Sbírka ukončena:

Prosíme, podpořte společně s motorkáři z MDA RIDE osoby se svalovou dystrofií

Vybráno 0 Kč 6 844 Kč
1 500 000 Kč
 -
6 dárců
Celkem se zapojilo
1 141 Kč
Průměrná výše daru
4 444 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Prosíme, podpořte společně s motorkáři z MDA RIDE osoby se svalovou dystrofií

Vybráno 0 Kč 6 844 Kč
1 500 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
MDA RIDE z.s.
Datum přidání
4. 12. 2023
Poslední aktualita

21. 3. 2024 13:54

Poděkování dárcům za finanční příspěvek na pořízení baterie pro stropní zvedák

Zobrazit celou aktualitu

Představení sbírky

Již 16 let motorkáři z MDA RIDE Czech Republic pořádají veřejnou sbírku na podporu osobám s nevyléčitelnou svalovou dystrofií. Tato nemoc postupně oslabuje kosterní svalstvo končetin a trupu. Ve věku dospívání, přibližně mezi 13.–19. rokem nebo dříve, jsou zasaženy i svaly dýchací a srdeční. Tato nemoc postihuje z 99,9 % chlapce. Děti, které tato vada postihne, se dožívají cca třiceti let života. 

Osob se svalovou dystrofií v naší republice bohužel stále přibývá. Stejně tak vzrůstají i enormně náklady na jejich léčbu a pomoc. Tento rok jsme se proto rozhodli, že se pokusíme přispět ještě větší částkou z veřejné sbírky, alespoň 1 500 000 Kč, kterou bychom poskytli všem osobám, kteří jsou odkázáni jen pomoc druhých. 

Pomozte nám splnit jejich přání a sny a podpořte je jakoukoliv částkou prostřednictvím transparentní veřejné sbírky zde na Donio.cz. Děkujeme vám ♥.

Komu pomůžeme?

Příspěvky, které v této veřejné sbírce vybereme, poputují např. k Jozefu Suchému, kterému diagnostikovali progresivní svalovou dystrofii Duchennova typu již ve 13 měsících. Dnes je Jozífkovi 26 let a je plně odkázán na pomoc druhých. Miluje motosport, obzvlášť MotoGP. Jeho velkým přáním je, i když je plně upoután na invalidní vozík s dýchacím přístrojem BiPap, podívat se na závody MotoGP na Red Bull Ring do Rakouska. 

Se svalovou dystrofií Duchenne se po celý svůj život potýká i 13letý Mathias Reinelt, který studuje sedmou třídu základní školy. Matty potřebuje dopomoc prakticky ve všech činnostech, neunese aktovku, knihy, skleničku s pitím, neoblékne se, potřebuje pomoc s hygienou. Jemu pomůžeme při pořízení elektrického invalidního vozíku, který Mattymu dodá alespoň trochu svobody.

Ve třech letech diagnostikovali svalovou dystrofii Duchenne i Martinu Krčkovi. Od 12 let je upoután na invalidní vozík a dnes, ve svých 33 letech, potřebuje i dechovou podporu. I přesto vystudoval úspěšně sportovní gymnázium a dva roky i na ČVUT, které ovšem díky zdravotnímu stavu již nedokončil. Dnes rád hlavně píše blog a knihy. Prostě dělá to, co může a nemyslí na to, co dělat nemůže. I jemu se pokusíme zpříjemnit život a podpořit ho v jeho činnostech.

Spinální muskulární atrofií trpí 41letá Veronika Nesměráková. Verča je trvale upoutána na elektrický vozík a odkázána na 24hodinou péči. Sama se ale nevzdává a pracuje pro Asociaciaci muskulárních dystrofiků. Miluje hudbu a film, proto často navštěvuje různé koncerty nebo kina. Baví ji i všelijaká výtvarná činnost a hlavně ráda cestuje. Jejím snem je procestovat celý svět. 

Toto jsou však jen střípky z dlouhého seznamu osob, které se bez pomoci druhých již neobejdou. Víme, že všem pomoci nedokážeme, ale pokusme se jakoukoliv finanční pomocí udělat maximum a ulehčit jim život a splnit jejich sny. 

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Věříme, že každý člověk si zaslouží mít možnost žít plnohodnotný život bez ohledu na svá fyzická omezení. Proto jsme, jako zapálení motorkáři, odhodláni zvyšovat povědomí o této nemoci a nadále osoby se svalovou dystrofií podporovat.

Ůčel sbírky:

Finanční pomoc, kterou prostřednictvím této sbírky vybereme, bude nejlepším řešením, protože každá bude řešena individuálně s jednotlivými klienty dle jejich potřeb. Nejčastější využití vybraných finančních prostředků jde na nákup polohovacích postelí, pojízdných vozíků, dýchacích přístrojů nebo asistenčních služeb.  Proto, ať zde vybereme jakoukoliv částku, ani koruna nebude vynaložena bez rozmyslu.

Slavnostní předání celé vybrané částky proběhne v rámci charitativní akce na Hradčanském náměstí Pražského hradu, dne 8. 6. 2024. A my vás na vyhlášení srdečně zveme♥.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Aktuality

21. 3. 2024 13:54

Poděkování dárcům za finanční příspěvek na pořízení baterie pro stropní zvedák

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

DobroDárce
600 Kč  •  1. 2. 2024 18:24
Velkorysý dárce
100 Kč  •  31. 12. 2023 15:27
Laskavý dárce
1 000 Kč  •  22. 12. 2023 7:20
Velkorysý dárce
400 Kč  •  19. 12. 2023 12:36
DobroDárce
4 444 Kč  •  16. 12. 2023 12:11
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  4. 12. 2023 13:16

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat