Úspěšně vybráno:

Pomohli jste Pavlínce

Vybráno 0 Kč 30 000 Kč
30 000 Kč
 -
1 dárce
Celkem se zapojilo
30 000 Kč
Průměrná výše daru
30 000 Kč
Nejvyšší dar
27 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Pomohli jste Pavlínce

Vybráno 0 Kč 30 000 Kč
30 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Nova pomáhá
Datum přidání
21. 4. 2022

Kdo sbírku organizuje?

Nova pomáhá

Soutěžící Tomáš Zástěra pro Vás v pořadu Na lovu vybojoval 30 000 Kč. Epizoda byla vysílána 26. 3.

Komu pomůžeme?

Jsem Pavlínka a budou mi 3 roky. Narodila jsem se jako zdravé miminko a všichni byli šťastní. Bohužel to netrvalo dlouho. Měla jsem velké problémy se spánkem a maminka věděla, že je něco špatně. Po druhém roce života jsme si mysleli ze moje diagnóza bude autismus. K naší smůle je to ještě horší. Mám velmi Vzácný mikrodelečni syndrom PHELAN MCDERMID. Nadělal mi v hlavičce pěknou paseku a mám poruchu autistickeho spektra, ADHD, poruchu spánku, absenci řeči, jsem plně na plenkách a špatně vidím. Automobil je pro nás velmi důležitý, bydlíme na vesnici a dojiždíme denně na terapie, do školky a k lékařům, kterých každým rokem přibýva.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Ddar bude použit na zakoupení vozu toyota proace verso pro Pavlínku. Celková cena vozu činí 852 953,-  . Každá korunka pomůže. 

A my vám moc děkujeme posílám fotky z Velikonočního focení, které nebylo vůbec jednoduché a asi 18× jsme slyšely znělku z mickeyho klubíku. Pavlínka je krásná holčička bohužel neměla štestí na zdravíčko viz přílohy lékařských zpráv. 

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Velkorysý dárce
30 000 Kč  •  22. 4. 2022 12:50

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat