Kdysi dávno Lenka trpěla kýlou, to si myslela, že se objevila znovu, když se ji břicho začalo masivně zvětšovat s velkou bolestí. V nemocnici ji ale bylo řečeno něco jiného…nádory. Několikrát chodila na vypouštění vody z břicha, která se nezastavila, dokud se neprovedla operace. Operace byla riskantní ale i tak se ji Lenka rozhodla podstoupit dvakrát. Poté zjistila, že se ji metastáze dostaly do jiných částí těla. Mnohokrát ji bylo řečeno, že nemá moc času, proto ji i propustili z nemocnice, aby strávila poslední chvíle s rodinou. Lenka ale silně bojuje a je tu s námi mnohem déle než měla být. Rodina ale i přátelé ji neustále pomáhají jak psychicky tak fyzicky, dělat obyčejné věci pro Lenku samotnou jsou téměř nemožné.
