Úspěšně vybráno:

Pomáháme Danečkovi navštěvovat speciální školu s asistencí

Vybráno 0 Kč 20 000 Kč
20 000 Kč
 -
1 dárce
Celkem se zapojilo
20 000 Kč
Průměrná výše daru
20 000 Kč
Nejvyšší dar
9 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Pomáháme Danečkovi navštěvovat speciální školu s asistencí

Vybráno 0 Kč 20 000 Kč
20 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Nova pomáhá
Datum přidání
25. 7. 2022

Představení sbírky

Maminka nás požádala o finanční pomoc pro svého již desetiletého syna Danečka, který trpí těžkou mentální retardací s autistickými rysy. Peníze budou použity na zaplacení školného, tedy díky tomuto daru si bude moct Daneček dovolit navštěvovat speciální školu s asistenty dalších několik měsíců.

Komu pomůžeme?

Rodiče nás poprosili o pomoc pro synka Danečka. Daník je úžasný kluk s diagnózami, které mu neulehčují život. Daneček se potýká s těžkou mentální retardací, nedostatkem emoční seberegulací, autistickými rysy a obsedantně kompulsivní poruchou. Daneček bohužel vůbec nemluví, vydává pouze své zvuky. Učí se rozumět slovu a celkem se mu to daří. Pro srovnání cca před rokem nerozuměl vůbec. Daník je zatím stále plně plenován, avšak snažíme se intenzivně učit na toaletu.

Daník má velký problém s emocemi. Nedokáže je ovládat a používat adekvátně k situaci. Takže když by měl plakat, směje se a naopak. Někdy se dostává do dlouhých záchvatu vzteku až agrese, ale také záchvatů smíchu. Práce s Danečkem vyžaduje všechen volný čas obou rodičů. Mnohdy je to opravdu náročné. Snaží se co nejvíce, aby byl co nejsoběstačnější. Neustále ho učí oblékání a vše okolo sebeobsluhy. Také vyžaduje hodně pozornosti a mnoho pohybu.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze z této sbírky budou použity na na zaplacení školného, osobní asistence a školních potřeb pro Danečka. Jeho rodiče nás požádali o pomoc s placením speciální školy, kterou velice potřebuje a i pro ně by to byla značná úleva a psychický odpočinek. Díky tomu bude moci maminka s Danečkem více trávit volný čas po výletech a terapiích.

Částka 20.000,- Kč vychází cca na uhrazení 4–5 měsíců ve speciální škole s asistencí. Částka bude použita na platbu školného, osobní asistence, denního centra, stravného, aktivizace (terapie) a vše spojené se školou.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

DobroDárce
20 000 Kč  •  26. 7. 2022 15:43

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat