Sbírka ukončena:

Nový začátek pro Sanynku a její rodinu

Vybráno 0 Kč 162 785 Kč
400 000 Kč
 -
252 dárců
Celkem se zapojilo
646 Kč
Průměrná výše daru
11 164 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Nový začátek pro Sanynku a její rodinu

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Nataša Ashrafová
Datum přidání
3. 2. 2023
Poslední aktualita

3. 4. 2023 7:45

🙏Děkuji všem 255 dobrosrdečným lidem🙏

Milý přátelé, sousedé, dárci!

Chci Vám ještě jednou poděkovat opravdu za vše. Zítra bude sbírka ukončena a tím pádem i možnost  komunikace s Vami, a proto Vám chci alespoň takhle, ještě jednou PODĚKOVAT. 

Nepodařila se sice vybrat cílová částka, ale jsme ze ♥️ vděčný, že se vůbec podařilo něco vybrat a za to Vám všem patří obrovské Poděkování.

S přátelským pozdravem a úctou se s Vámi loučím😊👋

Přeji Vám všem mnohu úspěchů, lásky, ať Vás provází jen samá radost a hlavně Vám přeji ať jste všichni zdraví s Vašimi rodinami🙏♥️😊.

DĚKUJEME

ASHRAFOVI

Zobrazit celou aktualitu
Všechny aktuality

Představení sbírky

Nejprve bych Vás ráda chtěla všechny pozdravit a seznámit Vás s naším příběhem.

Neměli jsme to v životě vždy snadné, ale největší zlom přišel v roce 2018 narozením naší nejmladší dcerky Sanynky. Po akutním císaři v 35. týdnu byla resuscitovaná několik minut a převezena na Jipku. 2. den po narození byla operována pro Atrezii anu s píštělí a byla vyoperovaná stomie a docházíme na pravidelné prohlídky na proktologii.

Celý měsíc byla tlumená léky a intubovaná. Nemohla jsem si ji vzít ani do náruče. Každé ráno jsem  jezdila do nemocnice držela ji za ručičku, modlila se ať je v pořádku a večer zase odjížděla domů. Po měsíci začali Sanynku pomalu probouzet a snižovat dávky Morfínu,  začala jsem se učit jak o stomii pečovat a zavádět nasogastrickou sondu, jelikož Sanynka neměla sací reflex. Neustále plakala, zvracela a skoro vůbec nespala. Byla jsem na pokraji sil a vyčerpaná jak fyzicky tak psychicky. Musela jsem ji krmit stříkačkou přes hadičku a to se ji vůbec nelíbilo. Jednoho dne, když jsem ji krmila, začala opět šíleně zvracet, i když jsem dělala vše správně. Nedokázala jsem se už na to dívat, a tak jsem se naštvala a vytáhla hadičku z nosu s rozhodnutím, že už ji sondu zavádět nebudu, i když mě lékaři výslovně varovali, abych to nedělala a nezkoušela Sanynku nechat vyhladovět, jelikož přibírala max 100g týdně. Ale já musela zkusit cokoliv, protože do budoucna hrozilo, že by měla Sanynka vyživovací sondu PEG. Díky Bohu se zadařilo s velkým úsilím Sanynku přesvědčit na pití z lahve a já  nemusela trápit svou dceru každodenním zaváděním hadičky do nosu.

V 6 měsících byla provedena 2. operace – plastika zadečku a genitálii, přičemž bylo navíc zjištěno na MR, že má dcerka nádor – presakrální masa Teratom spojeno se sydromem Curarrino a musel být chirurgicky odstraněn. Musíme pravidelně každé 2 až 4 měsíce docházet na onkologii. Zatím jsou hodnoty díky Bohu v normě a pevně doufám, že to tak i zůstane. Co se týče Curarrino sydromu, je to extrémně vzácný syndrom. Celosvětově je hlášeno pouze asi 300 případů. Zahrnuje kombinaci kostních abnormalit, anorektálních malformací a přítomnosti presakrální hmoty. Vzpomínám si, že Sanynka byla z kapaček tak rozpíchaná, že už neměla na těle místo, kam kanylu zavést.  Bylo to náramně stresující, nejen pro mě, ale pro i lékaře. V kuse pískala infuzní pumpa.  Jednu noc musela mít přivázanou ručičku k postýlce, aby mohly zavést kanylu do podpaží. Hrozný pocit, celou noc jsem u ní seděla a plakala. Měla oteklou ručičku, tak jsme se dohodli s lékaři, že kanylu zavedou nakonec do hlavičky. 

V 11 měsících byla provedena 3. operace – zanoření stomie. Z plánované 2 hodinové operace, byla na sále skoro 5 hodin. Vůbec jsem netušila, co se děje. Ten pocit strachu, který ve mě byl, je nepopsatelný. Pak vyšla paní doktorka a vysvětlila mi, že Sanynka během 11 měsíců podstoupila 3 náročné operace a nebylo úplně snadné navést všechny tkáně tak, aby všechny nervy pracovaly, jak mají, jelikož měla Sanynka v bříšku hodně srůstu. Důležité ale je, že  vše dopadlo v pořádku a Sanynka se zbavila vývodu, který měla na bříšku a mohla se normálně vyprazdňovat přirozenou cestou. Pamatuji si, že ten večer když nás propustili z nemocnice, poprvé po 10 měsících, si lehla na bříško a spala celou noc až do rána.

Když jsme si mysleli, že je vše zlé za námi, zavolala mi paní doktorka z genetiky, že má Sanynka vzácně nevyléčitelný sydrom Kabuki. V ten moment jsem vnitřně umřela. Celý váš život a vše co jste doposud považovali za důležité, ztratilo smysl. Chcete jen ať je vaše dítě zdravé a nejhorší na tom je, že mu chcete ze všech sil pomoct, ale nemáte jak, protože neexistuje lék.

Kubuki syndrom patří mezi velmi vzácná onemocnění. Je to genetická porucha jejíž hlavní klinické příznaky jsou mnohočetné orgánové abnormality a mentální retardace, které přibývají. Při této nemoci jste v nepřetržité nejistotě, nikdy nevíte jaký nový příznak se objeví. 

Začalo to vývojovou vadou Atrezii anu s píštělí, pak byly zjištěny potravinové alergie (BKM, vejce, lepek, sója, ořechy) a všechny klasické (prach, pyl, zvířata, roztoče, keře, stromy,trávy, atd) a k tomu atopický ekzém a Currarino nádor. To jsme ještě netušili, že vše co si Sanynka prožila během těch 11 měsíců, mělo spojitost právě s tímto syndomem. Po pár dalších měsících byla zjištěna srdeční vada Hypertrofická kardiomiopatie, dále Mikrocefalie, Hypotonie, opožděný vývoj řeči, a přibližně v roce a půl jejího života, kdy Sanynka neuměla ani náznakem vůbec mluvit ani chodit, byla jí diagnostikovaná psychomotoristická retardace. K tomu všemu ještě zvýšená kazivost zubů – Sanynku v nejbližším termínu čeká vytržení všech horních zoubků.

Ve 4 letech byla zjištěna další vada a to nedoslýchavost, takže musí mít sluchadla na obě uši. Nerozumí řeči, neumí si říct, jestli ji něco trápí, nebo bolí. Kolikrát pláče nebo se vzteká a já nevím proč. To je pro nás rodiče veliká bezmoc. Někdy jen tak sedím, pláču a říkám si, že kdo se postará o moje dítě, až tu pro ni nebudu.

Sanynka má momentálně 4 a půl roku, ale její mentální vývoj je na úrovni ročního dítěte. Stále neumí mluvit, neslyší, neumí dodržovat hygienu (je celodenně na plenách), neumí se sama najíst, chůze je motoricky neobratná a rozumí pouze pár základním věcem. Z toho důvodu potřebuje celodenní péči, která je velice náročná jak fyzicky tak psychicky. Malinká navštěvuje 14 specialistů, takže v Motole jsme jako doma. Ale přesto všechno je to naše milované zlatíčko.

Nemůžeme se připravit na to, jak se bude nemoc dále vyvíjet, jsme v neustálé nejistotě co přinese zítřek, ale snažíme se být pro naši dcerku tady a teď na 110%.

Další zlom přišel v březnu 2022.

Manžel měl jednoho dne bolesti zad. Druhý den jsem jeli do nemocnice na urgent, dostal injekci na uvolnění a léky na doma. Druhý den to bylo horší, tak udělali rentgen – výsledek negativní. Dostal obstřik a jeli jsme domu. Den na to se už nemohl postavit na pravou nohu, přestával ji cítit a bolesti zad byly nesnesitelné, takže opět nemocnice. Dostal infuzi s tím, že musí být hospitalizovaný, jelikož ztrácel cit v noze. Udělali magnetickou rezonanci a zjistili, že má oboustrannou vyhřézlou plotýnku, která mu tlačí na kořeny nervů a musí okamžitě podstoupit operaci páteře, jinak hrozí ochrnutí. Po dvou dnech byla provedena operace. Odstranili plotýnky a páteř mu drží 4 šrouby. Operace proběhla úspěšně, ale manžel zůstal s trvalými následky – chůze max 500m (pak už pociťuje bolest), nevydrží dlouho sedět, nemůže se ohnout při oblékaní, koupaní, když si potřebuje umýt obličej nebo vyčistit zuby. Pravá noha stále bolí, ale může alespoň v rámci možnosti chodit. Jsem na svého manžela hrdá, protože celý život tvrdě pracoval, abychom mohly slušně žít a naše 3 starší dcery mohly studovat. Je to pro něho velice psychicky náročné. Člověk, který celý život pracoval, si nemůže ani sám obléct boty. Takže nemůže pracovat a starat se o rodinu. A já se musím pečovat nejen o malinkou, ale také i o manžela.

A Když jsme si mysleli, že už nás nemůže potkat nic horšího, tak se tak stalo.

29. 10. 2022, před 2 měsíci, začalo u nás doma hořet.

Následovala jsem svou malou dcerku do vedlejšího pokoje a ihned jsem ucítila zápach jako když se pálí elektrika. Zavolala jsem ihned na manžela, aby zjistil, co to je. Všiml si, že za knihovnou hoří zásuvka. Vše se začalo rychle šířit. Všude byl hustý kouř, viděla jsem už i plameny. Starší dcera začala křičet ať rychle utečeme ven, že se oheň rychle šiří, volala ihned hasiče a bouchala sousedům na dveře, aby také vyběhli. Vyběhli jsme ven bez bot, bez ničeho. Bylo to jako mrknutím oka. Ve vteřině přijdete naprosto o vše. Veškeré vybavení, nábytek, oblečení, dcery o veškeré věci do školy včetně všech materiálů k přijímacím zkouškám na střední školu a materiálům k maturitě, notebooky, veškeré pomůcky pro Sanynku, vzpomínky, no jednoduše o vše, ale hlavně o náš domov. Z bytu jsme si odnesli jen to co jsme měli v danou chvíli na sobě. Druhý den jsme se snažili ještě něco zachránit, ale vše bylo zničené. Co nezničil oheň, tak zničila voda. Jsem vděčná, že jsme se dostali v pořádku ven a všichni sousedé taky, nikomu se nic nestalo. Občas myslím na to, kdyby Sanynka do pokoje nevešla a zjistili jsme to o pár vteřin později, nebo kdyby se to stalo v noci. 

Byt jsme měli 11 let pronajatý a po požáru se stal neobyvatelným. Neměli jsme pojištěné osobní věci, což byla chyba.

Takže jsme zůstali bez domova. Městská část nám poskytla dočasné náhradní bydlení v krizovém bytě a momentálně čekáme na přidělení magistrátního bytu. Velké díky patří také našim sousedům, kteří okamžitě začali pomáhat (ručníky, povlečení, oblečení, hygiena). 

Nevím, co dělat. Manžel není práce schopný. I když by moc chtěl a já pracovat nemůžu, protože se celodenně starám o Sanynku, k tomu o manžela a o celou domácnost. Sanynka má zatím přiznaný 2. stupeň příspěvku na péči  a průkaz ZTP. Manžel čeká na rozhodnutí, zda mu přiznají invalidní důchod. Není pro nás jednoduché žádat o pomoc. Vždy jsme se s manželem snažili, abychom zvládali vše sami, ale uvědomuji si, že tohle sama nezvládnu a děkuji lidem, kteří mě naučili, že říct si o pomoc, není slabost.

I přesto všechno co se nám v životě přihodilo, jsem vděčná za spoustu věcí. Jako například, že jsme živí a v rámci možností zdraví, za svou rodinu, za své dcery, že se snaží být silné, i když to teď nemají sami lehké, a přesto všechno se snaží pilně učit, aby mohly odmaturovat. Dodávají mi tím více víry a více pozitivity, že bude zase dobře. Za to, že každé ráno můžu otevřít oči a spatřit svou rodinu. Naučila jsem se také, že čas je vzácný a že ho chci využít maximálně pro svou rodinu. Že je důležité trávit co nejvíce času s rodinou a s lidmi, které máme rádi. Smát se vždy, když je příležitost.

Věřím, že bude zase dobře, jen budeme muset začít opět od začátku :-)

Komu pomůžeme?

Sanynka je velice milá, přátelská, usměvavá, ale také citlivá holčička. I přesto, že je nemocná, je nabitá energií a ráda si hraje. Miluje hudbu, tanec a ráda si zpívá svým osobitým žargónem:-)

Sanynka se bojí pouze lékařů, když docházíme na kontroly, jinak je  odvážná a ničeho se nebojí, protože pocit strachu nezná. 

Nemá ráda změny a na vše má své ,,rituály". Když jsme vyhořeli a museli do náhradního bytu, snášela to nejhůře. Stále plakala, neustále chodila  ke dveřím a naznačovala mi, že chce domů.

Má energii na rozdávání, takže se s ní nikdy nenudíme :-)

Je to úžasná holčička, kterou bezpodmínečně milujeme.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Vybrané penízky bychom použili na vybavení bytu – nábytek, spotřebiče, pokojíček pro Sanynku, zdravotní matraci a polohovací rošt pro manžela, antibakteriální matraci a přikrývky pro Sanynku,  dále pak nákup pomůcek pro dceru do školy, dioptrické brýle pro dceru, která má 14 dioptrií – když běžela z domu, brýle se pádem poškrábali, hračky pro Sanynku na rozvoj motoriky a logopedické pomůcky na rozvoj řeči, také na opravu auta, na kterém jsem kvůli dceři a manželovi závislá.

Vybrané finance nám pomůžou k novému začátku, abychom měli opět svůj domov a Sanynka místo, kde může mít ,,svůj svět" ve kterém je šťastná.

Pokud by se podařilo vybrat více peněz, penízky bychom uschovali pro Sanynku do budoucna na případnou léčbu, jelikož nevím, jak se bude nemoc dále vyvíjet.

Každopádně si velice vážím všech dárců, děkuji, že jste si udělali čas a přečetli si náš příběh až do konce. Je to super pocit vědět, že jsou na světě lidé, kteří dokáží pomoc a za to Vám všem, kteří pomáháte, patří VELKÉ DÍKY.

Přeji všem ať máte stále důvod k radosti :-)

S úctou

Rodina Ashrafová

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Aktuality

3. 4. 2023 7:45

🙏Děkuji všem 255 dobrosrdečným lidem🙏

Milý přátelé, sousedé, dárci!

Chci Vám ještě jednou poděkovat opravdu za vše. Zítra bude sbírka ukončena a tím pádem i možnost  komunikace s Vami, a proto Vám chci alespoň takhle, ještě jednou PODĚKOVAT. 

Nepodařila se sice vybrat cílová částka, ale jsme ze ♥️ vděčný, že se vůbec podařilo něco vybrat a za to Vám všem patří obrovské Poděkování.

S přátelským pozdravem a úctou se s Vámi loučím😊👋

Přeji Vám všem mnohu úspěchů, lásky, ať Vás provází jen samá radost a hlavně Vám přeji ať jste všichni zdraví s Vašimi rodinami🙏♥️😊.

DĚKUJEME

ASHRAFOVI

24. 3. 2023 9:03

♥️ DĚKUJEME ♥️

Srdečně Vás všechny zdravím!

Zbývá nam 11 dní do konce sbírky. Nepodařila se nám sice vybrat požadovaná částka, ale za každý poslaný dar Vám z celého srdce děkujeme a velmi si toho vážíme👍😊♥️.

Děkujeme, že i v takové složité době se najdou hodní lidé, kteří dokáží pomoc. Ještě jednou VELKÉ DÍKY VŠEM!

10. 3. 2023 16:42

🏠 UŽ BYDLÍME🏠

Milý přátelé,

Ráda bych s Vámi všemi úžasnými 242 dárci zdílela naši radost. Obdrželi jsme klíče od našeho nového domova♥️.

Je to úžasný pocit mít opět domov.

Nejkrásnější pro mě je, když vidím svou malou holčičku jak je šťastná v novém bytě. Děkuji, že se tohle vše děje diky Vám, že nám Vaše dary pomohou opět vytvořit jeji svět a náš domov🙏♥️.

Děkujeme, za Vaši neskutečnou podporu👍

Překonali jsme společně 1/3 a blížíme se ke 200 000. 

Obrovské Díky za vše co nás děláte a že sdílite informace o sbírce dalším možným dárcům.

S přátelským pozdravem 

Ashrafovi 

28. 2. 2023 9:19

♥️VYTVÁŘÍTE NÁM DOMOV♥️

Děkujeme Vám za Vaši neuvěřitelnou podporu.

Pomáháte nám znovu vytvořit náš domov a to je pro nás velká věc. Děkujeme všem dobrým lidem, že tu pro nás jste!!!

OBROVSKÉ DÍKY😊❤🙏

24. 2. 2023 14:52

Skoro 100 000

Jste neuvěřitelný!

Děkuji za Vaši pomoc, opravdu si ceníme každé pomoci♥️💯🙏🍀

20. 2. 2023 23:40

DĚKUJI, ŽE JSTE!

Jsem opravdu dojatá.

Je to nádherný pocit, který teď prožíváme a za to Vám děkuji.

Když myslím na to, že budeme moct znovu vybudovat náš domov a že moje malinká bude opět šťastná ve svém světě, který tak miluje, je to pro mě jako sen.

Upřímně Vám ze srdce všem děkuji, za pomoc, podporu a že sdílíte dál náš příběh.

17. 2. 2023 21:32

JSTE ÚŽASNÍ!

Všem štědrým dárcům srdečně děkujeme, vážíme si každého daru:-)

Děkuji, že pomáháte!

S přátelským pozdravem

Ashrafovi

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Štědrý dárce
250 Kč  •  3. 4. 2023 14:52
Dárce, který je pro každou dobrost
1 000 Kč  •  3. 4. 2023 8:03
Velkorysý dárce
200 Kč  •  28. 3. 2023 20:52
Štědrý dárce
200 Kč  •  28. 3. 2023 13:29
Velkorysý dárce
300 Kč  •  27. 3. 2023 21:31
Velkorysý dárce
200 Kč  •  27. 3. 2023 18:10
Štědrý dárce
1 000 Kč  •  23. 3. 2023 20:56
Pavel Auersperger
500 Kč  •  21. 3. 2023 22:17
Milý dárce
5 000 Kč  •  17. 3. 2023 21:44
Dobrodárkyně
11 164 Kč  •  15. 3. 2023 20:10
Hodně štěstí!
Laskavý dárce
200 Kč  •  15. 3. 2023 18:53
Dobrosrdečný dárce
200 Kč  •  15. 3. 2023 17:10
Štědrý dárce
300 Kč  •  14. 3. 2023 8:08
Dobrosrdečný dárce
600 Kč  •  11. 3. 2023 21:05
Laskavý dárce
1 000 Kč  •  11. 3. 2023 18:23
Dobrosrdečný dárce
1 000 Kč  •  10. 3. 2023 20:48
Štědrý dárce
300 Kč  •  10. 3. 2023 19:51
Dárce, který je pro každou dobrost
200 Kč  •  10. 3. 2023 19:43
Vanda H.
1 000 Kč  •  10. 3. 2023 18:55
Ať se vám daří!
Štědrý dárce
1 000 Kč  •  10. 3. 2023 18:41

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat