Úspěšně vybráno:

Příspěvek Kubíkovi na neurorehabilitace

Vybráno 0 Kč 30 000 Kč
30 000 Kč
 -
1 dárce
Celkem se zapojilo
30 000 Kč
Průměrná výše daru
30 000 Kč
Nejvyšší dar
9 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Příspěvek Kubíkovi na neurorehabilitace

Vybráno 0 Kč 30 000 Kč
30 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Nova pomáhá
Datum přidání
25. 7. 2022

Představení sbírky

Kubík se narodil předčasně a hned krátce po narození mu museli lékaři voperovat shunt (což je hadička, která odvádí mozkomíšní mok do bříška) . Zhruba v roce jeho života mu lékaři diagnostikovali dětskou mozkovou obrnu, kvadrupostižení s převahou na dolní končetiny. Ve třech letech se ještě přidala epilepsie.

Navzdory tomu všemu je Kubíček moc šikovný chlapec, který letos v září půjde poprvé do speciální školy a na podzim oslaví své osmé narozeniny.

Soutěžící Martin Kraus pro něj v pořadu Na lovu vybojoval 30 000 Kč.

Komu pomůžeme?

Kubík je chlapec se speciálními zdravotními potřebami, který má souběžné postižení více vadami (mimo jiné těžké tělesné postižení a epilepsii). Naštěstí v poslední době již záchvaty ustaly.

Je to snaživý a veselý kluk, který dělá svým rodičům velkou radost a díky péči a intenzivní cvičení, i velké pokroky. Nejvíce se zlepšil v jemné motorice a v řeči, dokonce už i sám doplňuje básničky, umí počítat do deseti nebo dokáže povídat příběhy v celých větách. Kubík nemá sourozence, ale má pejska, s kterým má velice přátelský vztah.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze z této sbírky budou použity na financování dalších intenzivních neurorehabilitací v centru Hájek, které má naplánované na srpen a listopad. Konkrétně na dva pobyty, pokaždé na dobu dvou týdnů. Letos již neurorehabilitace absolvoval dvakrát a každá možnost rehabilitování Kubíkovi posouvá jeho limity hranic pohybu.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Velkorysý dárce
30 000 Kč  •  25. 7. 2022 14:55

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat