Jmenuji se Nikolka a jsou mi čtyři roky a v květnu jsem onemocněla akutní lymfoblastickou leukémií. Úplně se nám v té chvíli zhroutil celý život a vůbec jsme netušili jak těžká a dlouhá léčba nás čeká a kolik dní se naspíme a probrečíme v nemocnici. Přijde nám to jako zlý sen. Léčba kortikoidy, chemoterapií a různých odběrů a nežádoucích účinků léků Nikolku hodně oslabují, vyčerpávají a dělají jí nešťastnou a náladovou. Je to opravdu velice těžké zvládat pro celou rodinu a je to veliké omezení v životě. Často se u Nikolky střídají pocity náladovosti a já i moje rodina doufáme v lepší dny do budoucna. Nikolka má doma ještě starší sestřičku, které je 9let a ta je velice smutná, že nemůžeme fungovat jako rodina dohromady.










