Sbírka je založena pro Romana (51), který od jara loňského roku bojuje s onemocněním ALS. Nemoc postupně oslabuje veškeré svalstvo v jeho těle. Začalo to slabostí horních končetin, postupně se přidávají potíže s chůzí, s řečí, s polykáním,… Progrese nemoci je poměrně rychlá a Roman už potřebuje 24hodinovou péči a pomoc s veškerou sebeobsluhou.











