Ahoj, jmenuji se Soňa a ráda bych se s Vámi podělila o příběh své sestry Hanky, na kterou bych ráda sbírku založila. Vše začalo 25. 3. 2022 kdy se sestře už 3 den hůře dýchalo a obvodní lékařkou byla poslána na vyšetření do nemocnice. A tam začíná náš příběh, najednou se nám všem obrátil svět, sestře zjistily vaskulitidu, která narušila celý organismus. Po domluvě s lékaři byla uspána a následně dána na mimotělní oběh. Její muž v té době pracoval v Americe a snažil se co nejrychleji vrátit zpět aby se postaral o jejich 2 holčičky (5 a 3 roky). Léčba byla tak agresivní že lékaři už ani nedoufali že to sestra zvládne, ale ona byla bojovnice a nevzdala to. Vždy když se zdálo že je to na lepší cestě přicházeli další a další komplikace. Díky dlouhodobému uspání a ležení sestra přišla o svalovou hmotu a musela se učit vše znovu-hýbání rukou, sezení, chůze. Do toho jí musel být amputován pravý ukazováček po odumření. Všechny komplikace a učení se pohybu trvaly až do října 2022, dcery ji mohli začít navštěvovat až po několika měsících kdy se dostala z ARA a JIP na internu a tam byl povolený přístup dětem, bylo to pro nás všechny dlouhých 7 měsíců. Když se konečně dostala domů bylo jí v nemocnici vystavené dlouhodobé ošetřovné ,aby o ní partner mohl pečovat, protože ještě nebyla schopná postarat se o sebe, natož o domácnost a rodinu. To jim bylo zamítnuto po 2 měsících s odůvodněním že nemají stejný trvalý pobyt. Sestře momentálně končí rodičovský příspěvek a čeká na vyřízení invalidního důchodu.
Všem moc z celého srdce děkujeme.
