Úspěšně vybráno:

Pomohli jste mamince Hance znovu vyhrát nad zákeřnou nemocí

Vybráno 0 Kč 150 900 Kč
150 000 Kč
 -
197 dárců
Celkem se zapojilo
766 Kč
Průměrná výše daru
25 000 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Pomohli jste mamince Hance znovu vyhrát nad zákeřnou nemocí

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Zuzana Šteflová
Datum přidání
30. 5. 2023
Poslední aktualita

12. 8. 2023 11:20

🍀DĚKUJEME! 🍀Cílová částka dosažena!

Přátelé, podařila se nádherná věc, ve kterou nikdo z nás ani nedoufal 🙏. Na sbírku se vybrala celá částka, kterou rodina potřebuje! Pár chvil před koncem naskočil neuvěřitelný příspěvek a společně jsme to dokázali! 🙏

Já Vám chci všem moc poděkovat ❤️, každému, kdo sdílel odkaz, poslal peníze, nebo třeba jen vzkaz a podporu Hance.

Jsme za každou pomoc moc vděční a že srdce znovu děkuju za sebe i celou Hanky rodinu 🙏❤️

Jste skvělí, máme okolo sebe úžasné lidi! Hodně štěstí a hlavně zdraví Vám všem 🍀🙏

💚

Zobrazit celou aktualitu
Všechny aktuality

Představení sbírky

Pomozte mamince Hance znovu porazit rakovinu. Co mamince chybí nejvíc? Praktická výpomoc. Život své milované, vymodlené dcerky si vybojovala již při první onkologické léčbě, kdy se maličká Elinka rozhodla přijít na svět předčasně, aby tím pomohla mamince začít se léčit co nejdříve. Už během těhotenství musela bohužel Hanka podstupovat chemoterapii. Nyní se s nemocí potýká podruhé a my společně s ní prosíme o Vaší pomoc.

Komu pomůžeme?

   Prostředky potřebujeme na pomoc Hance a její milující rodině po dobu léčby a rekonvalescence po operaci a rekonvalescenci po léčbě. Především na pomoc s hlídáním dcerky Elišky v době, kdy se bude zotavovat po velmi náročné operaci – kompletní mastektomii s okamžitou rekonstrukcí, ale taky na výdaje spojené s léčbou a operací a také na běžné výdaje, jako jsou náklady na běh domácnosti a potřeby dětí, na které momentálně nemá, protože je kvůli nemoci na neschopence dlouhodobě.

   Její skvělý muž je velikou oporou a velmi ji společně s dětmi drží nad vodou. V těchto těžkých časech je ale jediný, kdo do čtyřčlenné domácnosti přináší peníze. Avšak i manžel si bude muset vzít na Haničku OČR, aby se po operaci mohl postarat o ní a děti. Náklady rodiny tedy vzrostou, ale příjmy bohužel klesnou. 

Tady je Haničky celý příběh:

"Jsem maminka dvou dětí, starší syn má 15 let a dcerka Eliška nedávno oslavila 4. narozeniny. Vždycky jsem byla veselý člověk, plný optimismu, který miluje děti a proto jsem chtěla velkou rodinu aspoň se 4 dětmi. Namísto toho jsem zažila 4 potraty a dcerku Elišku si doslova vybojovala, neboť když jsem ji čekala, onemocněla jsem rakovinou prsu. 

Jednalo se o velmi agresivní typ nádoru, který rychle rostl a tak začalo kolečko vyšetření a než začala chemoterapie, byl velký jako tenisový míč. Bojovala jsem za sebe i svou nenarozenou dcerušku a ta se rozhodla přijít na svět o 9 týdnů dřív a dobře že tak, protože další léčba nezabírala a nádor byl ještě větší než na začátku léčby. Nebyla už jiná naděje než operace. 

Nakonec vše dobře dopadlo, i když vyhlídky byly zlé. Následovala ještě jedna sada chemoterapií a pak přes 30 ozařování.

Po této léčbě jsem se snažila dát dohromady a být tu pro své děti a abych zabránila dalšímu nádorovému onemocnění, absolvovala jsem v březnu 2022 preventivní odstranění vaječníků a dělohy kvůli mutaci BRCA 1, jež mi zjistili při vyšetřeních poté, co jsem onemocněla v lednu 2019 rakovinou.

Když mi však skončila rodičovská a já nastoupila do práce a začala se radovat, že zase žiju normální život a mám dvě krásné děti, přišla mi znovu do cesty rakovina prsu a to přesně 4 roky po první diagnóze. Opět se jedná o velmi agresivní nádor, ale tentokrát je to druhostranný nádor (nový). Následovalo zase kolečko vyšetření, aby se mohla nastavit co nejlepší léčba a tak jsem byla nucena jít na neschopenku, na které jsem dosud.

Nejdříve mi však vyoperovali nádor a následovaly 3 cykly zajišťovací chemoterapie, jejíž největší nežádoucí účinek je kardiotoxicita, ale také spousta dalších nežádoucích účinků. Z této chemoterapie mi bylo tak zle, že jsem myslela, že ji nezvládnu, doslova jsem se kvůli tomu psychicky několikrát zhroutila.

Naneštěstí mi vypověděly i žíly, které už po druhé onkologické léčbě nebyly schopny přijímat chemoterapii a musel mi být zaveden picc catetr, náhradní žilní vstup, abych mohla v chemoterapii pokračovat. Následující 3 cykly chemoterapie byly už jiné. A aby toho nebylo málo, tak jsem kvůli nemoci úplně přišla i o část zubů. 

Bohužel takto náročná léčba mi ubrala mnoho sil a k tomu mé maličké holčičce jako by vypověděla imunita a celou dobu, co se léčím, bojuje již potřetí se zápalem plic. A tak nemám prostor pro odpočinek po léčbě ani nabírání nových sil a zoufale potřebuji pomoc s mou maličkou holčičkou, která mojí léčbou velmi strádá a mě to moc trápí. I tak maličká cítí, že je maminka nemocná.

Tolik bych s ní chtěla chodit ven, když je zdravá, moc bych si s ní chtěla hrát a tancovat, zpívat a pomáhat jí poznávat svět, ale k tomu musím být nejdřív zdravá. Teď se o ni ale velmi bojím a i ji čeká spoustu vyšetření aby byla zase zdravá holčička.

Mě teď čeká zatím poslední preventivní operace, kdy vzhledem k mutaci BRCA 1 a dvěma rakovinám prsu během 4 let mi byla doporučena kompletní mastektomie a následně okamžitá rekonstrukce z břišního laloku. Tato operace bude velmi náročná po všech směrech, dlouho se budu hojit a budu s dcerkou potřebovat pomoc, ale nemohu si dovolit hlídání. Moje výplata našemu rodinnému rozpočtu hrozně chybí a z OČR, které bude manžel po mé operaci muset využít, aby se o mě mohl po operaci starat udělá do našeho rodinného rozpočtu ještě větší díru. Mé děti ale nemohou strádat a tak moc prosíme o pomoc.

Mým velkým koníčkem je i háčkování, které mi také ve volných chvílích pomáhá se odreagovat. Tak pokud budete chtít, můžete pomoci třeba jen malou částkou, za kterou by jste si pomyslně koupili třeba háčkovanou čepici 🙂."

Za Vaši pomoc bude celá naše rodina velice vděčná a všem že srdce děkujeme i třeba jen za poslání pozitivní myšlenky, modlitby, energie, nebo sdílení sbírky ❤️.

Každá, i nejmenší pomoc se počítá.

Děkujeme 💚

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Prostředky budou použity na pomoc Hance a její rodině po dobu léčby a rekonvalescence po operaci a rekonvalescenci po léčbě. Především na pomoc s hlídáním dcerky Elišky, ale taky na výdaje spojené s léčbou a operací, výlohy za cesty k lékařům a také na běžné výdaje, jako jsou náklady na běh domácnosti a potřeby dětí, aby tímto co nejméně strádaly. Na tyto i běžné náklady tato skvělá rodina  momentálně nemá, protože je kvůli nemoci Hanka na neschopence dlouhodobě a jen příjem manžela bohužel na všechny náklady nevystačí. 

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Aktuality

12. 8. 2023 11:20

🍀DĚKUJEME! 🍀Cílová částka dosažena!

Přátelé, podařila se nádherná věc, ve kterou nikdo z nás ani nedoufal 🙏. Na sbírku se vybrala celá částka, kterou rodina potřebuje! Pár chvil před koncem naskočil neuvěřitelný příspěvek a společně jsme to dokázali! 🙏

Já Vám chci všem moc poděkovat ❤️, každému, kdo sdílel odkaz, poslal peníze, nebo třeba jen vzkaz a podporu Hance.

Jsme za každou pomoc moc vděční a že srdce znovu děkuju za sebe i celou Hanky rodinu 🙏❤️

Jste skvělí, máme okolo sebe úžasné lidi! Hodně štěstí a hlavně zdraví Vám všem 🍀🙏

💚

25. 7. 2023 11:28

Hranice 100tisíc pokořena!

Dnes v noci sbírka dovršila krásnou hranici 100tisíc. Velice děkujeme všem, co Hance příspěli ❤️❤️. Hanka má velkou radost! Zbývají poslední 3dny, kdy je možné pomoct a pak tato sbírka skončí.

Hanka se momentálně moc snaží dovyléčit nekrózu, která bohužel vůbec nevypadá dobře a pokud se stav nezlepší, bude muset na další operaci této odumírající tkáně na prsu.

Tak do toho pojďme ještě společně šlápnout, poslat korunky, nasdílet příběh a dovézt sbírku do co nejlepšího konce, abychom co nejvíc pomohli!

Ze srdce děkujeme! ❤️

11. 7. 2023 15:21

Konečně doma

Hanka je konečně doma mezi svými, teď začíná cesta za doléčením zánětu a nekrozy. Pojďme jí ušetřit aspoň trochu starostí a dovézt sbírku do zdárného konce. My už výplatu máme a co Vy?

Za každý příspěvek moc děkujeme ❤️

28. 6. 2023 10:49

Hanička má po operaci 🙏

Hanička má po operaci, která byla sice strašně dlouhá a náročná, ale proběhla bez komplikací 🙏.

Teď ji čeká bolestivé, dlouhé hojení a rekonvalescence. Hanka se v rámci možností cítí dobře, i když je zatím tlumená spoustou léků a všem moc děkuje za velikou podporu ❤️.

Pojďme pomoct, aby se sbírka dovybrala a Hanka se mohla v klidu doléčit, děkujeme! 🍀

22. 6. 2023 20:53

Příprava na operaci

Zítra, v pátek 23. 6. čeká Hanku předoperační příprava v zákrokovém sálku, kde by měl pan doktor rozkreslit co a jak se bude v úterý operovat.

Hanka má ze všeho strašně veliký strach a nejvíc se obavá, aby to doma bez ní vydržela malá Elinka. Držte všechny palce, pomozte, aby mohla jít na operaci v klidu s tím, že po ní bude díky nám o rodinu dobře postaráno.

Všem dárcům, co jakkoli pomohli rodina posílá veliké díky! ❤️

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Velkorysý dárce
25 000 Kč  •  29. 7. 2023 8:58
Dárce, který je pro každou dobrost
600 Kč  •  29. 7. 2023 1:04
Štěpánka N.
500 Kč  •  28. 7. 2023 19:08
Hodně štěstí Hanko, brzké zotavení po operaci a mnoho sil Vám i rodině. Kolegyně od háčků a klubíček.
Sestra v háčku
600 Kč  •  28. 7. 2023 18:49
Moc Vám držím palce ✊🏻
DobroDárce
200 Kč  •  28. 7. 2023 16:44
Dárce, který je pro každou dobrost
223 Kč  •  28. 7. 2023 16:21
Míša
700 Kč  •  28. 7. 2023 15:19
Pro štěstí Hani 🍀
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  28. 7. 2023 13:51
Velkorysý dárce
300 Kč  •  28. 7. 2023 12:16
❤️
77 Kč  •  28. 7. 2023 12:16
🍀🍀🍀
Iva
300 Kč  •  28. 7. 2023 11:41
Brzké uzdravení!
Laskavý dárce
300 Kč  •  28. 7. 2023 11:38
Dárce, který je pro každou dobrost
600 Kč  •  28. 7. 2023 11:23
Milý dárce
600 Kč  •  28. 7. 2023 11:09
Štědrý dárce
300 Kč  •  28. 7. 2023 10:32
Milý dárce
200 Kč  •  28. 7. 2023 8:43
Štědrý dárce
500 Kč  •  28. 7. 2023 7:16
DobroDárce
300 Kč  •  27. 7. 2023 20:55
Kristýna Černá
300 Kč  •  27. 7. 2023 20:32
Posílám sílu . Drž se Haničko. 😘😍
Dárce, který je pro každou dobrost
2 000 Kč  •  27. 7. 2023 18:51
Dárce, který je pro každou dobrost
600 Kč  •  27. 7. 2023 18:42
Laskavý dárce
1 000 Kč  •  27. 7. 2023 18:01
Laskavý dárce
300 Kč  •  27. 7. 2023 16:07
DobroDárce
500 Kč  •  27. 7. 2023 15:59

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Dokončené Dobrovýzvy

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat