Sbírka ukončena:

Lenka potřebuje rehabilitační pomůcky

Vybráno 0 Kč 1 400 Kč
10 000 Kč
 -
3 dárci
Celkem se zapojilo
467 Kč
Průměrná výše daru
1 000 Kč
Nejvyšší dar
6 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Lenka potřebuje rehabilitační pomůcky

Vybráno 0 Kč 1 400 Kč
10 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Lenka Kyčerková

Lenka trpí roztroušenou sklerózou. Ráda by vybrané peníze použila na dvě věci – kvůli častým pádům potřebuje pomůcku – chodítko, a kvůli častým nemocem přišla o většinu chrupu. Zbývající částku použila pro nutnou opravu zubů.

Komu pomůžete?

Lenka trpí roztroušenou sklerózou. Její stav často kolísá, ale i přes všechnu bolest chce dál fungovat venku i doma. Z důvodů častých pádů a nestability potřebuje několik kompenzačních pomůcek.
Nejdůležitější je chodítko, které zajišťuje bezpečnější pohyb. 
Kvůli drastické léčbě dalších nemocí přišla navíc o většinu chrupu, trpí na velké záněty dásní, ještě větší bolesti a zuby se musí kompletně opravit a vystavit nové. To jsou v současné situaci neúnosné částky. Jedna z prvních je 3290,-. 

Lenka je mladá žeańa, která byla dobrovolnice v nemocnici a pomáhala lidem. Miluje práci s dopělými i dětmi, bohužel je teď více v posteli než kdekoli jinde, a to kvůli neuropatickýcm bolestem z roztroušené sklerózy.
Aktuálně ji pálí celé tělo a má problémy s chůzí a jemnou motorikou. Rodina se snaží pomáhat, stejně jako přátelé, ale i přes tuto pomoc chce být co nejvíce samostatná, i když je zrovna hůř. 


Na co budou získané finance použity?

Peníze budou použity na chodítko Goliat. Zatím nemá úhradu pojišťovny, ale jako jedno z mála je dostatečně široké a vhodné pro vysokou osobu. 
Dále na jeden z prvních zásahů zubaře, který je akutní a zastavil by obrovské bolesti.


Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Velkorysý dárce
100 Kč  •  24. 3. 2020 12:46
Laskavý dárce
1 000 Kč  •  22. 3. 2020 13:22
DobroDárce
300 Kč  •  19. 3. 2020 17:32

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat