Tatínek pětileté holčičky skončil po mozkové příhodě ochrnutý.
Jmenuji se Lenka Bidovská (37), můj manžel Pepa (42) a naše dcerka Natálka (5).
V červenci 2021 se celé naší rodině změnil život. Můj manžel Pepa utrpěl v noci ve spánku obrovské krvácení do mozku. Jelikož přestal úplně komunikovat, tak jsem vůbec netušila, co se s ním děje. Pepa nebyl nikdy předtím nemocný. Poslední týden si stěžoval na bolesti hlavy, ale jelikož byl 11. 7. 2021 po druhém očkování na covid, tak jsme tu bolest hlavy přikláněli právě očkování, však dne 16. 7. 2021 se nám stal osudným. Pepovi ve spánku praskla céva a začal krvácet do mozku, přestal komunikovat, upadl na zem a už se nezvednul, protože rázem ochrnul na polovinu těla, přestala fungovat celá pravá polovina těla, jak noha, ruka, pravá strana obličeje, ale také pravá plíce, Pepa nedokázal sám dýchat, po příjezdu do nemocnice ho museli intubovat. Po CT vyšetření byl závěr lékařů takový, že vzhledem k rozsáhlému poškození mozku není operace možná, prognóza infaustní, což znamená, že onemocnění nelze vyléčit a skončí úmrtím. Nikdy nezapomenu na tyto okamžiky strachu, kdy jsem se tolik bála, že přijdu o nejbližšího člověka na světě a že naše tehdy 4 léta dcera přijde o svého milovaného tatínka. Pepa ležel dlouhé týdny v umělém spánku, mezi tím ho převezli z ARA v Chomutově na oddělení NIP v Ostrově a čekali jsme dál, zda se Pepa probudí a v jakém stavu, jestli nás bude poznávat, jestli si bude uvědomovat dění kolem sebe, jak na tom bude s pamětí, zda bude moct mluvit atd. Obavy a strach byly obrovské a hlavně jsme stále neměli vyhráno, že to přežije. Ale on se probral a jeho stav se začal po malých krůčkách lepšit.










