Po porodu mě museli resuscitovat, ale jsem velká bojovnice a zvládla jsem to. Následovala řízená hypotermie a 3 týdny jsem byla bez maminky na JIP v inkubátoru, kde mě čekalo spousta vyšetření. Rodiče za mnou každý den jezdili. Bohužel magnetická rezonance ukázala středně těžké až těžké poškození mozku. Od malička cvičím Vojtovu metodu. Je to už dlouhá doba, takže to mamince neulehčuji. Nyní mám diagnózu dětská mozková obrna kvadruparetického typu, spasticitu, mikrocefalie, strabismus, poruchu příjmu potravy, opožděný psychomotorický vývoj a slabou pravou polovinu těla. Zatím se umím otočit na bříško přes jeden bok. Neumím se plazit, lézt, sedět ani chodit. Doma mám speciální židličku, ve které si můžu aspoň na chvilku hrát, než ležím na zemi. Jsem velká pohodářka a ráda se směju. Zatím nemluvím, ale navštěvuji logopedii, tak se to doufám někdy změní.
