Pomoc pro Dominika, aby jednou mohl stát a chodit na vlastních nožičkách

Collected 0 Kč 144 833 Kč
from 150 000 Kč

We are always up for a good deed, join us! We hand over 100% of your donation.

Donate Share

We verify all collections

We verify all collections

Creator
Zuzana Sireková
Date added
2. 8. 2023
Last news

18. 12. 2023 15:41

Poděkování ❤️

Z celého srdce posílám každému z vás poděkování a obejmutí 🫂❤️. Jste úžasní 😊. Jsem dojatá z tak velké vlny podpory 🫂🥰🥲. Děkujeme ❤️.

Bohužel se nám teď nedaří absolvovat  rehabilitace tak jak bychom chtěli. Dominikova imunita je špatná, a v těchto zimních měsících je velmi náchylný k virózám a nachlazení. 

Ale i přesto už nějaké pokroky máme. Všimli si toho i u Domika ve škole. Snaží se více komunikovat, začíná více věřit svému tělu, zvyšují se i tendence stát na nohách a dokonce už se nebojí sedět na záchodě 😁😊. Což je pro nás neuvěřitelný pokrok. Také již máme vyhovující ortézy, na které si teď zvykáme. Bude to ještě dlouhá a náročná cesta až jsme rádi že díky vám ji můžeme absolvovat 😊 o dalších krásných pokrocích vás budeme určitě  rádi informovat. 

Děkujeme 😊❤️

Show full article

Představení sbírky

Prosím o pomoc ve splnění velkého snu pro mého malého bojovníka syna Dominička, který trpí kombinovaným postižením a jinými zdravotními komplikacemi, aby se jednou mohl postavit na vlastní nožičky a ujít alespoň pár kroků. Je mu 8 let, leze pouze po čtyřech a je odkázán na invalidní vozíček či zdravotní kočárek.

Není to jen jeho sen, ale i můj ,vidět své dítě jednou chodit. V tom nám mohou pomoci rehabilitace v centru pokrok v Ostravě. Tyto rehabilitace bohužel neproplácí pojišťovna. 

O Dominika se starám od narození vlastně úplně  sama a pro mne jako maminku samoživitelku je nemožné mu tyto rehabilitace hradit. I když to bude běh na dlouhou trať, má Dominik velký potenciál se jednou na své vlastní nohy postavit. 

Dominik je to nejcennější co mám a proto jsem zde abych poprosila o pomoc ve splnění našeho velkého snu o samostatné chůzi. 

Komu pomůžeme?

Dominik se narodil jako zdánlivě zdravé dítě. Radost to byla veliká  i když v té době jsme měli již určité problémy s otcem dítěte. Brzy se naše cesty rozešly. Domiček je svěřen výhradně do mé péče a starám se o něj skoro od začátku úplně  sama . 

Ubíhal den za dnem, týden za týdnem, ale syn nevykazoval žádné známky otáčení se, pasení koníčků, jako by byl duchem nepřítomen.

Kolem čtvrtého měsíce Dominikova života mi bylo doporučeno rehabilitovat vojtovou metodou, což jsme začali absolvovat. Ale stále se zdálo, že něco není v pořádku . 

A tak nastala kolečka neurologických vyšetření , odběrů, magnetické rezonance, genetických testů atd. 

Bohužel bylo zjištěno že Dominik trpí vzácnou ,vrozenou genetickou vadou. Na genetice v Ostravě mi bylo řečeno že je teprve druhým dítětem o kterém vědí , že má tuto chromozomální aberaci. Tato vada nemá ani název a jedná se přesně  o :  mužský karyotyp s přímou duplikací oblasti q42.1q44 na dlouhém raménku chromozomu 1 v 81 % buněk. K tomuto onemocnění je bohužel málo literárních odkazů. 

A u této vady bohužel nezůstalo. Synovi byl prokázán centrální hypotonický syndrom (syndrom hadrové panenky), rozšířené mozkové komory, známky benigní makrocephalie( větší hlavička) a těžká retardace . Díky tomu všemu je Dominik mentálně velmi opožděn, v osmi letech je jeho mentální vývoj na úrovni 12 měsíců a zatím není schopen se o sebe postarat, sám stát a chodit. Zjištění že můj malý syn trpí tímhle vším pro mě bylo velmi zdrcující.

No a co čert nechtěl, v jeho třech letech se začaly projevovat další zdravotní problémy. Objevily se neskutečně časté  ataky zvracení i s krví, zvracení nešlo zastavit a stálým průvodním jevem těchto ataků se staly i velmi bolestivé křeče dolních končetin. Tyto záchvaty nejsme schopni zvládnout doma a často končiváme  na  JIP Třinec Sosna, tam jsme již známé firmy a vědí jak synovi co nejrychleji pomoci. Díky tomuto extrémně častému zvracení měl Dominik poškozený i chrup a museli jsme na operaci po které měl o 11 zubů méně. Dlouho se  nevědělo proč a co tyto záchvaty způsobuje. V roce 2020 jsme podstoupili vyšetření ve VFN Praha oddělení metabolických vad . A přišlo se na další onemocnění. Synova genetická vada způsobila mutaci genu glukózy AKT3, těžké hypoglykémie ( bez glukoměru se nehneme )  a onemocnění zvané hyperurikémie ( onemocnění podobné dně).  U tohoto bohužel také nekončíme, bylo zjištěno že Dominik má zmenšené orgány a přestavby na játrech. Do Prahy na nutné kontroly jezdíváme  do dnes. 

Když vše shrnu: 

Dominikovi je dnes 8 let, mentálně je na úrovni 12 měsíců, tak že mám doma takové velké miminko osmileté. Domiček nechodí, leze pouze po čtyřech, nemluví má pouze pár slovíček které je schopen použít. Zatím se nezvládá sám najíst, obléci, je celodenně na plenách. Syn vyžaduje neustálou asistenci. Taky musí dodržovat přísnou dietu, nesmí například žádné mladé maso ( kuřecí, králík atp.), Nesmí třeba žádné vývary, omáčky ve kterých je vařeno maso, žádné luštěniny hlavně hrášek, česnek, kořeněná jídla, nic s vyšším obsahem kakaa. Je nutno dodržovat i čas krmení, Dominik totiž nesmí zůstat tři až čtyři hodiny bez jídla. Také se neobejde bez doplňků stravy, což jsou dva druhy škrobu Fantomalt a Gustin (jeden na den a jeden přes noc), do pití musíme přidávat cukr Glukopur. To vše aby nedošlo k poklesu cukru ,překyselení a již zmíněným atakům zvracení. Proto se neobejdeme ani bez glukoměru. Pokud ale přijde nějaká viróza nezachrání nás od ataků zvracení ani dodržování veškerých stravovacích pokynů. Na virózy a nachlazení reaguje Dominikovo tělo velmi špatně , je třeba hlídat i toto. 

Díky veškerým těmto zdravotním problémům a dlouhým rekonvalescencím je Dominik slabší a až teď jsme schopni podstoupit speciální rehabilitace. Druhý měsíc dojíždíme do Ostravy do rehabilitačního centra POKROK. Zde mi bylo řečeno, že má Dominik velký potenciál se jednou postavit na vlastní nohy ale bude to běh na dlouhou trať. Bude potřebovat dlouho rehabilitovat, ortézy, zdravotní boty, vertikalizační stojan atd. Většinu těchto věcí proplácí pojišťovna ale v hodně případech né celé částky. 

Tyto rehabilitace jsou pro nás velkou naději a šancí. Bohužel rehabilitace neproplácí pojišťovna. Hodina rehabilitací stojí 1200kč. Dominik potřebuje chodit minimálně 1× týdně na 2 hodiny. 

Jsem na Dominika  úplně sama a tyto rehabilitace nejsou v mých silách hradit 😞. Domiček je to nejkrásnější a nejdražší co mám a jako milující maminku mě tohle neskutečně trápí. 

To že se jednou naučí stát na vlastních nohách a jednou chodit i když asi špatně, ho neuzdraví . Ale výrazně mu to zlepší život, umožní mu to být trošku samostatnější v pohybu, posunout jeho mentální stránku, zažívat víc věcí a podnětů. Také by to ulehčilo i mě starost o něj. Už to totiž není žádné miminko ,stále roste, za těch osm let mám již špatná záda a poškozenou  pravou kyčel z přetížení. Nemluvě o neskutečném psychickém i fyzickém vyčerpání, žádná dovolená ,žádná nemocenská, člověk prostě jede nonstop. Tyto rehabilitace jsou pro nás jako světlo na konci tunelu, obrovskou šancí na to posunout se dál a zlepšit náš dosavadní život a hlavně zlepšení Domičkova  života. Jediné co nám brání je finanční stránka rehabilitací do kterých vkládáme velkou naději. Jako maminka samoživitelka opravdu nejsem schopná  mu sama  s tímto snem  pomoci. 

A proto jsem zde a prosím o pomoc touto cestou, abych mu mohla dopřát tu ohromnou šanci na další posunu v životě. Již teď ze srdce děkuji každému kdo se rozhodne Dominikovi pomoci v dosažení snů o chůzi❤️

  • Chromozomální aberace -  chromozomální mutace která zasahuje do chromozomu, mění jejich tvar i strukturu. Dopad na organismus je u každé aberace jiný někdy je to jako u nás někdy se nemusí projevit vůbec a někdy jsou tyto mutace neslučitelné se životem.
  • Hypotonický syndrom – takzvaný syndrom hadrové panenky, jedná se o snížené svalové napětí, často spojeno s postižením mozku. Takovýto jedinec po zvednutí do náruče není schopen vzpřímeně držet hlavu hlava padá, končetiny se propadávají. 
  • Hyperurikémie – zvyšování kyseliny močové v krvi způsobené puriny v jídle či špatnou funkcí ledvin. Je nutno dodržovat příslušnou dietu. Toto onemocnění často vyvolává dnu.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Každou korunku, která by se nám podařila vybrat chceme využít na dlouhodobé rehabilitace v rehabilitačním centru pokrok v Ostravě a na zdravotní pomůcky které bude Dominik potřebovat. Pomůcky jako ortézy atd. ve většině případech pojišťovna proplácí ale ne celé částky. 

Dominik potřebuje rehabilitovat 2 hodiny 1× týdně. Hodina rehabilitací stojí 1200kč. Za jeden měsíc je to 9600kč. Minimálně tři čtvrtě roku/ rok bude třeba intenzivně rehabilitovat. Za rok je to 115. 200 Kč. Ráda bych Dominikovi pořídila i nějaké cvičební pomůcky domů, abychom mohli makat i doma a ty šance na chůzi ještě zvýšit. 

Pokud by se z uvedené částky vybralo méně či celá částka, vše půjde na rehabilitace a věci, které k tomu Dominik bude potřebovat . Vše do korunky půjde na rehabilitace a zlepšení Domičkova života. A pokud by se stal nádherný zázrak a vybralo se víc , pořídili by jsme nový lepší vozíček .

Ale ať už sbírka dopadne jakkoliv, tak už teď děkuji za Domička i za sebe z celých našich srdcí každému, kdo se nám rozhodne pomoci.❤️

Do you want to leave a message for the project creator?

To view or add a message, you must be logged in on Facebook and have third-party cookies enabled in your browser.

News

18. 12. 2023 15:41

Poděkování ❤️

Z celého srdce posílám každému z vás poděkování a obejmutí 🫂❤️. Jste úžasní 😊. Jsem dojatá z tak velké vlny podpory 🫂🥰🥲. Děkujeme ❤️.

Bohužel se nám teď nedaří absolvovat  rehabilitace tak jak bychom chtěli. Dominikova imunita je špatná, a v těchto zimních měsících je velmi náchylný k virózám a nachlazení. 

Ale i přesto už nějaké pokroky máme. Všimli si toho i u Domika ve škole. Snaží se více komunikovat, začíná více věřit svému tělu, zvyšují se i tendence stát na nohách a dokonce už se nebojí sedět na záchodě 😁😊. Což je pro nás neuvěřitelný pokrok. Také již máme vyhovující ortézy, na které si teď zvykáme. Bude to ještě dlouhá a náročná cesta až jsme rádi že díky vám ji můžeme absolvovat 😊 o dalších krásných pokrocích vás budeme určitě  rádi informovat. 

Děkujeme 😊❤️

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

DobroDárce
49 000 Kč  •  6. 6. 2024 8:57
Dárce, který je pro každou dobrost
600 Kč  •  22. 4. 2024 19:40
Anry
1 200 Kč  •  18. 3. 2024 21:48
Aspoň 1 hodinu navíc
Štědrý dárce
2 000 Kč  •  16. 3. 2024 9:49
Štědrý dárce
10 000 Kč  •  29. 2. 2024 13:04
Laskavý dárce
500 Kč  •  17. 2. 2024 15:37
Dárce, který je pro každou dobrost
111 Kč  •  4. 1. 2024 15:05
DobroDárce
300 Kč  •  30. 12. 2023 22:11
DobroDárce
17 000 Kč  •  13. 12. 2023 13:09
Dárce, který je pro každou dobrost
610 Kč  •  12. 12. 2023 17:50
Tomáš
500 Kč  •  6. 12. 2023 14:02
Přeji hodně sil
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  12. 11. 2023 20:51
Lenka
1 000 Kč  •  29. 10. 2023 20:00
Držím moc palce a přeji hodně štěstí ❤️
DobroDárce
300 Kč  •  13. 10. 2023 13:16
Laskavý dárce
777 Kč  •  12. 10. 2023 13:40
Štědrý dárce
300 Kč  •  12. 10. 2023 9:14
DobroDárce
1 000 Kč  •  10. 10. 2023 20:33
Dárce, který je pro každou dobrost
200 Kč  •  9. 10. 2023 21:34
Štědrý dárce
200 Kč  •  9. 10. 2023 20:43

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.
Přidat Dobrovýzvu Zjistit více

U této sbírky zatím Dobrovýzvy nejsou

Líbí se vám tato sbírka? Podpořte ji Dobrovýzvou.

Složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.
Jak to funguje

Messages

Janka s rodinou
1 000 Kč  •  18. 8. 2023 7:07
Držíme palce ♥️
Anry
1 200 Kč  •  18. 3. 2024 21:48
Aspoň 1 hodinu navíc
M.G.
300 Kč  •  2. 8. 2023 16:42
Držíme palce a přejeme hodně štěstí, zdraví ❤
Markéta s rodinou
1 000 Kč  •  2. 8. 2023 13:58
Přejeme mnoho prošlapaných bot😘
Lenka
1 000 Kč  •  29. 10. 2023 20:00
Držím moc palce a přeji hodně štěstí ❤️
Natalie
500 Kč  •  5. 8. 2023 21:54
Ať rehabilitace pomůžou 😘
Iveta D.
500 Kč  •  2. 8. 2023 13:17
Držím palce 🤗
Edyt
500 Kč  •  2. 8. 2023 17:47
Hodně sil 🍀❤️

Other contributors

This charitable collection falls under the public collection established by the organizer and is organized for the benefit of the recipient.

Do you want to create a project or a story?

Start collecting