Sbírka ukončena:

Pro Míšu, aby se co nejrychleji vrátil do normálního života

Vybráno 0 Kč 2 800 Kč
100 000 Kč
 -
5 dárců
Celkem se zapojilo
560 Kč
Průměrná výše daru
1 000 Kč
Nejvyšší dar
62 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Pro Míšu, aby se co nejrychleji vrátil do normálního života

Vybráno 0 Kč 2 800 Kč
100 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Blanka Němcová
Datum přidání
31. 3. 2022

Míša

Míša je třináctiletý šikovný a chytrý kluk, který má smůlu na kamarády a vlastně se mu lepí smůla na paty i ve sportu. Jezdí rád na kole, plave, lyžuje a bruslí. Ve škole má nejraději angličtinu, matematiku, přirodopis a zeměpis. Miluje zvířata a přírodu, proto navštěvuje myslivecký kroužek.

Pomůžeme Míšovi

Třináctiletý Míša je moc šikovný a chytrý kluk. Do vyšších tříd musel přejít z malotřídní školy do větší školy ve vedlejším městě a bohužel měl smůlu na děti, které v ní potkal. Kvůli tom, že je chytrý a není moc průbojný, ho děti začali dost ošklivě šikanovat. Rodiče to několikrát řešili ve škole. Bohužel neúspěšně. Pořád se to stupňovalo. Nakonec když to vypadalo, že vše dopadne dobře a Míša přestoupí na gymnázium, se mu stal dost vážný úraz. Upadl na lyžích na záda a zlomil si dva hrudní obratle. Tři dny strávil s maminkou v nemocnici a pak ho převezla sanita domů. Čtyři lidé ho donesli na vakuové matraci do postele. A teď musí ležet minimálně 4–6 týdnů jen na zádech v posteli. Nemůže bohužel ani na záchod a sám se skoro nenají. Pak bude mít kontrolu v nemocnici a podle výsledků se uvidí, jak léčit dál. Jestli ještě bude muset ležet a nebo se omezeně pohybovat s korzetem. Bude trvat ještě hodně dlouho,než se páteř zahojí. Čeká ho ještě dlouhá cesta k uzdravení. Bude muset navštěvovat rehabilitaci a absolvovat léčebný pobyt.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Míša musí ležet v posteli na zádech a nesmí nic dělat. Nemůže si dojít ani na záchod. Peníze ze sbírky by byly použity na léčebné pobyty, terapie  a rehabilitace, aby se Míša co nejrychleji  zregeneroval z ošklivého zranění. Pokud se vybere méně peněz, tak budeme financovat jen některé terapie a rehabilitace nebo léčebné pobyty, na které budou stačit peníze. Pokud se vybere více peněz, tak si sám Míša vybere na Doniu jinou sbírku a pomůžeme někomu dalšímu.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Hanka
300 Kč  •  25. 5. 2022 13:43
🍀
Milý dárce
1 000 Kč  •  17. 5. 2022 21:36
Štědrý dárce
300 Kč  •  14. 4. 2022 16:43
Dobrosrdečný dárce
200 Kč  •  10. 4. 2022 9:17
Laskavý dárce
1 000 Kč  •  7. 4. 2022 11:24

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat