přidání
1. 12. 2022
Poslední aktualita

1. 2. 2023 12:28

Moc děkujeme všem hodným dárcům ❤

Moc děkujeme všem hodným dárcům,všem kteří pomohli se sbírkou která byla úspěšně vybraná. A tak se může koupit speciální křeslo pro Štěpánka,a zbytek na neurorehabilitace v Arcadě. Které syn tolik potřebuje. V tuto chvíli jsme se synem v nemocnici. Ale pomali se uzdravuje. A moc se těší až budeme doma a bude se moct houpat. 

Ještě jednou vám všem moc děkuji. 💝💝💝 vážíme si vaši štědrosti.

S pozdravem krásného dne  Štěpánek a maminka.

Zobrazit celou aktualitu

Představení sbírky

Rád bych se vám představil. Jmenuji se Štěpán je mi 6 let..  už v bříšku maminky jsem měl potíže. Na začátku sedmého měsíce těhotenství, kdy mě maminka čekala se dozvěděla, že je s mou hlavičkou něco špatně. Po narození jsem byl kříšen a následně odnesen na JIP.. po veškerém vyšetření mi zjistili, že mám mikrocefalii, epilepsii, schyzencefalii a pár dalších diagnóz.  Mamince řekli, že nebudu dlouho žít.. ale pletli se, já jsem zabojoval a chtěl být na světě s maminkou a tatínkem. Měsíce plynuly a u mě se projevovala další diagnóza. Diabetes insipidus (žiznivka) – byl jsem dlouhé dny v nemocnici, než zjistili co mi je. I přes ty všechny bolestivé testy jsem to nevzdával. A utěšoval se v náručí maminky. 

A však to byl jen začátek… v průběhu let, kdy jsem trpěl na časté infekce plic, jsem měl oboustranný zápal plic a byl na jipce.. kde mi doktoři nedávali šanci. Byl jsem vyčerpaný, pořád jsem spinkal. Maminka mě držela za ruku a prosila, abych se uzdravil. a já jsem to dokázal. Trvalo mi to dlouho, ale zvládl jsem to. Domů jsem si odnesl i peg sondu. Když jsem byl na tom už lépe doktoři i zdr.sestry i maminka mi zkoušeli dávat tekutiny i potravu do pusy, ale já už nedokázal přijmout. Dlouhé týdny jsem měl sondu, proto mi to nešlo. A proto mám peg.

Ale díky pegu jsem přibral na váze a léky už snáším lépe. Byly totiž hořké neměl jsem to rád. Měsíce plynuly a já i přes veškerou snahu byl opět v nemocnici. Už mě tam moc dobře znají a vědí jak na mě když nejsem v pořádku. Dost často mám problém s vnitřním prostředím se sodikem. Chybí mi hormon, který by mi s tím pomohl proto musím brát minirin.

Epilepsii mám pod kontrolou i když poslední dobou málo spinkám, záchvaty nemám jen občas záškuby. 

Psal se rok 2020 a já zničehonic zkolaboval. Okamžitě nás tatínek vezl do nemocnice. Maminka mě držela v náručí, zatímco já stále zvracel. Byl jsem vyčerpaný musel jsem spinkat.

V nemocnici jsem musel na jipku, kde mi dělali vyšetření a zaintubovali mě. Nedokázal jsem sám dýchat, můj stav byl vážný. Maminka s tatínkem za mnou mohli až po 5ti hodinách. Dříve nesměli. Se strachem čekali až mě uvidí a dozvědí se co se stálo. 

Doktoři řekli, že je to vážné a že možná nepřežiju noc.. vlna bezmoci strachu smutku, zoufalství. Dny plynulý a já i po týdnu stále spinkal. Doktoři řekli že nemůžu byt tak dlouho zaintubovaný. Maminka se musela rozhodnout.. pro tracheostomii. Po narkóze jsem se probral po dlouhém spánku. Nevěděl jsem kde jsem a tak jsem plakal, ale neslyšel jsem se bál jsem se… slyšel jsem odsávačku. Ale svůj hlas už né…maminka s tatínkem mě uklidňovali a já jsem se zklidnil.. a na odsávačku i ten zvuk jsem si zvykl. Maminka s tatínkem se učili jak se starat o tracheostomii abych mohl domů. Zvládli to a já konečně mohl domů po náročné hospitalizaci. Těšil jsem se.

