Davídek je onkologicky pacient od září 2019. Za tu dobu má za sebou rok a půl chemoterapie, následně biologickou léčbu, která poté přestala fungovat a nyní od května 2023 má nasazenou další intenzivnější chemoterapii.
Od listopadu 2019 má zavedený VP shunt v hlavičce na odvod mozkomíšního moku, který se mu tento rok v červnu ucpal a musel na reoperaci.. Davídek má nezhoubný nádor na mozku, který ale nejde operovat, protože leží uprostřed hlavičky a leží mu na očních nervech.











