Představuji Vám naši dceru Viktorku , je to sedmiletá holčička, která trpí vzácným neurologickým onemocněním zvaným Rettův syndrom. Narodila se jako zdravé miminko a do 18 měsíců se vyvíjela naprosto běžně – smála se, lezla, začínala mluvit. Pak ovšem ale přišel zlom. Po mnoha vyšetřeních, včetně genetiky jí byla diagnostikována vzácná a neléčitelná neurologická nemoc – Rettův syndrom
Rettův syndrom je zákeřné onemocnění, které postihuje výhradně dívky a způsobuje postupnou ztrátu řeči, hybnosti i základních dovedností. U dětí s tímto onemocněním bohužel nelze očekávat zlepšení – jen pozvolné zhoršování zdravotního stavu.
Viktorka je ale silná a usměvavá holčička, která každý den statečně bojuje.