Doma jsme všechno zvládli a bylo dobře, začínal jsem se vracet k normálnímu životu i když s další cizí věci v sobě. 

Pomálu jsem znovu začal rehabilitovat, začínal jsem znovu od nuly ale zvládl jsem to.! A pokračuji dál – jsem na tom lépe. 

Hrozně rád se houpu, mám z toho velikánskou radost. Křesílko, které jsem měl z něj jsem už vyrostl.. nejsem už miminko. :) tak rád bych si znovu zahoupal sám, abych měl znovu ten pocit že to dokážu. Maminka se snaží ale já bych chtěl sám. A proto maminka našla speciální křeslo do kterého se vejdu. Jenže si ho nemůže dovolit. 

Budu rád když nám s křesílkem pomůžete, abych byl znovu veselý a šťastný, že to dokážu:) 

Komu pomůžeme?

Štěpánek je dítě, které nemělo start do života lehký. Překonal spoustu překážek, které zvládl. Štěpánek je veselé dítě, i když si prožil za svůj život tolik věcí. Štěpánek se rád prochází přírodou v kočárku. Je rád když se houpe, ať už u venkovní houpačky, anebo té domácí, ze které už dávno vyrostl. Štěpánek je rád ve společnosti děti baví ho různé aktivity a ta která ne dokáže dát jasně najevo.

Štěpánek je dar. Svým úsměvem dokáže rozesmát i člověka, který nemá dobrý den. Je zlatíčko strašně statečnej, usměvavej a stačí mu málo ke spokojenosti.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze z této sbírky budou na speciální křeslo pro hendikepované děti. Jestli se podaří vybrat větší část peněz, tak budou použity na  neurorehabilitace v Arcade Ostrava, které syn potřebuje pravidelně. 

Děkuji za každou pomoc, i malá částka dokáže změnit osud jednoho dítěte děkujeme ..

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Aktuality

1. 2. 2023 12:28

Moc děkujeme všem hodným dárcům ❤

Moc děkujeme všem hodným dárcům,všem kteří pomohli se sbírkou která byla úspěšně vybraná. A tak se může koupit speciální křeslo pro Štěpánka,a zbytek na neurorehabilitace v Arcadě. Které syn tolik potřebuje. V tuto chvíli jsme se synem v nemocnici. Ale pomali se uzdravuje. A moc se těší až budeme doma a bude se moct houpat. 

Ještě jednou vám všem moc děkuji. 💝💝💝 vážíme si vaši štědrosti.

S pozdravem krásného dne  Štěpánek a maminka.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Tomáš a Vendy (MR.NOBODY)
10 000 Kč  •  10. 1. 2023 16:40
Gentlemani drží své slovo. Máme vás rádi rodinko. Teta Vendy a strejda Tomáš
Strejda David
5 000 Kč  •  21. 12. 2022 16:09
❤🧡💛💚💙💜
Strejda Dušanek
1 000 Kč  •  17. 12. 2022 14:38
Přeji ti hodně štěstí zdraví,a ať se povede vybrat co nejvíce peněz.mám tě rád ♥️
🏳️‍🌈Martinka🏳️‍🌈
3 500 Kč  •  16. 12. 2022 18:07
Šťastné a veselé Vánoce pro vás rodinko a ať se vám splní vše co si přejete. A hlavně zdraví pro vás všechny a úspěchy pro malého Štěpánka.
Velkorysý dárce
5 000 Kč  •  4. 12. 2022 22:18
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  3. 12. 2022 11:30
Štědrý dárce
300 Kč  •  3. 12. 2022 11:22
Laskavý dárce
100 Kč  •  3. 12. 2022 10:47
Dobrosrdečný dárce
1 000 Kč  •  3. 12. 2022 10:22
DobroDárce
300 Kč  •  2. 12. 2022 23:34
Patrik Matejka (bojovník)
2 000 Kč  •  2. 12. 2022 20:11
Musíme si navzájom pomáhať, aj keď sami potrebujeme pomoc 💜💜 mates3105
DobroDárce
100 Kč  •  2. 12. 2022 13:37
Tomáš K. Mr.Nobody
800 Kč  •  2. 12. 2022 11:02
Máme vás rádi rodinko.
Velkorysý dárce
400 Kč  •  2. 12. 2022 9:51
Vendula K.
300 Kč  •  1. 12. 2022 21:19
Ahoj zlatíčko naše máme tě rádi a už se na tebe těšíme.

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat