Jmenuji se Kamil a nikdy bych nevěřil, že budu psát tyto řádky. Moje žena Terezka čtyři roky statečně bojovala s rakovinou prsu. Byla neuvěřitelně silná, nikdy se nevzdávala, i když jí nemoc postupně brala zdraví, sílu i naděje. Bohužel svůj boj na konci srpna prohrála.
Zůstali jsme se synem sami. Attila má teď pět let a většinu svého života znal mámu jen jako nemocnou – unavenou, vyčerpanou, často celý den v posteli. Rakovina mi vzala ženu, synovi mámu. Během těch let jsem musel být rodině čím dál více nablízku – vozit Terku na léčby, starat se o ni doma i o syna. To ale znamenalo postupně odkládat a nakonec úplně nechat své práce. Účty se začaly hromadit a některé zůstaly nezaplacené.
Tato sbírka vznikla proto, abychom zvládli to nejtěžší období, zaplatili to nejnutnější a měli šanci začít znovu – jen já a náš syn.











