Pomozte Timofeymu mluvit

Vybráno 0 Kč 2 000 Kč
38 000 Kč
19 hodin
do ukončení

Buďte s námi pro každou dobrost. Předáme 100 % vašeho daru.

Přispět Sdílet

Všechny sbírky ověřujeme

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Ludmilla Ponomarenko
Datum přidání
16. 4. 2024

Představení sbírky

Terapie pro Tymofie jsou nezbytné pro formování návyky, které nemá v repertoáru vývoje na svůj věk.

Prosím, pomozte Timofeymu a jeho mamince zlepšit kvalitu života.

Timikovi je 7 let, žije s maminkou bratrem (starší bratr má rakovinu v remisi (Hodgkinův lymfom stadium 2B) a sestrou v malém městečku Jablonec nad Jizerou.

Předtím rodina žila v Charkovské oblasti v Balakleji. V únoru 2022 začala válka a město Balakleja bylo obsazeno. Bylo to velmi hlučné a děsivé. Letadla létala a shazovala bomby a museli utéct do České republiky. 

Matka chodí do práce, ale její plat stačí jen na nejnutnější výdaje. 

Tim trpí poruchou autistického spektra, opožděným vývojem řeči, poruchou pozornosti a hyperaktivitou, organickou poruchou centrální nervové soustavy.

Využívá rehabilitace a ABA terapie.Centrum v Praze, které je centrem pro aplikovanou analýzu chování. Centrum se specializuje na pomoc dětem s autismem a dalšími neurovývojovými poruchami, které se projevují ve poruchami.

Tim již jednou tuto terapii absolvoval a velmi mu pomohla, dozvěděl se naučil nová slova a věty, ale stále má naproblém s řečí. Tim také podstupuje Tomatis a mikropolarizaci mozku, ale přístroj je velmi drahý. Nyní je mu doporučeno, aby tuto terapii podstoupil znovu, ale jeho matka si ji však již nemůže dovolit. Stejně tak si nemůže dovolit pronajmout stimulátor.

Pomozte mu prosím získat tuto částku, aby Tim mohl žít jako všichni ostatní. Aby se mu mohla obnovit řeč.

Komu pomůžeme?

Když se Timofej narodil, měl asfyxii, vyvíjel se normálně, nebylo na něm nic znepokojivého, ale ve 4 letech jsme si začali všímat, že zaostává ve vývoji řeči. Začali jsme se radit s lékařem a byla nám diagnostikována opožděná „řečová vyspělost“, ADHD, organické postižení CNS, hyperhomocysteinémie.

Během pobytu na Ukrajině jsme absolvovali 3 rehabilitace a léčbu. Na rok 2022 byly naplánovány 4 rehabilitace, ale nic se nedělo, začala válka.

Timofej chodil do školky a pak do školy. Je to pro něj velmi těžké, ale snaží se. Neumí všechna slova ve svém rodném jazyce.Ve škole se učí česky. Nyní je ve čtení za svými spolužáky pozadu.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Finance budou použity na rehabilitační pobyt v Centru ABA, který stojí 32 000Kč za kompletní rehabilitaci na 10 dní, včetně ubytování pro Tima a jeho matku.                                                                        

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Dárce, který je pro každou dobrost
1 000 Kč  •  14. 6. 2024 10:20
Dárce, který je pro každou dobrost
1 000 Kč  •  14. 6. 2024 9:24

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.
Přidat Dobrovýzvu Zjistit více

U této sbírky zatím Dobrovýzvy nejsou

Líbí se vám tato sbírka? Podpořte ji Dobrovýzvou.

Složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.
Jak to funguje

Vzkazy

Dárce, který je pro každou dobrost
1 000 Kč  •  14. 6. 2024 10:20
Dárce, který je pro každou dobrost
1 000 Kč  •  14. 6. 2024 9:24

Kdo další daroval?

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat