Úspěšně vybráno:

Pomohli jste Adámkovi s atrofií mozku a autismem

Vybráno 0 Kč 289 020 Kč
230 000 Kč
 -
339 dárců
Celkem se zapojilo
853 Kč
Průměrná výše daru
20 000 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Pomohli jste Adámkovi s atrofií mozku a autismem

Vybráno 0 Kč 289 020 Kč
230 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Miroslava Kužnarová
Datum přidání
10. 1. 2024
Poslední aktualita

13. 3. 2024 9:13

Využití financí

Krásný den, 

zatím jsme finance využili na terapie, vybavení pokojíčku Snoezellen a dalším potřebným, aby se Adámek cítil co nejlépe. Nově má i učící věž a Montessori houpačku, ale zatím se těchto věcí bojí, vše chce svůj čas. 

Dále byly finance využity na nezbytné rodinné výdaje (strava, UM,…) a také další potřeby pro Adámka (např. první botičky).

Adámkovi jsme doplnili i knihovničku, z čehož má jako milovník prohlížení knížek velkou radost. Teď jsme už pár dní zavření doma (jsme oba nemocní), tak máme alespoň z čeho vybírat na hraní a čtení.

Děkujeme ♥️

Zobrazit celou aktualitu
Všechny aktuality

Představení sbírky

Sbírku jsme založili pro našeho 2 letého syna Adámka s autismem, atrofií části mozku a hypotonií. Finance syn potřebuje pro rozvoj, aby mohl chodit, mluvit a mohl alespoň částečně fungovat ve společnosti. 

Budeme velmi vděčni za jakoukoli pomoc, díky níž bude mít šanci na normální život jako jiné děti.

Komu pomůžeme?

Adámek se sice narodil po komplikovaném těhotenství, ale za začátku se vyvíjel jako jiné děti. První problémy se objevily až koncem 9. měsíce – a to s motorikou. Ihned jsme začali docházet na fyzioterapie. 

V jednom roce zvládl lézt, začínal si stoupat, kousat potravu a říkal i pár slov. Poprvé jsme slyšeli i “táta” a občas “máma”.  Jen nenapodoboval a neslyšel na své jméno.

O dva měsíce později však začalo docházet k regresi vývoje. Náš syn přestával říkat slova, přestal kousat a začal trpět výraznou sociální fóbií. Už se nezvládl sám napít, držet lžičku nebo jakkoli spolupracovat. Kromě autismu projevoval i poruchy senzoriky a nedokázal se dotknout plnou plochou chodidla podlahy. Kvůli výrazné hypotonii sám nedokázal ani stát. Začal kolotoč obíhání lékařů a terapií. Terapie byly navíc často ztíženy synovou výraznou sociální fóbií. Dnes k nám dochází fyzioterapeutka domů. 
Ke konci minulého roku byl hospitalizovaný ve FN Motol na sérii vyšetření, kde byla na MRI patrna atrofie části mozku. Nikdo bohužel neví, čím je způsobena a zda nebude postupovat. Jako všichni rodiče, co milují své dítě, bychom si přáli udělat pro syna maximum tak, aby mohl vést co nejnormálnější život a byl alespoň částečně soběstačný. 

Nyní ve dvou letech nechodí, nemluví a sám nezvládá běžné úkony, nekouše potravu. Nedokáže si říct, že má hlad, žízeň či cokoli dalšího. Je na úrovni cca 10 měsíčního dítěte. Dochází i k výraznějším projevům autismu. Kvůli sociální fóbii je nehlídatelný – a zatím to nevypadá na změnu. Kromě dospělých se bojí i dětí. 

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze budou použity především na terapie, které syn potřebuje pro rozvoj. Ať už se jedná o ergoterapie, placenou lékařskou péči či speciální fyzioterapii. Nakoupit chceme i pomůcky na rozvoj smyslů, řeči a pohybu. Část pak bude použita na nezbytné rodinné výdaje. 

Budeme vděčni, pokud našemu synovi budeme moci pomoci. Velmi všem děkujeme za  jakoukoli podporu.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Aktuality

13. 3. 2024 9:13

Využití financí

Krásný den, 

zatím jsme finance využili na terapie, vybavení pokojíčku Snoezellen a dalším potřebným, aby se Adámek cítil co nejlépe. Nově má i učící věž a Montessori houpačku, ale zatím se těchto věcí bojí, vše chce svůj čas. 

Dále byly finance využity na nezbytné rodinné výdaje (strava, UM,…) a také další potřeby pro Adámka (např. první botičky).

Adámkovi jsme doplnili i knihovničku, z čehož má jako milovník prohlížení knížek velkou radost. Teď jsme už pár dní zavření doma (jsme oba nemocní), tak máme alespoň z čeho vybírat na hraní a čtení.

Děkujeme ♥️

10. 3. 2024 11:14

Jste úžasní, děkujeme 🫶

Milí dárci, 

všem vám s Adámkem z celého srdce děkujeme za Vaši neskutečnou podporu, laskavost a zájem. 

Adámkovi se daří lépe, s radostí ťape jako o závod a vypadá to, že se i další vývoj trošku pohnul. 


Pořídili jsme mu teď, i díky vám, hodně hraček a pomůcek na rozvoj, a jeví o spoustu z toho zájem. Konečně postavil dvě kostky na sebe, což do této doby nezvládl. Něčeho se stále bojí, ale nemůžeme chtít zázraky na počkání. Stejně tak s řečí, samostatností a kousáním potravy budeme muset být trpěliví. 

Kromě toho, že začal chodit, se i lidí bojí méně, což je obrovský posun! Díky tomu konečně spolupracuje – např. na hodinách ergoterapie. 
Přestal se bát i dětí, většinou si jich tedy moc nevšímá, ale sousedovic holčičce dal nedávno dokonce i pusu :-).
A to ještě na konci minulého roku plakal i v přítomnosti kojence. 

Jinak se zatím stále nezjistila příčina, metabolické vady vyšly negativně. Genetika ještě není. Nicméně v době těsně před regresí vývoje, Adámek prodělal covid a dostal další dávku Hexa vakcíny. Je možné, že to s jeho stavem souvisí.
Také je ale možné, že příčinu nikdy neodhalíme.
Pro nás je hlavní, že se jeho stav konečně zlepšuje. A zásadní samozřejmě bude i kontrolní MRI. 

Zatím pokračujeme v započaté fyzioterapii, ergoterapii, spolupracujeme i s logopedkou a se dvěma psychology, s neurologem.
Nově nám byly doporučeny i další terapie – např. Snoezellen a logopedická hippoterapie.

S ohledem na Adámkovy možnosti jsme nakonec část Snoezellen pomůcek pořídili domů. A to opět díky vaší pomoci.

Věříme, že Adámkův vývoj je teď na dobré cestě. 

Moc vám všem z celého srdce děkujeme! Jsme dojatí, kolika lidem na nás a Adámkovi záleží.  

Jste úžasní! 🫶

6. 3. 2024 10:58

3 dny do konce sbírky

Krásný den, 

uteklo to, už jen tři dny zbývají do konce sbírky. Ale vy všichni jste ukázali solidaritu a laskavost mnohem dříve, kdy se nám podařilo naplnit cílovou částku po pár dnech.

Jsme velmi vděční za vaši podporu a pomoc. Adámek dělá pokroky, naučil se hlavně chodit 🥹, a to ostatní věříme, že přijde. 

Děkujeme 🫶

31. 1. 2024 11:31

Adámkovy pokroky

Malý krůček pro lidstvo, ale velký krok pro Adámka a pro nás – Adámek už ťape ♥️! Celkově se za poslední dny lepší. Jen to nechceme zakřiknout (občas už míval pár vln zlepšení, po kterých pak nastal propad). 

18. 1. 2024 13:55

Ze srdce děkujeme 🫶

Milí známí i neznámí dárci. 

Vlna solidarity, která nás zaplavila, je krásná a dojemná. Uběhl týden a díky Vám jsme dosáhli cílové částky. Neuvěřitelné, kolik lidí Adámkovi pomohlo.

Chceme Vám ze srdce poděkovat za sebe a našeho syna.
Díky financím mu budeme moci zajistit veškerou intenzivní péči, kterou nutně potřebuje pro rozvoj. 

Adámek se hodně snaží. Je to citlivý chlapeček a zároveň malý bojovník. Pro radost v jeho očích bysme klidně šli na kraj světa, ale kouzlit bohužel neumíme.
A tak musíme věřit, že to bude dobré a poskytnout mu to nejlepší, co můžeme.

Tu možnost máme díky Vašim dobrým srdcím ♥️. Děkujeme 🙏. 

Snad s Vámi budeme moci v dohledné době nasdílet Adámkovy pokroky. 

Sbírka zatím zůstává otevřena, každý další příspěvek nám prodlouží dobu využití financí na terapie a další potřebné. 

15. 1. 2024 10:23

Cílová částka

Na sbírku jsou navázány i dvě nadcházející akce (v offline prostředí), navýšili jsme tedy o něco cílovou částku, aby mohli lidé přispívat na transparentní sbírku dle dohody. 

12. 1. 2024 19:39

Jste skvělí! 🥹

Přes 135 dárců, spousta sdílení a aktuálně přes 100 000 Kč za tři dny. Moc s Adámkem děkujeme za takovou podporu! 

11. 1. 2024 17:16

Děkujeme vám 🙏

Vážíme si vašich příspěvků i sdílení pro podporu našeho syna Adámka. 

10. 1. 2024 18:45

Už 31 dárců

Všem vám moc děkujeme za účast a podporu ♥️

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Laskavý dárce
300 Kč  •  8. 3. 2024 9:44
Velkorysý dárce
2 000 Kč  •  7. 3. 2024 11:20
Laskavý dárce
1 000 Kč  •  6. 3. 2024 18:35
Dárce, který je pro každou dobrost
1 000 Kč  •  6. 3. 2024 11:44
Kamil H.
600 Kč  •  17. 2. 2024 13:38
Adámku a rodině. Hodně štěstí!
Daniel D.
1 000 Kč  •  5. 2. 2024 22:15
Drzime palce Adamkovi
Sousedé
600 Kč  •  3. 2. 2024 20:37
Ať je Adámkovi lépe
Velkorysý dárce
1 000 Kč  •  1. 2. 2024 9:02
DobroDárce
300 Kč  •  30. 1. 2024 11:58
Milý dárce
2 000 Kč  •  29. 1. 2024 22:32
Milý dárce
100 Kč  •  29. 1. 2024 12:34
Milý dárce
1 000 Kč  •  26. 1. 2024 14:36
Milý dárce
400 Kč  •  26. 1. 2024 8:38
Dobrosrdečný dárce
4 000 Kč  •  25. 1. 2024 22:03
M+M K. ✈️
2 500 Kč  •  24. 1. 2024 15:38
Hodně sil přejeme a držíme ✊!
Iva S.
1 000 Kč  •  24. 1. 2024 14:49
Mirko, držte se! Hodně sil a vše dobré celé rodince.
Andrea
1 000 Kč  •  24. 1. 2024 14:05
Držím palce a přeju hodně lásky a sil :)
Milý dárce
100 Kč  •  24. 1. 2024 13:44
Dobrosrdečný dárce
200 Kč  •  24. 1. 2024 10:33
Laskavý dárce
500 Kč  •  24. 1. 2024 10:29
Jaroslav H.
3 500 Kč  •  24. 1. 2024 9:34
Přeji hodně štěstí, Adámku.
Velkorysý dárce
2 000 Kč  •  23. 1. 2024 13:12

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat