Sbírka ukončena:

Pomozte Diance k autu, které nutně potřebuje

Vybráno 0 Kč 3 600 Kč
950 000 Kč
 -
4 dárci
Celkem se zapojilo
900 Kč
Průměrná výše daru
1 000 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Pomozte Diance k autu, které nutně potřebuje

Všechny sbírky ověřujeme

Datum přidání
7. 6. 2022

Představení sbírky

Sbírku organizujeme pro Dianku, která se bez auta s pomocí maminky není schopna nikam dopravit. Dianka se narodila jako zdravá holčička, která prodělala jako půlroční miminko herpetickou encefalitidu, která obrátila její život a život její rodiny naruby. Co vypadalo jako nachlazení s velmi vysokou teplotou  – se kterou byla lékařkou poslána domů, skončilo cestou vrtulníkem do Fakultní nemocnice. Tímto chceme Diance pomoci získat auto, se kterým bude moci dojíždět do školy a ulehčit jí cestu v nikdy nekončícím maratonu návštěv lékařů, rehabilitací  a lázní, ale také pomoci zajistit trochu normální život návštěvou Zoo, které Dianka miluje. 

Komu pomůžeme?

Dianka je od narození malá bojovnice. Jako půlroční miminko prodělala těžkou nemoc, která ji zanechala jako kompletního ležáka. Po prodělání prvních epileptických záchvatů bylo jasné, že nebude nikdy chodit. Mamince byla nabídnuta operace šlach, která měla pomoct, toto však místo pomoci Diance ochrnuté nohy navíc zkroutilo. Dianka je vývojově stále jako jednoroční miminko – její vývoj prodělávání neustálých silných epileptických záchvatů zastavil. Maminka zajišťuje 24hodinnový dohled a péči. V této době Dianka hýbe pouze pravou rukou, jinak je kompletně ochrnutá. 

Toto období je pro rodinu o to složitější, protože Diance ve škole při přenosu zlomili nohu (z důvodu velice silných léků na epilepsii má Dianka velmi křehké kosti) a je třeba o to častější dojezd k lékařům na odstranění vody z kolene a častý převoz na rehabilitace.

Jako další rána přišlo oznámení firmy Heimstaden, která jim oznámila, že se ze svého bytu, který na své náklady kompletně bezbariérově zrekonstruovali a upravili tak, aby v něm Dianka mohla být na vozíčku převážena, v koupelně koupána, musí vystěhovat. Pro rodinu, která celý život tvrdě dřela, aby mohla své těžce postižené dceři dopřát bezpečné bydlení to byl další šok. 

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Sbírka je pořádána na pořízení automobilu, který Diance bude sloužit k převozu k lékařům, do nemocnic, lázní které potřebuje a hlavně na doživotní rehabilitace, bez kterých se neobejde. Zároveň chceme Diance zpříjemnit život zajištěním výletů do Zoo, jelikož je naše bojovnice velkým milovníkem zvířátek.

Tato sbírka není pořádána proto, abychom slušným lidem lhali. Dianka bude žádat o příspěvek na motorové vozidlo od úřadu práce, který je 200 tisíc. Toto však nestačí na pořízení auta. Dianka z důvodu převozu na invalidním vozíku potřebuje velké vozidlo, jehož kufr umožňuje takovýto převoz. Do kufru se pak musí udělat úprava na přichycení vozíku, která se také hradí. Nezmiňujeme ani to, jak se v ceně auta odráží dnešní nedostupnost a velká poptávka. 

I když by rodina nikdy sama nepožádala o žádné dary, při aktuální situaci s placením stěhování, nákladech na bezbariérovou rekonstrukci a lázně (které bohužel nejsou plně hrazeny, jak pojišťovny rády uvádí), chtěli bychom za ně alespoň touto formou požádat o jakoukoliv finanční pomoc. Víme, že v dnešní době se děje spousta špatného, chceme tímto pomoci alespoň jednomu človíčku, který toto nesmírně ocení. V případě vybrání vyšší částky tato částka poputuje na financování nájezdové plošiny do kufru auta na invalidní vozíček, popřípadě na lázně a tak potřebnou rehabilitaci.

Všem nesmírně děkujeme za jakoukoliv pomoc :-) 

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Dobrosrdečný dárce
1 000 Kč  •  4. 8. 2022 10:44
Štědrý dárce
1 000 Kč  •  3. 8. 2022 18:08
Hanka
600 Kč  •  3. 8. 2022 17:22
🍀
Laskavý dárce
1 000 Kč  •  21. 7. 2022 17:57

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat