10. 11. 2023 9:14
Dobrý den, všem,
zdravíme vás s Viktorkou. 🐾
Viktorka je teď po snídani a spí mi pod nohama :)
V pondělí tento týden jsme zahájili DEVÁTÝ cyklus chemoterapie. Viktorka posledních několik týdnů chemo snášela hůř, začala mít bolesti v bříšku, které obvykle trvají dva dny, a pak to přejde. Na bolest dostává léky, které jí fungují, Viktorka netrpí. Naopak. Vyspí se, nají se, pomazlí se :) a jde si ven se zájmem čmuchat na „svých“ trasách :)
Paní doktorka, onkoložka MVDr. Kratochvílová, je úžasně empatická a zkušená. Chemoterapii pokaždé přizpůsobí aktuálnímu stavu Viktorky. Léčba je tak opravdu šetrná, jak jen to je možné.
A tak tento týden v pondělí dostala Viktorka svou chemoterapii (kapačku) a oproti očekávání neměla skoro žádné následné projevy. Byla velmi aktivní. Jak to asi sami znáte od svých pejsků, hromady spadaného listí jsou velkým lákadlem, zdrojem nových čmuchacích informacích, a tak i Viktorka si hry v listí moc užívá. 😍
Bohužel se tento týden po rozboru krve potvrdilo podezření původu bolestí v bříšku – nález chronické pankreatitidy (slinivka). Pro nás to znamená ještě přísnější dietu, žádné pamlsky a žádné tuky. A více léků na bolest.
Vtipné je, že Viktorka umí být děsně samostatná :) A tak, když má pocit, že doma už nebude nic dobrého, vyžádá si jít ven a urputně hledá cokoliv k snědku. Když ji panička nenechá, tváří se… znáte to… ;))
Byly to s vámi neuvěřitelné dva měsíce. Jako by se vytvořila komunita lidí, kterým na Viktorce záleží a spolu se mnou a lékařským týmem ji doprovází… 🙏
Děkuji moc vám všem za slova podpory a útěchy a za vaše finanční příspěvky! Jsem moc vděčná, že na to nejsem sama. 🐶🤗
Sbírka na donio v pondělí 13. 11. končí. Zprávy emailem už ode mě nebudete dostávat :) Kdo by měl zájem, může další radosti s Viktorkou sledovat na instagram_tiamarketa
Vybrané peníze půjdou na úhradu faktur za dosavadní onkologickou léčbu Viktorky (90421Kč za posledních 90 dní) a na úhradu speciálních léků, např. Oncaspar (32219Kč); HepaPet, léky na podporu funkce jater (787Kč na 30dní).
Pac a pusu a velké díky! 🐾 Viktorka a panička instagram_tiamarketa