Paní Zdeňka pravidelně sportovala, téměř každý den jezdila na kole, chodila na procházky, aktivně se věnovala své jediné osmiměsíční vnučce Natálce. V závěru roku 2021 onemocněla Covidem. „Když jsme obdrželi výsledek o pozitivitě testu, mám v živé paměti, že jsem maminku po telefonu utišovala, že ji, sportovního člověka, přece Covid „nepoloží“„ uvádí dcera Petra. Bohužel Covid 19 paní Zdeňku „položil“ a to doslovně.
17. prosince byla hospitalizována v nemocnici na plicním oddělení s rozsáhlým zápalem plic. Z nemocnice byla vystrašená, za celý život nijak vážně nestonala, v nemocnici byla pouze před 30ti lety, když darovala kostní dřen své sestře. Zdravotní stav se ale zhoršoval a paní Zdeňka byla převezena na oddělení ARO. Přesně na Štědrý den byla uvedena do umělého spánku s plicní ventilací. Těšení na společné Vánoce s vnučkou se rázem rozplynulo jak pára nad hrncem. Před uvedením do umělého spánku paní Zdeňka prodělala cévní mozkovou příhodu, kterou Covid způsobuje. Bojovala jako lev, plíce se zlepšovaly a na Nový rok byla postupně z umělého spánku probouzena. Po všech kontrolních vyšetřeních bylo zjištěno, že mrtvice bohužel postihla všechny končetiny, tedy ruce i nohy, nejvíce pak levou ruku








