Tuto sbírku zakládáme pro naši dceru a sestru Moniku, které před pár léty byla diagnizována Borelióza kterou bojuje do dnes s dalšími nemoci ,které se k tomu přidali. V loňském roce byla diagnostikováno B-buněčný lymfom z velkých buněk, difúzní.
Pro celou rodinu, kamarády a známé byl to pořádně velký šok a neuvěřitelná zpráva. Celý život se jí změnil.
Monika je mladá (44-letá) bezdětná žena.
Vystudovala SOU zahradcké. Pracovala jako dělnice.
Ve své práci byla vždy velmi pracovitá, svědomitá, poctivá, laskavá a vstřícná.
Monika je člověk se srdcem na správném místě. Hodně lidém pomohla, poradila neboli zlepšila den. Nikoho neodmítla snažila se najít vždy řešení. Teď tu pomoc potřebuje ona.
My jsme starší rodiče , už nemáme tolik síly i přesto se snažíme Monice pomocí ,ale sami jsme nemocní a některé věcí nezvládáme.
Je fantastické jak bojuje s touto diagnózou. Podařilo se to zpomalit. Letost Moniku bolelo na hrudníku, kde jí dělali různé vyšetření, kde zjistili: Nově plošná denzní tkáň v předním mediastinu s akumulací FDG aktivovaný
Díky rodině a pár přátel nepřestává, doufat v dobrým konec a že v době která jí bude dopřána se najdou i nové způsoby léčby toho zákeřného onemocnění.
Ráda jezdila do přírody(sběr houbu a borůvek)cestovala,řídila auto,pomáhala druhým, pracovala na zahrádce.











