Ahoj,
jsem dvouletý Páťa a bojuji se spinální svalovou atrofií. Naštěstí již dnes existuje lék Zolgensma, který jsem dostal v roce a půl a dal mi druhou šanci na život. Zastavil ochabování mých svalů, ale poškozené už bohužel nezachrání. I tak se ale snažím posílit, abych se snad jednou sám postavil. Proto potřebuji několik kompenzačních pomůcek, pomůcek na cvičení, rehabilitací a rehabilitačních pobytů. Od září se navíc mamka vrací zpět do práce a já půjdu s asistentkou do školky, kam mě mamka bude muset každý den vozit s invalidním vozíkem i s kočárkem, abych to měl ve školce jednodušší já i ostatní s péčí o mě.
Nakoupili jsme mu pomůcky na cvičení, nějaké jsme vyrobili, aby měl doma vlastní tělocvičnu, jezdíme na rehabilitace a za ten třičtvrtě rok se už Páťa naučil sám si sednout a začíná trochu lézt po čtyřech 🙏. Věříme, že mu hodně pomůžou i hipoterapie, na které už také chodí, a rehabilitace a rehabilitační pobyty a Páťa se snad jednou sám postaví a půjde.










