Žili jsme poklidný život do doby, než naše starší 8letá dcera Anna Marie, začala mít vysoké horečky. V dubnu, v loňském roce 2022 dne 9.4. začal nekonečný boj. Dcera měla vysoké horečky celých 11dní,k tomu rýmu doprovázející slabým kašlem. Na pohotovost i k dětské lékařce jsme jezdili po celou dobu, kde nám nabrali jen CRP, který bylo vždy nízké a tak nás poslali domu s tím, že to je jen,,viróza". Od prvního okamžiku se nám to nezdálo, věděli jsme ,že je něco v nepořádku, ale pořád jsme doufali ,že se to zlepší. Anička byla po celou dobu bledá, na stehně měla velikou modřinu. Desátý den se dceři zvětšila uzlina na tváři a po tel. domluvě s naší dětskou MUDr. ,bylo podezření na příušnice. Tentýž večer jsme opět vyrazili na pohotovost a to se nepotvrdilo. Byla nám tam 2× odebrána krev z prstu a přístroj měl poruchu. Jeli jsme domů s nepořízenou. Následující den, dne 21. 4. 2022 jsme dorazili k dětské MUDr. na kontrolu, kde měla Anička opět vysokou horečku, odebrala se poslední krev z prstu a bylo zjištěno, že má nízký počet hemoglobinu. Okamžitě nás poslali na příjem do Mladé Boleslavi. Odebrali nám po dlouhých 11 dnech KO, udělali SONO břicha a během 2 hodin se zjistilo, co se děje…
Na tento den, nikdy nezapomenem😔
Vaše dcera má na 99% Akutní Leukémii.(ALL) Byl to šok, obrovská rána pro nás, která se nedala slovy vyjádřit. Ihned nás převezli do Motola a tam to vše začalo. Kostní dřeň, lumbální punkce, kortikoidy a chemoterapie. Anička strávila celých 50 dní v nemocnici. Přestala chodit a jíst. Měla silné křeče v bříšku a nožičkách. Od začátku léčby polykala prášky, ale jak se stupňovali chemoterapie, kde jí nebylo vůbec dobře (zvracela),už to nešlo dostat do sebe. Psychika se podepsala a tak nám doktoři museli zavést sondu, kvůli lékům, aby to pro ní bylo jednodušší.
Anička se nám začala psychicky vypínat, protože to už nezvládala, poté psychické stránce. Bylo podezření na epilepsii, která se zaplať pán bůh nepotvrdila.











