Sbírka ukončena:

Pomozte mi prosím porozumět

Milník 1/1

Vstupní vyšetření Benaudira včetně poslechu na CD na míru.

Vybráno 0 Kč 600 Kč
3 500 Kč
 -
1 dárce
Celkem se zapojilo
600 Kč
Průměrná výše daru
600 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Pomozte mi prosím porozumět

Milník 1/1

Vstupní vyšetření Benaudira včetně poslechu na CD na míru.

Vybráno 0 Kč 600 Kč
3 500 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Simona Dvořáková
Datum přidání
28. 3. 2023
Poslední aktualita

25. 5. 2023 21:07

Terapie úspěšně probíhá

Moc děkujeme za darování příspěvku na terapii. Terapie probíhá úspěšně, jsme za polovinou prvního cyklu a jsme objednáni na kontrolu v polovině července. Tam dojde k přeměření a výrobě dalšího CD. Simonka chodí na specializovaný logopedicky kurz pro zlepšení sluchové percepce, čeká ji rehabilitacni pobyt v Hamzově léčebně a od září nastupuje do speciální logopedické MŠ. Věřím, že ji tato cílená speciální podpora umožní navštěvovat úspěšně běžnou ZŠ bez asistenta. 

Zobrazit celou aktualitu
Všechny aktuality

Benaudira pro Simonku

Dobrý den, jsem Simonka. Je mi pět let a umím spoustu věcí. Umím počítat do dvaceti, umím abecedu, tvary a barvy pro mě nejsou problém, teď se ve školce učíme roční období, měsíce v roce a dny v týdnu. Moc mě to všechno baví, ale jedna věc mě moc trápí. Často nerozumím, co mi maminka nebo paní učitelka ve školce říkají. Slyším dobře, ale nerozumím. A tak mám od malička problém se zorientovat, co se vlastně kolem mě děje, nerozumím, co mě čeká, co budeme dělat, kam půjdeme a proč. Často se proto zlobím a bojím. A protože nerozumím, nedokážu ani správně opakovat a kvůli tomu často komolím slova. Třeba paní učitelce říkám paní otočková a mám spoustu problémů s vyslovením slov, tvořením jednoduchých vět a také časováním a skloňováním. Vykám nebo používám množné číslo, používám špatné předložky nebo je, a to nejčastěji, nepoužívám vůbec. Moje problémy se začaly projevovat kolem druhého roku, kdy jsem nijak zvlášť nenapodobovala zvuky, slova ani neukazovala, byla jsem hodně bojácná a od maminky jsem nechtěla udělat ani krok. S maminkou jsme navštívili psychologa, postupně potom logopeda, neurologa, ORL. Paní psycholožka říkala, že se bude jednat nejspíš o nějakou formu vývojové disfázie, neurolog měl podezření na nějakou formu autismu, ale konečnou diagnóza byla stanovena před pátým rokem na měsíčním docházkovém pobytu na rehabilitace v denním stacionáři Foniatrické kliniky VFN v Praze. Tam se mi věnovali denně odborníci z oblasti logopedie a zjistili mi receptivní vývojovou disfázii, která se projevuje právě problémy v oblasti porozumění, a to z důvodu nedostatku v centrálním sluchovém zpracování. Měsíční docházení do stacionáře VFN v Praze mi moc pomohlo. Začala jsem o dost lépe mluvit a konečně tvořit i krátké věty a také se odhalila pravá příčina mých problémů. Přesto že slyším dobře, nerozumím. Jako bych byla v cizí zemi a pořád se nemohla zorientovat. Z toho také plynul můj strach být kdekoli bez maminky, i když jsem měla být s jinými členy rodiny. Jak rostu, získávám jistotu a vše se zdá být lepší, ale stále nerozumím. Ve školce často nevím, co se bude dělat a proč. Mamince nerozumím, když se mě třeba zeptá, co bylo k obědu nebo co jsem dělala ve školce. Nerozumím obecným pojmům, které si nemohu spojit s něčím hmotným, co je vidět. Prý budu mít nejspíš problémy se čtením a učením. Pro děti se stejným postižením existuje dneska mnoho terapií, které ale bohužel nehradí veřejné zdravotní pojištění. Jsou to terapie, které zlepšují centrální sluchové zpracování a rozvíjí další klíčové schopnosti, nezbytné pro správné porozumění a učení. Maminka se mnou zůstala sama, a přesto že pracuje a dělá vše pro to, aby mi nic nechybělo, bojí se utratit rezervu, kterou má pro případ ztráty zaměstnání, nemoci nebo jiných náhlých finančních výdajů a potřebovaly bychom na moje terapie přispět. 

Komu pomůžeme?

Pětiletá princezna Simonka potřebuje zlepšit porozumění tak, aby jí nebrzdilo v rozvoji řeči ale také v učení. V současné chvíli je objednána na terapii Benaudira – sluchový trénink. Cílem sluchového tréninku je vyvážit a přizpůsobit centrální sluchové zpracování pomocí pravidelného poslechu individualizovaného tréninkového CD s hudbou, slovem a jinými specifickými zvuky. Tímto způsobem jsou pozitivně ovlivňovány různé problémy jako např. dyslexie, centrální sluchové poškození, poruchy pozornosti, hyperaktivita, poruchy řeči a další.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Všechny peníze budou použity na úhradu přímých nákladů na vstupní a následná vyšetření spojených s terapií Benaudira a na úhradu individualizovaného tréninkového CD. Pokud by finance převýšili tyto náklady, byly by použity na logopedický kroužek nebo další terapie pro Simonku, které by měla pro zlepšení potíží podstoupit před nástupem do školy.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Aktuality

25. 5. 2023 21:07

Terapie úspěšně probíhá

Moc děkujeme za darování příspěvku na terapii. Terapie probíhá úspěšně, jsme za polovinou prvního cyklu a jsme objednáni na kontrolu v polovině července. Tam dojde k přeměření a výrobě dalšího CD. Simonka chodí na specializovaný logopedicky kurz pro zlepšení sluchové percepce, čeká ji rehabilitacni pobyt v Hamzově léčebně a od září nastupuje do speciální logopedické MŠ. Věřím, že ji tato cílená speciální podpora umožní navštěvovat úspěšně běžnou ZŠ bez asistenta. 

24. 4. 2023 15:19

Faktura za vstupní konzultaci a poslech na CD

Faktura je uhrazená z úspor. Přikládám jako potvrzení hodnoty terapie, na kterou je sbírka založena. 

24. 4. 2023 15:05

První týden poslechu

Máme za sebou první týden poslechu. Osvědčilo se nám dávat poslech do auta ráno cestou do školky. To Simonka zvládne poslouchat v klidu, nic ji neruší, nemá potřebu dělat něco jiného. V sobotu jsme poslech nechali na odpoledne na doma a nebylo to snadné vysvětlit potřebu vklidu deset minut vydržet.

Simonka dostala od lékaře předepsaný pobyt v rehabilitační léčebně. Věřím, že jí intenzivní logopedie a ergoterapie pomůže.

16. 4. 2023 13:20

Sluchátka připravit, zítra začínáme.

12. 4. 2023 19:56

Začínáme terapii

Simonka prošla vstupním vyšetřením a včera jsme obdrželi CD s nahrávkami na míru. Ještě musíme pořídit doporučená sluchátka a v pondělí zahájíme terapii. Šest dní v týdnu bude Simonka poslouchat nahrávky, každý den jednu část, a toto se bude opakovat každý týden až do kontroly a přeměření. Máme na terapii výborné reference od ostatních rodičů i z vyšetření v SPC. Moc děkujeme prvnímu dárci. Velice si daru vážíme.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Laskavý dárce
600 Kč  •  5. 4. 2023 18:37

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat