Úspěšně vybráno:

Pomohli jste Janě před pádem do dluhové pasti

Vybráno 0 Kč 22 200 Kč
20 000 Kč
 -
5 dárců
Celkem se zapojilo
4 440 Kč
Průměrná výše daru
20 000 Kč
Nejvyšší dar
16 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Pomohli jste Janě před pádem do dluhové pasti

Vybráno 0 Kč 22 200 Kč
20 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Jana Šťastná
Datum přidání
14. 11. 2022
Poslední aktualita

1. 12. 2022 10:38

Poděkování darcům

Vážení milí dárci,

mnohokrát děkuji za vaši štědrost,

vaše peníze mi pomůžou přečkat těžkou dobu.Zaplatit nájem, elektřinu, léky, jidlo…právě mi přišel dopis z úřadu, že mi zamítli příspěvek na bydlení..vaše peníze pomůžou tam, kde stát selhal a já si vlastními silami už pomoci nemohu.

srdečně děkuji

 Jana

Zobrazit celou aktualitu

Představení sbírky

Jmenuji se Jana, je mi 70 let. Jsem invalidní, kvůli zdravotním problémům nemám vlastní rodinu, žiju jen se svým pejskem. Dosud jsem zvládala své náklady na život hradit z důchodu a žádnou pomoc jsem nepotřebovala. Mám velice omezenou možnost pohybu, většinu času trávím doma, na internetu, sledováním televize a četbou. Nebo chodím s pejskem na procházku před dům. Nyní mě zasáhlo zdražování ve všech oblastech mého života a několik nečekaných událostí. Rozbil se mi Smart box, tablet a remoska. Vše jsem musela zakoupit na splátky. Tablet i Smart box mi umožňují kontakt se světem, protože nemohu moc chodit a zatím nemám příspěvek na péči, abych si mohla dovolit platit asistenta, který by mi byl oporou při venkovních aktivitách a doprovázení na úřadech. Dosud jsem vycházela s penězi tak, že po zaplacení nákladů na bydlení, Sipa, účtů za léky, telefonu, internetu, jídla pro pejska, donášku obědů od sociálně zdravotních služeb, pojištění sebe, pejska a bytu mi zbývalo na měsíc něco mezi 2000 a 3000 na jídlo a ostatní životní potřeby (hlavně hygiena, oblečení). Také splácím nedoplatek za energie za loňský rok, tablet a smartbox. Začátkem října jsem požádala o příspěvek na bydlení, ale úřady jsou přetížené, má žádost se stále zpracovává. Minulé čtvrtletí mi příspěvek zamítli. Zvedly se mi zálohy na elektřinu ze 1400 na 2550, donášky jídla z 1800 na 2200, úhrada za bydlení z 3293 na 3993 a zároveň se zdražily ceny potravin. Tedy jsem musela využít kontokorent ve výši 18000, a i když mi přijde důchod, zůstávám v mínusu. Potřebovala bych pomoci se zaplacením úhrad na měsíc a listopad a prosinec, než mi dají příspěvek na bydlení a schválí příspěvek na péči, abych se vyhla dluhové pasti a nemusela si půjčit u nebankovních společností a mohla zaplatit své náklady na léky a asistenta.

Komu pomůžeme?

Pomůžete invalidní seniorce v krizi, která nemá nikoho, komu by mohla říci o pomoc. Žije sama, společnost ji dělá jezevčík Šmudla. Vzhledem ke své nemoci a věku už si není schopna přivydělat vlastními silami.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Vybrané peníze použijí na zaplacení léků, energií a úhradu za užívání bytu za měsíce listopad a prosinec, asistenci na doprovod na úřady a procházky. Pomůže mi to vyhnout se dluhové pasti a vyjít trochu dál než před domovní dveře.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Aktuality

1. 12. 2022 10:38

Poděkování darcům

Vážení milí dárci,

mnohokrát děkuji za vaši štědrost,

vaše peníze mi pomůžou přečkat těžkou dobu.Zaplatit nájem, elektřinu, léky, jidlo…právě mi přišel dopis z úřadu, že mi zamítli příspěvek na bydlení..vaše peníze pomůžou tam, kde stát selhal a já si vlastními silami už pomoci nemohu.

srdečně děkuji

 Jana

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Pavel Seckar
20 000 Kč  •  16. 11. 2022 21:30
:-)
Milý dárce
100 Kč  •  16. 11. 2022 20:32
Štědrý dárce
1 000 Kč  •  16. 11. 2022 17:58
Dobrosrdečný dárce
600 Kč  •  16. 11. 2022 10:13
Štědrý dárce
500 Kč  •  16. 11. 2022 9:16

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat