V noci jsem potkala Danteho, sedmiletého dobrmana, s paničkou a ta si posteskla, že byl Dante asi otráven. Dante, jinak celkem čipera, byl opravdu hodně apatický, téměř nereagoval a nemohl se postavit na zadní nohy. Začala jsem jednat a rozhodla se záchranu financovat a zavolala jsem veterinární záchrannou službu. Za pomoci skvělého Josefa Vartýře z Pet-Medic jsme Danteho odvezli na veterinu VETNEMO Na Šejdru, kde byl přes noc hospitalizován a čekal, jaký bude další postup. Druhý den ráno se pejsek mírně zlepšil, ale vyšlo najevo podezření na cizí předmět v žaludku či ve střevech a Dante musel na operaci, z Prahy jsme s Josefem Danteho převezli na veterinu v Tišicích, kde ihned začala operace. Danteho srdíčko bohužel nezvládlo anestezii a ve spánku zemřel. Touto sbírkou bych chtěla poděkovat organizaci Pet-Medic a Josefovi, který pro záchranu Danteho udělal první poslední a na jejich doporučení zbylé finanční prostředky darovat organizaci Dogpoint, která se stará o psy v nouzi. Chtěla bych, aby peníze, které se vyberou, byly v budoucnu použity na pokrytí nákladů spojených se záchranou zvířat v podobné situaci, v jaké se ocitl Dante a jeho panička, neboť včasné vyšetření a rychlá akce zachraňují životy.
