Pomozme nadějné mladé vědkyni na cestě za studiem na prestižní UCL

Vybráno 0 Kč 327 353 Kč
od 523 dárců
39 dnů
do ukončení

Buďte s námi pro každou dobrost. Předáme 100 % vašeho daru.

Přispět Sdílet

Všechny sbírky ověřujeme

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Tereza Przeczková
Datum přidání
28. 6. 2024
Poslední aktualita

5. 7. 2024 21:46

Hranice čtvrt milionu pokořena!

Sbírka je venku pouhých 7 dní a nám se podařilo něco neskutečného – pokořili jsme hranici 250 000 CZK! Ani ve snu by mě nenapadlo, že rozjezd sbírky bude takto strmý.

Chtěla bych nesmírně všem, co se na tomto podíleli (ať už sdílením či přímo finančním příspěvkem), poděkovat. Neskutečně moc si toho vážím, znamená to pro mě opravdu hodně!

Také Vám zde přikládám odkaz na článek, který o mě včera vyšel v CzechCrunchi: https://cc.cz/na-gymnaziu-zacala-se-spickovou-vedou-dostala-se-na-top-univerzitu-na-studium-ji-ale-chybi-15-milionu/

Zobrazit celou aktualitu

Představení sbírky

Ahoj! Jmenuji se Tereza Przeczková (19) a mým velkým snem je stát se vědcem v oblasti biomedicíny. K jeho dosažení je nejprve nutno dosáhnout kvalitního vzdělání.

V březnu 2024 jsem dostala vyrozumění o přijetí na University College London (UCL), která je v mém oboru Biomedical Sciences 9. nejprestižnější univerzita na světě. Mimojiné byla vyhlášena Univerzitou roku 2024. Jedná se o poměrně nově vzniklý obor reagující na požadavky pracovního sektoru, který v České republice neexistuje.

Na UCL bych se chtěla konkrétně zaměřit na výzkum rakoviny a její molekulární podstaty, právě tamní vědci jsou jím proslulí. Ráda bych se stala součástí výzkumné skupiny profesora Roba de Bruina, neboť jejich výzkum představuje zcela novou oblast pro studium rakoviny. Rakovina spočívá v nekontrolovatelném dělení buněk, což vede k rychlé replikaci a zvýšenému poškození DNA. Profesor de Bruin zjistil, že rakovinné buňky si vyvinuly jedinečné mechanismy, jak zmíněné poškození tolerovat, a nyní pracuje na vývoji terapie, která by tyto mechanismy zastavila, aniž by byly poškozeny zdravé buňky. Věřím, že práce s týmy laureátů Nobelových cen mě posune na světovou úroveň.

Aby se můj sen skutečně mohl stát realitou, je nutno překonat poslední překážku – nasbírat potřebné finance. Bohužel je po Brexitu studium ve Velké Británii velmi nákladné a sama bych si jej nemohla dovolit. Proto Vás/Tě moc prosím o pomoc!

Komu pomůžeme?

Ve svých 17 letech jsem se stala stážistkou na Oddělení membránového transportu Fyziologického ústavu AV ČR pod vedením Ing. Olgy Zimmermannové, Ph.D., kde se dodnes věnuji studiu buněčných transportních systémů na úrovni molekul proteinů. Podařilo se nám charakterizovat všechna vazebná místa pro inhibitor phloretin k lidskému Na+/H+ antiporteru NHA2, což je velmi důležitým poznatkem pro vývoj nových látek, např. léčiv ovlivňujících fyziologické funkce tohoto proteinu. Účast v tomto projektu mi naprosto změnila život a otevřela dveře do vědeckého světa, který mě naprosto pohltil.

Stále neutuchající zájem o práci vědce mě dovedl až do syntetické laboratoře a konkrétně k projektu, v rámci něhož jsem připravila 3 nové dusíkaté heterocyklické sloučeniny, které nyní budou podrobeny biologickému screeningu – testům na běžných nádorových liniích – abychom zjistili, zda vykazují biologickou aktivitu. To vše pod vedením RNDr. Naděždy Cankařové, Ph.D. ve výzkumné skupině Petra Cankaře na Katedře organické chemie PřF UPOL. Tímto projektem jsem získala vhled do organické syntézy a medicinální chemie, což mi poskytlo multidisciplinární znalosti, které při studiu na UCL, věřím, maximálně využiji.

Postupem času mi výuka na gymnáziu (zejména v přírodovědných oborech) přestávala dávat smysl. Chtěla jsem něco víc. Zajímala mě problematika, která ve standardních osnovách nefiguruje příliš do hloubky. Z tohoto důvodu jsem vystudovala předmět Buněčná biologie na PřF UPOL standardně s vysokoškolskými studenty bez jakýchkoliv úlev a řádně jej ukončila zkouškou s hodnocením A. Z každé přednášky jsem odcházela stále více fascinovaná molekulární podstatou života. Během této zkušenosti jsem se mimojiné utvrdila v tom, že biomedicína byla nejlepší možnou volbou.

To vše současně při studiu osmiletého oboru Mendelova gymnázia v Opavě. Paní ředitelka se rozhodla můj mimořádný přístup k aktivitám ocenit oceněním Výrazná studentská osobnost Mendelova gymnázia, čímž jsem se stala jednou z mála takto oceněných osobností našeho gymnázia.

Mimojiné jsem držitelkou ocenění TOP25 Středoškolák roku 2023 a 2024. Dále zlaté, stříbrné i bronzové Mezinárodní ceny vévody z Edinburghu (DofE). V tomto neformálním vzdělávacím programu momentálně mentoruji další generaci studentů a pomáhám jim na cestě plné seberozvoje a poznávání sebe sama, svých hranic. Neboť přesně tyto hodnoty jsem si z plnění programu odnesla já a dávají mi obrovský smysl.

Krátký medailonek o mé cestě programem DofE si můžete přečíst zde: https://www.instagram.com/p/C8b5a-5KzOZ/

Říká se, že abyste vyhořeli, musíte nejdříve pro něco hořet. Jelikož se pohybuji v komunitě aktivních studentů, kteří hoří zápalem do svých aktivit a přesah do společnosti společně s tematikou duševního zdraví byly pro mě vždy důležitými aspekty, rozhodla jsem se stát součástí redakčního týmu neziskové organizace Nevyhasni. Ta se zabývá prevencí a šířením povědomí o syndromu vyhoření.

Co se mých dalších zájmů vyjma vědu a dobrovolnictví týče, jsem vášnivou sportovkyní. Hrála jsem závodně volejbal v klubu TJ Ostrava, nyní se však aktivně věnuji olympijskému vzpírání v klubu SK Vzpírání Opava. UCL totiž mimo vědu disponuje také kvalitním vzpěračským týmem. Právě tyto sportovní zkušenosti mě bezesporu naučily týmové práci a dodaly mi dávku houževnatosti a cílevědomosti, z čehož do budoucna budu určitě benefitovat.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Po výstupu Velké Británie z EU se školné zvýšilo na čtyřnásobek, rovněž také skončila možnost studentské půjčky. Ucházela jsem se o všechny dostupné stipendijní programy ve Velké Británii i České republice, bohužel však neúspěšně. Bez Vaší/Tvé pomoci si na univerzitu nebudu moct dovolit vůbec nastoupit a budu nucena nabídku studia odmítnout.

Tato sbírka slouží k pokrytí nákladů na školné, které na UCL činí celkem 37 500 GBP (1 098 000 Kč) na jeden rok, a nákladů na žití sahajících do výše 14 314 GBP (423 000 Kč).

Budu nesmírně vděčná za příspěvek v jakékoliv výši!

V případě, že by se vybrala částka vyšší než jakou použiji na zaplacení školného (na rok 37 500 GBP, tj. 1 098 000 Kč) a životních nákladů (na rok 14 314 GBP, tj. 423 000 Kč) za 1.-3. ročník studia, celou přebytečnou částku bych darovala jednomu ze zveřejněných projektů zde na Doniu. 

Nepodaří-li se vybrat dostatek financí tak, abych v září 2024 na UCL mohla nastoupit, budu žádat o tzv. deferred entry a ke studiu bych nastoupila za rok (v září 2025). Tuto dobu bych dále využila pro získávání potřebných financí. Ucházela bych se znovu o stipendia z České republiky i zahraničí a zkoušela další alternativní cesty ufinancování studia.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Aktuality

5. 7. 2024 21:46

Hranice čtvrt milionu pokořena!

Sbírka je venku pouhých 7 dní a nám se podařilo něco neskutečného – pokořili jsme hranici 250 000 CZK! Ani ve snu by mě nenapadlo, že rozjezd sbírky bude takto strmý.

Chtěla bych nesmírně všem, co se na tomto podíleli (ať už sdílením či přímo finančním příspěvkem), poděkovat. Neskutečně moc si toho vážím, znamená to pro mě opravdu hodně!

Také Vám zde přikládám odkaz na článek, který o mě včera vyšel v CzechCrunchi: https://cc.cz/na-gymnaziu-zacala-se-spickovou-vedou-dostala-se-na-top-univerzitu-na-studium-ji-ale-chybi-15-milionu/

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Velkorysý dárce
300 Kč  •  18. 7. 2024 23:05
Velkorysý dárce
600 Kč  •  18. 7. 2024 13:14
Milý dárce
500 Kč  •  18. 7. 2024 11:46
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  17. 7. 2024 22:49
Dárce, který je pro každou dobrost
1 000 Kč  •  17. 7. 2024 20:36
Milý dárce
500 Kč  •  17. 7. 2024 19:58
Štědrý dárce
600 Kč  •  17. 7. 2024 18:44
Štědrý dárce
300 Kč  •  17. 7. 2024 15:07
Dárce, který je pro každou dobrost
10 Kč  •  17. 7. 2024 10:15
DobroDárce
2 000 Kč  •  17. 7. 2024 7:48
Laskavý dárce
2 000 Kč  •  17. 7. 2024 0:22
Laskavý dárce
1 000 Kč  •  16. 7. 2024 20:21
Milý dárce
100 Kč  •  16. 7. 2024 20:08
Milý dárce
200 Kč  •  16. 7. 2024 13:23
Štědrý dárce
300 Kč  •  16. 7. 2024 12:27
Laskavý dárce
100 Kč  •  16. 7. 2024 9:23
Jindřiška
600 Kč  •  15. 7. 2024 20:52
Per aspera ad astra!
Dobrosrdečný dárce
100 Kč  •  15. 7. 2024 16:45
Vosime.cz Vyškov
1 000 Kč  •  15. 7. 2024 12:17
Dárce, který je pro každou dobrost
1 000 Kč  •  14. 7. 2024 21:22
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  14. 7. 2024 20:05
MiraLáva
2 000 Kč  •  14. 7. 2024 14:52
:-) 💙 Najdi mě lék, glioblastom grade 4.

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.
Přidat Dobrovýzvu Zjistit více

U této sbírky zatím Dobrovýzvy nejsou

Líbí se vám tato sbírka? Podpořte ji Dobrovýzvou.

Složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.
Jak to funguje

Vzkazy

Klára H.
600 Kč  •  30. 6. 2024 17:35
Opři se do toho Terko, a jak říká Táda, hlavně se pak zase jednou vrať:-)
Adri J.
200 Kč  •  4. 7. 2024 14:52
držím palečky 🤍
Katerina K.
5 000 Kč  •  2. 7. 2024 6:43
Drzime palce. Katka a Oliver ❤️
Kateřina K.
3 500 Kč  •  5. 7. 2024 17:15
Terezko, doufám, že se ti povede splnit si svůj sen. K, M, K a sousedé M, E, H
Alžběta K.
100 Kč  •  2. 7. 2024 17:03
Držím palečky!
Adel
100 Kč  •  1. 7. 2024 21:39
Terez, držím palce! ❤️
Gabriela Witosová
300 Kč  •  8. 7. 2024 19:54
Držím palce! Doufám, že se třeba v Londýně potkáme 🇬🇧
Tomáš Č.
200 Kč  •  1. 7. 2024 20:14
Teri, držím palce ti palce ✊️♥️

Kdo další daroval?

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat