Začalo to před dvěma lety, kdy mi brnělo tělo od nohou až po prsa a začal kolotoč vyšetření, magnetické rezonance a lumbální punkce a do toho psychické problémy kvůli tomu. Mám dvě děti 17 let a 4 roky a jsem na ně sama už dlouhou dobu. Jsem v invalidním důchodu druhého stupně a stále mám problémy s nohama, ,které tuhnou, nemůžu do schodů a do kopců …Dřív tohle vůbec nebyl problém, žila jsem normální život až do těch diagnóz. Mám biologickou léčbu a spoustu jiných léků. Tato nemoc se nedá vyléčit, ale aspoň zastavit průběh. Je pro mě náročné se o vše starat sama, ale snažím se tu být co nejvíc pro svoje děti. Chodím ven na procházky s malým Sebastianem, občas na výlety ,když to jde a snažím se myslet pozitivně, že jednou snad bude lépe a i já budu šťastná a spokojená máma.
