Dobrý den, jmenuji se Lenička a bude mi v listopadu 16,let a moje mamča prožívá velké utrpení. Když jsem se narodila tak vše nebylo v pořádku v 6 týdnech jsem prodělala těžký oboustanný zápal plic a maminka mě musela odvést do Nemocnice Usti Nad Labem kde jsem byla 1.celý měsíc, protože léčba byla náročná. Pak se zdálo že bude vše v pořádku ale nebylo,od 6 týdnůdo 6 let byla nutná rehabilitace Vojtovy metody kterou se mnou maminka cvičila poctivě i když jsem kříčela a nepamatuji si to.Ted maminka bude vyprávět jak to bylo dál ja byla miminko.Když se zdálo že už nebude žádný problém tak to jsem se moc spletla protože nastal další problém v roce 2013/11 kdy Leničce musely zavést výživovou sondu Peg do žaludku a já nevěděla co to bude obnášet. Když tuto sondu Leničce zavedly vážila pouhých 17,18 kg delší dobu,a nepřibývala jak by to mělo být, další problémy pokračovaly v roce 2016 v černu Leničce operovaly levou nožičku protože se ji vyvracely a špatně chodila v ortezkach a ortopedických botičkách po 3 měsících se Lenička postavila měla jsem velkou radost která netrvala dluho protože za další 3 měsíce operovaly pravou nožičku a jiným způsobem také jsem věřila že se Lenička postaví za další 3 měsíce ale omyl. Lenička se pak už nepostavila a já sní cvičila, a napadla mně hiporehabilitace v roce 2017,měsíc únor to Leničce pomáhalo ježdění na konich aby se velmi těžká skolioza nekroutila ale zase jsem se spletla. Od roku 2016,září co lékař udělal operaci pravé nožičky se Leničce začala kroutit páteř po několika měsících a mezi tím uteklo 6 let do dneška a Lenička má velmi těžkou skoliozu páteře 115% a ve Fn Motol s tim nic nechtějí dělat protože Lenička trpí často na záněty v těle kdyby se záněty dostaly do kostí mohla by být ohrožená na živote.Ale ani ted nemám dobré zprávy.Naše trápení pokračuje ve velkém moje slzy neustávají a za chvíly se dozvíte proč.Dne 10. 5. 2022 začala Lenička zničeho nic zvracet hodnoty kyslíku na oxymetru co máme na prst ukazaly 87% kysliku zvraceni horečky volala jsem rychlou přijely do několila minut byla jsem strachy vyděšená v Nemocnici Děčín řekly že jde o nějaký zánět v těle pořád Lenička zvracela a kašlala a horečky CRP zánětlivé hodnoty byly okolo 200 moc vysoké pořád jsem nevěděla co se děje ale po týdnu se to nějak uklidnilo tak jsme se těšily domů,jenže toto se opakovalo ze 17.5 na 18.5 znova ale protože si v Děčínské Nemocnici nevěděly rady záchranka Leničku s dvěmi lékaři odvezla do Ustí Nad Labemme poslaly ubrečenou domů abych si odpočinula a jela za ní nemohla jsem ani řídit klepalo se mi celé tělo ale za 2,5 hodiny jsem za Leničkou jela a už měla napojený kyslík a masku na obličeji moc jsem brečela a nemohla jsem pochopit co se děje ,Lenička byla v Ustí do 19. 5. pak nás převezla opět rychlá s bombou kyslíku do Fn Motol v Ustí řekly že má lenička nějakou tekutinu na levé plíci ve spodní části protože ji skolioza utiskuje organy pořád jsem nevěděla co se děje rychlá do Motola houkala celou hodinu já brečela a zase se klepala když jsme dorazily za 2,5 hodiny šla Lenička na sál řekly že má tekutinu na srdíčku i s hnisem moc jsem brečela nešlo to zastavit jenže jsem se ještě dozvěděla za další 3 dny že má Lenička zánet a hnis v levé plici,jsem stoho pořád hotová ubrečená unavená.po měsíci mi doktorka v Motole na odd dětské pediatrie plicni sdělila toto: Lenička prodělala zánet horních a dolních dychacích cest,zánet v ledvinách zánet a hnis v srdičku a levé plice zánět tenkého střeva tolik vyšetření co prodělala jsem nečekala.A na CT v Motole jsem byla s Leničkou když ji doktorka davala bílou látku na uspání Leničce se svezla hlavička s tělíčkem a vypadala jako gumová mě se tam udělalo špatně tak mě doktorka poslala ven a pak po 30 min mi volal ošetřující lékař Leničky že při uspaní Leničce zvedly obě ruce nad hlavu nějak daly hlavičku do strany a položily ji na bok s velmi twžkou skoliozou a Leničkce kolabovaly organy. Při propuštění mi řekla lékařka ve Fn Motol dne 22. 6. 2022 že mohla Lenička umřít nechybělo málo.Chtěla bych tímto příběhem a fotkami požádat dárce, sponzory o pomoc s finanční sbirkou pro postiženou dcerku Leničku která má mentální a pohybové postižení od narození,jsem samoživitelka a nemohu si tyto financni věci dovolit, Děkuji Vám za přečtení našeho příběhu.starší dcera Adri mibyla 2× pomoc do Motola a za to jí veřejně mockrát děkuji.Kontaktovala jsem písemně otce Leničky že Lenička je na tom velmi špatně vůbec ho to nezajímalo ani nezajímá napsala jsem mu smsku že má místo srdce kámen jeho zajíma cizí žena se kterou žije ale vlastní dcera je mu ukradená, jsem moc smutná že ho to nezajímá…











