Sbírka ukončena:

Pohyb bez bolesti pro mladou fenku Belu

Vybráno 0 Kč 300 Kč
215 000 Kč
 -
1 dárce
Celkem se zapojilo
300 Kč
Průměrná výše daru
300 Kč
Nejvyšší dar
2 dny
Vybráno za
Více o této sbírce

Pohyb bez bolesti pro mladou fenku Belu

Vybráno 0 Kč 300 Kč
215 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
AniDef, z.s.
Datum přidání
31. 5. 2023

Představení sbírky

Mladá fenečka Bela je odsouzená k životu v bolesti. Její kyčelní klouby jsou zralé na kompletní výměnu. Operace je možná a Bele by ulevila od každodenní bolesti, je však extrémně nákladná.

Komu pomůžeme?

Bela je nádherná dvouletá fenečka, která do nedávna ještě neměla žádné doma. Od štěněte žila s paní bez domova. Ta se o ni již dále nemohla starat, a tak Belu odvezla na policejní stanici, kde se jí vzdala. Bela tak sice přišla o svou paničku, ale dostala šanci na domov a střechu nad hlavou. 

Z policejní stanice se nakonec dostala do útulku AniDef, odkud začala hledat nový domov.  

Jelikož byla zvyklá být se svou předchozí majitelkou 24 hodin denně, vytvořila si za dobu jejich soužití separační úzkost, což počet zájemců o její adopci dosti zúžilo. No a aby toho nebylo málo, tak se k psychickým neduhům, přidaly ještě ty fyzické. 

Při celkové kontrole Bely fyzického stavu byla zjištěna genetická vada jejích zadních končetin – konkrétně kyčelních kloubů, jejichž pohyb Bele způsobuje neustálou bolest. A to i třeba jen při utírání zablácených pacek.

Řešení?

Jsou 2. Buď celoživotně fenečce tlumit bolest nebo klouby plně nahradit. 

První možnost sice neobsahuje 2 velké a drahé operace, a však obsahuje pouze částečné zmírnění bolesti a doživotní medikaci, která není ideální a také hlavně neměnný pohybový stav kloubů. 

Přáli bychom si pro Belu tedy variantu číslo 2, která Bele nejen plně uleví od bolesti, ale nabídne jí šanci na plnohodnotný život plný pohybu, který ve svých 2 letech před sebou ještě jistě má. Šanci na nový domov s vidinou nákladů za operace však nemá žádnou. 

Bela je momentálně v dočasné péči v úžasné rodině s výhledem na možnou adopci. Dočaskářka se Bele plně věnuje a pomáhá jí pracovat se separační úzkostí. Jedná se však o samoživitelku se dvěma malými dětmi, která si nemůže takto náročné operace, jako většina z nás, dovolit. 

A tak zase moc doufáme, že se nás tady sejde hodně a společně i po malých částkách vybereme Bele na operace, aby mohla žít bez bolesti při každém pohybu. 

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze se sbírky budou použity na všechna povinná předoperační vyšetření, na operace, během nichž budou vyměněny kyčelní klouby, kontrolní vyšetření a následnou rehabilitaci a fyzioterapii. 

Jedna totální endoprotéza (výměna kyčelního kloubu) je naceněna na 90 tisíc korun. Předoperační vyšetření jsou naceněna na 10 tisíc korun. Zbytek financí by byl použit na kontrolní kontroly a také následnou rehabilitaci a fyzioterapii. 

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Laskavý dárce
300 Kč  •  31. 5. 2023 17:57

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat