Sbírka ukončena:

Pojďme spolu s Vámi vyřešit mobilitu dětí

Vybráno 0 Kč 1 450 Kč
250 000 Kč
 -
6 dárců
Celkem se zapojilo
242 Kč
Průměrná výše daru
555 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Pojďme spolu s Vámi vyřešit mobilitu dětí

Vybráno 0 Kč 1 450 Kč
250 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Dětské centrum Naděje z.s.
Datum přidání
17. 5. 2023

Představení sbírky

Přej.
A bude ti přáno.
Dej.
A bude ti dáno.
A tak se na vás, dárce, my z neziskové organizace Dětské centrum Naděje, obracíme a chceme vás informovat o sbírce a požádat o poskytnutí finančního příspěvku.  
Ale postupně.
O co se jedná? Toužíme pro svěřené děti zakoupit minibus. Minibus bude mít výrazné barvy a ozdoby, bude opatřen postavičkami, které děti milují z oblíbených pohádek.
Důležitost a přínos sbírky. Váš dar bude mít nesmírný význam pro naše malé svěřence, které bychom chtěli svážet a rozvážet do naší školky. Nákupem minibusu chceme zlepšit životy nejen maminkám, které musí denně dojíždět třeba i několik kilometrů do našeho centra, ale plánovanými výlety za krásami našeho kraje, chceme vykouzlit dětský úsměv. Jen si to představte, jak s vaší pomocí dokážeme zlepšit kvalitu života dětem i maminkám. Vaše podpora je pro nás důležitá. Rodiče, maminky, pečovatelé budou šťastní a vděční za možnost, že děti budou mít bezpečný a spolehlivý prostředek dopravy.

Komu pomůžeme?

Dokážeme spolu s vámi rozzářit našim svěřeným dětem jejich oči?
Dokážete si představit, jejich úsměv, který je způsobený štěstím a radostí z nového daru, díky kterému mohou objevovat, poznávat a přinese to zlepšení nejen do životů dětí, ale i jejich maminek, zpravidla samoživitelek. Kdo by odolal té silné emocionální reakci. 

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Jsme transparentní. Vy dáváte, takže můžeme garantovat, že budete vědět, na co jdou peníze. Protože už teď je v přípravě FB stránka, kde budeme sdílet nejen úsměvy dětí, ale i průběh pořádaných výletů na ekofarmu, do ZOO ve Dvoře Králové nad Labem, do lesa. A každý, kdo se rozhodne přispět na sbírku a pošle nám kontakt, obdrží osobní dopis nebo e-mail s poděkováním a uznáním za poskytnutou podporu. Každý příspěvek, bez ohledu na jeho výši, je vítán a oceňován.
Každý dárce má pro nás významný přínos a díky příspěvkům a informacím, jak peníze pomáhají, budete mít průběžné informace.
Vážení dárci, vážíme si vaší podpory a děkujeme všem, kdo pochopili důležitost příspěvku a za přinesenou radost do života těchto dětí. Avšak také respektujeme vaši vůli. Pokud se rozhodnete nepřispět, žádáme vás o zvážení, ale každopádně děkujeme za váš zájem.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Velkorysý dárce
50 Kč  •  4. 7. 2023 18:25
Velkorysý dárce
200 Kč  •  20. 6. 2023 18:42
Velkorysý dárce
189 Kč  •  14. 6. 2023 23:00
Milý dárce
555 Kč  •  17. 5. 2023 15:02
Ať to jezdí
dobročinný dárce
123 Kč  •  17. 5. 2023 14:59
držím palce
Dárce, který je pro každou dobrost
333 Kč  •  17. 5. 2023 14:57

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat