Sbírka ukončena:

Pomozte Jasmince při vstupu do samostatného života

Vybráno 0 Kč 13 070 Kč
40 000 Kč
 -
8 dárců
Celkem se zapojilo
1 634 Kč
Průměrná výše daru
5 000 Kč
Nejvyšší dar
63 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Pomozte Jasmince při vstupu do samostatného života

Vybráno 0 Kč 13 070 Kč
40 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Datum přidání
8. 4. 2022

Kdo sbírku organizuje?

V neziskové organizaci DEJME DĚTEM ŠANCI poskytujeme již od roku 2011 adresnou, komplexní pomoc konkrétním dětem a mladým lidem vyrůstajícím v dětských domovech na území ČR. 

Pomáháme jim zejména v posledních letech jejich pobytu v dětském domově a v období, kdy dětský domov opouštějí. Spolupracujeme se 45 dětskými domovy po celé ČR a v našich 4 hlavních a stálých projektech máme průběžně zapojeno přes 250 dětí.

V rámci našich projektů plníme dětem opodstatněná přání, hradíme jim náklady spojené se studiem, poskytujeme jim materiální vybavení do jejich prvního samostatného bydlení, spoříme jim finance, které mají k dispozici po opuštění dětského domova, poskytujeme jim ubytování ve dvou startovacích bytech. 

Nepodporujeme dětské domovy, ale vždy konkrétní dítě!

Jedním z našich hlavních projektů je projekt PODPORUJ MĚ.

Jedná se o obdobu známého projektu tzv. „adopce na dálku”, pomoc však nesměřuje k dětem z rozvojových zemí, ale jde o podporu dětí vyrůstajících z mnoha rozdílných důvodů v dětských domovech na území České republiky, na děti které jsou a budou součástí naší společnosti.

Děti, resp. mladí lidé opouštějící dětské domovy jsou cílovou skupinou, na kterou se poněkud zapomíná. Tito mladí dospělí mají za sebou dětství, které nemůže být pokládáno za bezstarostné, a před sebou velice nejistou budoucnost. Při odchodu z DD jsou sice formálně dospělí, ale fakticky jsou to pořád děti. Nemají zázemí, neznají příklad fungující rodiny, nemají kam jít, jsou odkázány jen samy na sebe. Pokud těmto dětem není v počátku jejich samostatného života podána pomocná ruka, často končí „na ulici“.

Cílem projektu PODPORUJ MĚ je naspořit dítěti od dárců určitou částku, která mu bude k dispozici po opuštění dětského domova a pomůže mu překlenout tuto nesnadnou etapu jeho života.

Z naspořených prostředků hradíme dětem zejména první nájmy, kauce spojené s bydlením, vybavení do jejich prvního bydlení a další potřebné náklady, které se vstupem do samostatného života souvisejí.
Naše organizace je garantem účelného využití naspořených peněz. Velmi často vyplácíme peníze postupně dle aktuální potřeby dítěte. 

Naspořená částka konkrétním dětem usnadní tento velmi těžký krok do samostatného do života, který musejí zvládnout bez podpory vlastní rodiny.

Komu pomůžeme?

Jasmínka (19) žije v dětském domove v Krásné Lípě. Je v posledním ročníku sklářské školy, obor rytec skla. Umění je její vášní, a proto se hlásí na Akademii výtvarných umění. Je cílevědomá a zvídavá, angažuje se také v ochraně životního prostředí. Svůj volný čas tráví přípravou do školy, nebo malováním. Jasmin je do našeho projektu zařazená nově, protože jsme teprve nedávno navázali s DD Krásná Lípa spolupráci (na fotografii s ředitelkou dětského domova). Jasmin nemá svého stálého podporovatele, proto jsme se rozhodli uspořádat pro ni sbírku, ve které bychom „s Vaší pomocí“ získali pro Jasmin tolik potřebné finance. Ty jí pomohou v těžkém období po opuštění dětského domova a ulehčí jí vstup do samostatného života, který bude muset zvládnout sama, bez podpory a zázemí vlastní rodiny.

Děkujeme, že spolu s námi pomáháte dětem v jejich nelehké životní situaci.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Získané finanční prostředky použije Jasmin na úhradu prvních nájmů v samostatném bydlení, na případnou kauci, či na potřebné vybavení. 

Naše organizace je garantem účelného využití finančních prostředků. 

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Dárce, který je pro každou dobrost
500 Kč  •  8. 6. 2022 17:41
Dárce, který je pro každou dobrost
500 Kč  •  1. 6. 2022 10:20
Dárce, který je pro každou dobrost
3 000 Kč  •  24. 5. 2022 13:04
Štědrý dárce
1 000 Kč  •  20. 5. 2022 9:14
DobroDárce
570 Kč  •  19. 5. 2022 17:17
Milý dárce
500 Kč  •  7. 5. 2022 13:11
Milý dárce
2 000 Kč  •  21. 4. 2022 9:14
Skulínkovi
5 000 Kč  •  20. 4. 2022 19:07
Přejeme Jasmínce, ať se jí vstup do samostatného života zdaří, a ať se splní její umělecké sny.

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat