Honzík se má teď už jistě dobře, ale opravdová zkouška pro jeho pozůstalé blízké teprve začíná.
Peníze, které se vyberou, použije Lucka na chod domácnosti a financování bydlení, splácení hypotéky, zaopatření dalších potřeb jejích i její dcery (včetně nečekaných či jednorázových výdajů jako je např. porucha spotřebičů, pořízení postele a autosedačky pro Nelinku apod.). Mimo to budou moci například pokračovat v kurzu plavání, které si v začátku stihnul se svou dcerou užít i Honza a které Nelinka miluje. A také aby mohla Lucka zajistit sobě a do budoucna i Nelince kvalitní psychologickou i jakoukoli jinou potřebnou pomoc a podporu, o jejíž důležitosti pro překonání těchto těžkých časů rozhodně nepochybujeme.
Lucka s Honzou si ani v posledním těžkém půlroce téměř neříkali o pomoc a snažili se vše zvládnout sami. Dříve odmítli návrh na vytvoření sbírky – vždyť na světě je tolik lidí, kteří by ty peníze mohli potřebovat více než oni. Nicméně nyní už na všechny starosti nejsou dva. Chtěly bychom ale vyzdvihnout, že darování je rozhodnutí, které každý dělá sám, na základě svých možností. Peníze jí život její lásky nevrátí, toho si jsme bolestně vědomy, ovšem mohou stále plnit svou zásadní funkci – usnadnit a umožnit Lucce a Nelince alespoň v něčem žít život “jako dřív”.
