Úspěšně vybráno:

Pomohli jste Vilémovi

Vybráno 0 Kč 1 068 314 Kč
650 000 Kč
 -
841 dárců
Celkem se zapojilo
1 270 Kč
Průměrná výše daru
20 000 Kč
Nejvyšší dar
9 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Pomohli jste Vilémovi

Vybráno 0 Kč 1 068 314 Kč
650 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Jan Jakšič
Datum přidání
3. 7. 2024
Poslední aktualita

13. 7. 2024 9:47

Vilém dobývá Londýn

Naši milí podporovatelé, 
zdravíme vás z Londýna. Jak jsme očekávali, je to trochu jako jízda na horské dráze.

Už včera byl Vilémek v nemocnici na vyšetřeních, při kterých se hlavní ORL specialista s chirurgem dohodli, že ještě potřebují další snímky a povědomí o tom, jak Vilémek vypadá uvnitř. Prostě i tady platí dvakrát měř a jednou řež 😁

Původně plánovaná procedura se tedy odkládá a příští týden budeme vědět více. Je vysoce pravděpodobné, že tu teď strávíme nějaký čas a za pár měsíců sem pojedeme znovu. I proto je pro nás opravdu nedocenitelné, že jste se na Vilémka složili v takové výši, protože využijeme každou korunu. Nebo spíše libru 🙂

Děkujeme za přízeň a budeme dále zveřejňovat pokroky v léčbě. 

Jakšičovi

Zobrazit celou aktualitu
Všechny aktuality

Představení sbírky

Vilémek na první pohled vypadá jako každé jiné dítě a až později si všimnete, že možná neobvykle chrčí, dýchá nebo běhá se stříkačkou u bříška.

Narodil se totiž s velmi vzácnou vrozenou vývojovou vadou – spojenou průdušnicí s jícnem. Hned devátý den svého života zažil náročnou operaci, při které mu lékaři v Motole tu jednu trubičku rozdělili na dvě – jednu na dýchání a druhou na jídlo. Ale pořád to má své limity. Dýchat může Vilémek jen skrze dírku v krku (tracheostomii) a krmený je přes sondu přímo do žaludku (gastrostomie).

Teď může podstoupit zákrok v Londýně, kde se mu pokusí napojit žaludek na zbytek jícnu a mohl by tak konečně ve třech a půl letech začít jíst sám, bez cizí pomoci. Léčba nám byla doporučena lékařem. 

Komu pomůžeme?

Vilém je malý bojovník, který si svoje místo na světě pořádně vydobyl. A s podobnou urputností přistupuje k celému svému životu. Je to neskutečně veselé a aktivní dítě, miluje autíčka, pohyb a hlavně jakékoli srandičky.

Už ke konci těhotenství padlo podezření na atrézii jícnu kvůli špatně zobrazitelnému žaludku a většímu množství plodové vody. Do té doby jsme vůbec netušili, že se něco takového může při vývoji miminka stát. Stalo se. A teprve tři hodiny starý Vilémek byl převezen do nemocnice v Motole, kde ho druhý den po narození operovali. To byl však pro malého bojovníka teprve začátek jeho dlouhé cesty…

Vilémek totiž nepatřil k většině ostatních dětí s atrézií jícnu. Měl navíc horní část jícnu kompletně srostlou s průdušnicí. To znamená, že místo jedné trubičky na dýchání a druhé na jídlo měl pouze jednu. Odborně se tomu říká laryngotracheoesofageální cleft neboli rozštěp průdušnice a jícnu. Chirurgům v Motole se podařilo při další operaci vytvořit z jedné trubičky dvě, tak jako mají zdraví lidé. Ale domů jsme si ve třech měsících odváželi miminko, které jí přes hadičku, dýchá přes trubičku a musíme na něj dávat extrémní pozor.

První půlrok Vilémova života jsme si s širší rodinou opravdu sáhli na dno. Nevyhlo se nám dušení a volání záchranky nebo třeba ucpání hadičky na jídlo. Hospitalizace ať už kvůli kontrolám v anestezii nebo kvůli nemocím bychom už ani nespočítali. Ale postupně jsme si na všechno zvykli. Obrovskou oporou jsou nám prarodiče, kteří se také naučili svého vnoučka odsávat, inhalovat a krmit hadičkou.

Vilémek je navíc úžasný kluk, který nám neustále ukazuje, jak je šikovný. Na začátku jsme si mysleli, že nebude mluvit, ale začal vydávat zvuky a dnes ve třech a půl letech bychom někdy neustálé “mamíííí” nebo “tatí, koukej” raději neslyšeli. :-) Stejně tak s jídlem – hodně jsme díky úžasné paní logopedce natrénovali svaly pusy a krku a Viléma nechali, aby bezpečně ochutnával všechno. A dnes tedy moc dobře ví, že zmrzlina je sladká a dobrá. Jen mu prozatím tak jako sliny a všechno ostatní jídlo vyteče z jícnu na krku.

Aby Vilémek mohl začít sám jíst pusou místo hadičky, je potřeba provést operaci, při které mu lékaři jícen propojí se žaludkem. Toho docílí tím, že žaludek protáhnou bránicí, vytáhnou ho nahoru za plíce a napojí na zbytek jícnu, který je příliš krátký na to, aby dosáhl do míst, kde žaludek normálně je.

Proč právě Londýn?

Tato operace se v Česku provádí jen velmi ojediněle. V londýnské nemocnici Great Ormond Street Hospital si s podobnými problémy umí poradit a navíc mají mnohem více zkušeností s komplikovanými vývojovými vadami. Velmi se nám ulevilo, když nám pojišťovna přislíbila zákrok v zahraničí zaplatit. I přesto pro nás cesta do Londýna, kde strávíme s Vilémkem několik týdnů, představuje velkou finanční zátěž. Doufáme, že i s pomocí této sbírky vše zvládneme a Vilém se už brzy nají sám, bez cizí pomoci.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze ze sbírky budou primárně použity na cestu a pobyt v Londýně. Strávíme tam odhadem dva měsíce a je zapotřebí mít dobré zázemí. Z více důvodů je nutné bydlet co nejblíže nemocnici, která je v úplném centru Londýna. 

Mezi další náklady musíme započítat cestu, přičemž výdaje za pohonné hmoty, dálniční poplatky, přejezd trajektem do Anglie, parkování a další poplatky převyšují 20 000 Kč. Dále je třeba zajistit cestovní pojištění pro Vilémka i nezbytný doprovod, jídlo a věci běžné potřeby, které jsou v Londýně dražší než u nás. Po několika týdnech v nemocnici snad Vilémka pustí do domácího ošetření, ale budeme muset dále docházet do nemocnice na kontroly a v této době budeme muset také nakupovat zdravotnický materiál na péči o Vilémka.

Není pro nás možné uhradit všechny výše zmíněné výdaje z vlastních úspor. Ty máme navíc už dlouhodobě ztenčené, protože pro Vilémka neustále kupujeme různý zdravotnický materiál a doplňky stravy nebo platíme terapie. Doufáme, že nám tato sbírka umožní všechno zvládnout tak, aby to pro Vilémka bylo co možná nejpříjemnější.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Aktuality

13. 7. 2024 9:47

Vilém dobývá Londýn

Naši milí podporovatelé, 
zdravíme vás z Londýna. Jak jsme očekávali, je to trochu jako jízda na horské dráze.

Už včera byl Vilémek v nemocnici na vyšetřeních, při kterých se hlavní ORL specialista s chirurgem dohodli, že ještě potřebují další snímky a povědomí o tom, jak Vilémek vypadá uvnitř. Prostě i tady platí dvakrát měř a jednou řež 😁

Původně plánovaná procedura se tedy odkládá a příští týden budeme vědět více. Je vysoce pravděpodobné, že tu teď strávíme nějaký čas a za pár měsíců sem pojedeme znovu. I proto je pro nás opravdu nedocenitelné, že jste se na Vilémka složili v takové výši, protože využijeme každou korunu. Nebo spíše libru 🙂

Děkujeme za přízeň a budeme dále zveřejňovat pokroky v léčbě. 

Jakšičovi

4. 7. 2024 21:22

Poděkování dárcům

Wow! Od zveřejnění sbírky na Viléma uběhl jen den a už byla splněna cílová částka. Moc děkujeme všem milým přispěvatelům. My balíme kufry a v pondělí vyrážíme!

Sbírka běží dál, peníze, které se vyberou nad cílovou částku, použijeme na další péči o Vilémka – zajištění následné rehabilitace, logopedie, nutriční terapie, na nákup zdravotnického materiálu, apod. Ještě jednou moc děkujeme – a děkuje i Vilém ve videu.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Milý dárce
3 500 Kč  •  12. 7. 2024 18:41
Štědrý dárce
600 Kč  •  12. 7. 2024 12:46
Dárce, který je pro každou dobrost
500 Kč  •  12. 7. 2024 9:31
DobroDárce
600 Kč  •  12. 7. 2024 7:19
Janouškovi
2 000 Kč  •  12. 7. 2024 0:31
Myslíme na vás, přejeme hodně sil a vyprošujeme Boží požehnání e
Štědrý dárce
1 000 Kč  •  11. 7. 2024 22:45
Laskavý dárce
300 Kč  •  11. 7. 2024 21:03
Laskavý dárce
1 000 Kč  •  11. 7. 2024 19:43
DobroDárce
300 Kč  •  11. 7. 2024 14:41
Laskavý dárce
600 Kč  •  11. 7. 2024 14:36
Dobrosrdečný dárce
700 Kč  •  11. 7. 2024 12:42
DobroDárce
7 000 Kč  •  11. 7. 2024 11:52
Milý dárce
600 Kč  •  11. 7. 2024 11:20
Štědrý dárce
3 000 Kč  •  11. 7. 2024 9:46
Velkorysý dárce
500 Kč  •  11. 7. 2024 8:44
Dobrosrdečný dárce
1 500 Kč  •  11. 7. 2024 0:51
DobroDárce
1 000 Kč  •  10. 7. 2024 22:08
DobroDárce
600 Kč  •  10. 7. 2024 21:04

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat