Dobrý den, všechny Vás moc zdravím. Dovolte mi, abych se Vám představil a odvyprávěl Vám svůj příběh.
Jmenuji se Jiří, jsou mi tři roky a v červnu tohoto roku mi byla diagnostikována akutní lymfoblastická leukémie.
Od svého narození jsem byl vždy zdravý, velmi čilý, aktivní a hodný klučina. Vše se změnilo v červnu tohoto roku. Začal jsem být unavený, míval jsem občasné teploty a dost jsem spal. Maminka neváhala a odvezla mě k ošetřujícímu lékaři. Ten mamince řekl, že jsem nachlazený a poslal nás domů. Celá situace se opakovala za tři dny znovu. Lékař nás opět poslal domů s tím, že jsem nachlazený. Maminka se však rozhodla jinak. Večer mě zavezla na pohotovost. Zde mi paní doktorka odebrala krev a na základě výsledků nás už s maminkou nepustili ani domů. Byl jsem hospitalizován. Následovala spousta vyšetření a druhý den ráno převoz do krajské nemocnice v Ústí nad Labem. Tam mi 14. června tohoto roku diagnostikovali akutní lymfoblastickou leukémii. Tedy podobnou nemoc na kterou mi před dvěma roky zemřela babička. Babička se léčila ve stejné nemocnici jako já a bojovala s akutní myeloidní leukémií.










