Jmenuji se František, ale všichni mi říkají Fany. Jsem velmi veselý čtyřletý chlapeček, ale bohužel nevidím a moc nechápu, co se kolem mě děje. Narodil jsem se po akutní preeklampsii maminky v 25 týdnů a start do života byl velice těžký, doprovázený neustálými komplikacemi.
Po narození jsem nezvádl dýchat, praskla mi plíce, zakrvácel jsem do hlavičky, kde mi diagnostikovali 4 komorový hydrocefalus. 65 dnů jsem byl na umělé plicní ventilaci, což se podepsalo na mých očičkách. Jsem prakticky nevidomý, na pravé očičko nevidím nic na levé mám zbytek zraku. Aby toho nebylo málo očičko není propojené z mozkem, takže nechápu co „vidím“. Extrémní nezralost mě doprovází dodnes, v současné době mám několik diagnóz, ale s maminkou se snažíme aktivně rehabilitovat a věříme, že to bude lepší a lepší.










