Úspěšně vybráno:

Složili jste se na operaci pro kocourka Bambiho

Vybráno 0 Kč 35 344 Kč
15 500 Kč
 -
104 dárců
Celkem se zapojilo
340 Kč
Průměrná výše daru
5 000 Kč
Nejvyšší dar
1 den
Vybráno za
Více o této sbírce

Složili jste se na operaci pro kocourka Bambiho

Všechny sbírky ověřujeme

Datum přidání
30. 5. 2022
Poslední aktualita

31. 5. 2022 11:54

Obrovské díky

Děkuji moc všem, kteří přispěli. Tak extrémní zájem jsem ani nečekala. Vybraná částka mi naprosto vyrazila dech, děkuji! Bude použita výhradně na veterinární úkony spojené s Bambim. Jsem upřímně dojatá, jak se lidi dokáží i v dnešní době semknout a pomoci zvířeti, obyčejnému mourkovi. Opravdu moc děkuju. Vážím si každé koruny od každého dárce. Vaše vzkazy jsem všechny přečetla. Sbírku jsem se rozhodla ukončit po jednom dni, jelikož prostě vybraná částka je dostatečná a opravdu vysoká, a já nejsem hrabivý typ. Jsem vděčná, že jste mi pomohli, moc vděčná. Opravdu děkuji všem zúčastněným. I těm, kteří zanechali jméno, i těm anonymním. Děkuji vám všem, že i v dnešní těžké a bezcitné době stále někteří lidé mají srdce.Váš Chrochťa Bambi a Giru

Zobrazit celou aktualitu

Představení sbírky

Krásný den s Bambasem přejeme. V první řadě moc děkujeme za přečtení příběhu a těm, kteří se rozhodnou přispět, těm děkujeme moc a moc! Bambi je kocourek, původem z útulku Srdcem pro kočky z.s., kam se dostal se svým bratrem. Našli je ráno před bránou útulku, zalepené v papírové krabici. Místo očí už měli vředy vlivem neléčené herpes virozy. Bambi (v útulku Vochomůrka) přišel o obě oči, jeho bratrovi jedno oko zachránili. Já si vybrala toho slepého, protože přes fotografie měl kouzlo. On je celý kouzelný. No a také to má kouzelné v nose. Bohužel, absence očí je jeho nejmenší problém. Bambi trpí chronickou hnisavou rýmou. Narodil se odhadem 10. 5. 2020, a za tu dobu už má za sebou 4 anestezie, pátá ho čeká. A rozhodně nebude poslední. Bambi je co do veteriny velmi drahý kocourek, a já tuto operaci, která je plánovaná na 6. 7. 2022 nejsem schopna ze svého ID v současné době utáhnout. Proto prosím o pomoc vás.


Bambiho diagnoza je ta, že nemá kosti oddělující nos od horních dutin. Laicky řečeno. Veškeré nudle, které se mu vytvoří, mu jdou až do horních dutin, do hlavičky. Projevuje se to chrochtáním, sípáním, dušením, kašlem, frkáním nudlí po celém bytě, hnisavým výtokem z nosu. Navíc má posunutou nosní přepážku, a tak jednu dirku má těžce průchozí. V nose nemá sliznici. Již od listopadu 2021 pravidelně ráno a večer inhalujeme ve speciálně upravené komoře, vždy cca 40 minut. Inhaluje atb. Pokud udýchá, jsou mu inhalačně nasazovány i kortikoidy.

Na první operaci nosu byl 28. 4. 2021 – endoskopie. S nálezem, přeléčeno. Stav se na čas zlepšil.

3. 11. 2021 byl Bambi na CT nosu, s verdiktem: „Chybí ohraničení frontálních sinů z ventrální strany, deviace septa ve sphenoidním sinu v kaudální části směrem doprava.“.

Následovala dne 24. 11. 2021 rhinotomie + rhinoskopie (pro laiky profuk dutin a navrtání lebky – zjednodušeně) s výsledkem: „Téměř absence sliznice v nose, v nosohltanu puchýřky, folikulární změny.“.
Poslední zmíněná operace ho zachránila od dušení, chrochtání, sípání a kašle. Bohužel i přes velmi inzenzivní inhalace se mu nudle vrátila, a tak je potřeba opět manuálně odnudlat – vyčistit nos a navrtat lebku, vyčistit horní dutiny, a ze vzorku udělat kultivaci, jelikož pravidelné laboratorní stěry z dolního nosu (nosní dírky) jsou momentálně bez nálezu, ale kocour má ošklivou zelenou nudli. Laboratorní stěry z nosu děláme pravidelně  dle potřeby 1–2× měsíčně.  

Na přiložených fotografiích jsem se ho snažila zachytit šťastného, vypapaného a absolutně  spokojeného. Zařadila jsem ale i dvě fotografie po veterinárních zákrocích.

Děkuji za přečtení celého příběhu a moc prosím, přispějte Bambasovi na operaci, já svého Chrochtomíra miluju a snesla bych mu modré  z nebe, no bohužel 15 tisíc teď z účtu opravdu nevytáhnu. Jsem z toho strašně zoufalá, v posledních letech jsem pomáhala opuštěným kočičkám formou depozitu. Vlivem Bambiho nemoci a podlomené imunity již depozitovat nemůžu. Na depozitové kočičky jsem vždy peníze dokázala sehnat, no prosit o příspěvek na vlastní kočku je mi prostě strašně trapné. Ale jde o jeho zdraví. 

Komu pomůžeme?

Bambi, ač mladý, je životem těžce sužovaný. I přes to všechno je to velmi veselý a zvídavý  kocourek, co moc rád pomáhá, doma reorganizuje věci, ví o každém vašem kroku dřív, než ho uděláte. Moc rád chytá mouchy, honí kuličky hrášku nebo balonky. A moc rád papá, to opravdu rád. Je velmi přátelský. Je rozený fotomodel a moc rád běhá a skáče. Vysoko a daleko. Občas do zdi, ale to ho rozhodně nezastaví.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze z této sbírky bych moc ráda použila na uhrazení výše zmíněné operace, která je opravdu nutná pro další život a fungování Bambiho. Vroucně doufám a prosím, ať se částka vybere. Pokud by se nevybrala celá, zařídím si půjčku přes některého kamaráda nebo rodinu. Pokud by se vybralo více, bude částka vyčerpána na další Bambiho veterinární náklady, kterých je každý měsíc mnoho.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Aktuality

31. 5. 2022 11:54

Obrovské díky

Děkuji moc všem, kteří přispěli. Tak extrémní zájem jsem ani nečekala. Vybraná částka mi naprosto vyrazila dech, děkuji! Bude použita výhradně na veterinární úkony spojené s Bambim. Jsem upřímně dojatá, jak se lidi dokáží i v dnešní době semknout a pomoci zvířeti, obyčejnému mourkovi. Opravdu moc děkuju. Vážím si každé koruny od každého dárce. Vaše vzkazy jsem všechny přečetla. Sbírku jsem se rozhodla ukončit po jednom dni, jelikož prostě vybraná částka je dostatečná a opravdu vysoká, a já nejsem hrabivý typ. Jsem vděčná, že jste mi pomohli, moc vděčná. Opravdu děkuji všem zúčastněným. I těm, kteří zanechali jméno, i těm anonymním. Děkuji vám všem, že i v dnešní těžké a bezcitné době stále někteří lidé mají srdce.Váš Chrochťa Bambi a Giru

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Dárce, který je pro každou dobrost
100 Kč  •  31. 5. 2022 9:37
Milý dárce
100 Kč  •  31. 5. 2022 9:19
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  31. 5. 2022 8:19
Jana H.-Bedrnice
500 Kč  •  31. 5. 2022 7:40
Ať se mu uleví a dlouho to vydrží
Velkorysý dárce
300 Kč  •  30. 5. 2022 23:37
Dobrosrdečný dárce
500 Kč  •  30. 5. 2022 23:36
Dobrosrdečný dárce
1 000 Kč  •  30. 5. 2022 23:28
Michaela K.
200 Kč  •  30. 5. 2022 22:08
Hodně zdravíčka Bambimu přejeme s Meginkou
Veronika C.
100 Kč  •  30. 5. 2022 21:58
Bambimu ♥️
Denča C.
100 Kč  •  30. 5. 2022 21:54
Pro Bambase ♥️
Alena
300 Kč  •  30. 5. 2022 21:53
Pro zlatíčko Bambase
Štědrý dárce
100 Kč  •  30. 5. 2022 21:49
Štědrý dárce
500 Kč  •  30. 5. 2022 21:45
Tarzan
100 Kč  •  30. 5. 2022 20:48
Bambass is badass
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  30. 5. 2022 20:12
DobroDárce
250 Kč  •  30. 5. 2022 19:58

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat