Sbírka ukončena:

Pomoc a podpora pro Patrika – Restart

Vybráno 0 Kč 2 600 Kč
100 000 Kč
 -
6 dárců
Celkem se zapojilo
433 Kč
Průměrná výše daru
1 000 Kč
Nejvyšší dar
59 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Pomoc a podpora pro Patrika – Restart

Vybráno 0 Kč 2 600 Kč
100 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Datum přidání
14. 10. 2021

Sbírku organizuje Nadační fond Veroniky Kašákové, kde pracujeme s mladými lidmi po odchodu z dětského domova prostřednictvím našich průvodců. Ti na mladé lidi dohlížejí a pomáhají jim s řešením životních situací například hledání práce a bydlení, hospodaření, povinnosti vůči státu, ale také na to jak se mají a pracují s jejich psychickou stránkou až do doby než se naši parťáci začlení a stabilizují ve společnosti, tak aby žili kvalitní život.

Komu pomůžeme?

Zdravíme Vás a rádi bychom Vám představili příběh našeho parťáka. Prosím doufáme, že si uděláte čas na přečtení příběhu Patrika, kterého jsme se rozhodli podpořit na jeho životní cestě.

„Ahoj, začal bych tím, že jsem byl šest let v dětském domově v Krásné Lípě. Vystudoval jsem obor Kadeřník na Varnsdorfské střední škole a potom jsem nastoupil na dvouleté nástavbové studium. Bohužel jsem nástavbu nedodělal a proto se snažím maturitu udělat letošní rok. Maturitu potřebuji hlavně kvůli práci.

Po studiu jsem šel do domu na půl cesty v Praze. Našel jsem si práci, jenomže po dvou letech jsem zjistil, že ta práce není úplně pro mě to pravé. Z práce jsem odešel a s tím se pojilo spoustu ponaučení a problémů, které jsem byl nucen vyřešit. Nakonec jsem se z Prahy přestěhoval do Benešovského Cerposu, kde jsem dal dohromady svoje problémy. Hodně mi pomohla paní Studničková, která mi ukázala, že problémy se mají řešit a ne před nimi utíkat. Pro vysokou školu jsem se rozhodl kvůli svému podnikání. Vím, že mi to pomůže se seberozvojem a s dosáhnutím toho, co chci. Mým hlavním cílem na vysoké škole je úspěšně odpromovat,“ píše Patrik.

V současné době pomáháme Patrikovi finančně, aby mohl dokončit svoji vysněnou vysokou školu a mohl se tak věnovat tomu, co ho baví. A rádi bychom ho podporovaly i nadále. Patrik se pravidelně potkává s naším průvodcem, který dohlíží na to, jak Patrik žije, hospodaří a jak se má. Patrik má ještě práci, proto se na nákladech částečně podílí. Rádi bychom Vás požádali o pomoc, aby Patrik mohl i díky Vám dostudovat a žít tak kvalitní život.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Polovina výtěžku ze sbírky bude použita na úhradu školného pro Patrika, druhá polovina bude použita ve prospěch Nadačního fondu Veroniky Kašákové – zajištění průvodkyně pro Patrika a na náklady spojené se supervizí a školeními, které naši průvodci musejí povinně absolvovat.

Děkujeme.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Velkorysý dárce
500 Kč  •  7. 12. 2021 6:26
Milý dárce
100 Kč  •  2. 12. 2021 10:32
Milý dárce
500 Kč  •  20. 11. 2021 10:55
Štědrý dárce
300 Kč  •  15. 10. 2021 19:06
Pavlína B.
1 000 Kč  •  14. 10. 2021 18:21
Patriku, hodně štěstí při studiu!
Velkorysý dárce
200 Kč  •  14. 10. 2021 16:20

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat