Úspěšně vybráno:

Pomohli jste matce samoživitelce s roztroušenou sklerózou

Vybráno 0 Kč 10 900 Kč
10 000 Kč
 -
3 dárci
Celkem se zapojilo
3 633 Kč
Průměrná výše daru
10 000 Kč
Nejvyšší dar
23 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Pomohli jste matce samoživitelce s roztroušenou sklerózou

Vybráno 0 Kč 10 900 Kč
10 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Adéla Pekarova
Datum přidání
20. 9. 2023

Představení sbírky

Dobrý den, chtěla bych pomoci, abych si s dětmi mohla koupit drogerii a potraviny, jelikož teď v září mi už na nic nezbylo kvůli školce, škole a lékům co si musím kupovat z důvodu roztroušené sklerózy a panických záchvatu a depresí na které trpím. Mám i sníženou funkci štítné žlázy, astma, alergie a moc by mi pomohla pomoc. Děkujeme moc

Komu pomůžeme?

Začalo to před dvěma lety, kdy mi brnělo tělo od nohou až po prsa a začal kolotoč vyšetření, magnetické rezonance a lumbální punkce a do toho psychické problémy kvůli tomu. Mám dvě děti 17 let a 4 roky a jsem na ně sama už dlouhou dobu. Jsem v invalidním důchodu druhého stupně a stále mám problémy s nohama, ,které tuhnou, nemůžu do schodů a do kopců …Dřív tohle vůbec nebyl problém, žila jsem normální život až do těch diagnóz. Mám biologickou léčbu a spoustu jiných léků. Tato nemoc se nedá vyléčit, ale aspoň zastavit průběh. Je pro mě náročné se o vše starat sama, ale snažím se tu být co nejvíc pro svoje děti. Chodím ven na procházky s malým Sebastianem, občas na výlety ,když to jde a snažím se myslet pozitivně, že jednou snad bude lépe a i já budu šťastná a spokojená máma.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze využijeme na velký nákup potravin, případně drogerie a jiných nezbytných věcí, které jsou v domácnosti nutnost. Případně finance využijeme na jiné běžné rodinné výdaje.

Děkujeme moc za podporu

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Štědrý dárce
600 Kč  •  11. 10. 2023 7:30
Štědrý dárce
10 000 Kč  •  4. 10. 2023 11:58
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  28. 9. 2023 23:32

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat