Ahoj, jmenuji se Dája a je mi 19 let. Ve čtyřech letech mi diagnostikovali myopatii pletencových svalů (postupné ochabování svalstva). Dlouho jsem zvládala chodit, ale kvůli této nemoci jsem bývala často unavená, což mi chůzi znemožňovalo. Mezi další obtíže patřilo i to, že jsem při chůzi kvůli ochabování svalů padala na zem. Život se sem mnou moc nemazlil, na růžích jsem rozhodně ustláno neměla. Když mi bylo 12, trávila jsem léto u babičky, kde jsem ošklivě spadla na levou nohu. Ten den si pamatuji, jako by to bylo včera. Co nejrychleji jsme přijeli do nemocnice, kde mi bylo řečeno, že mám nalomenou kost. Tehdy to bylo naposledy, kdy jsem se postavila a chodila bez jakékoliv pomoci či opory. Už je to sedm let, co se pohybuji z velké části na elektrickém vozíku. I přesto jsem to ale nevzdala, a snažím se žít vcelku normální a běžný život jako každý jiný.









