Chalupa byla sice pojištěná, ale pojišťovna vyplatila pouze 600tisíc korun, které byli použity na odvoz suti ze spáleniště, bourání stropů, vybourání oken, zbourání komína a odvoz střechy. Dále peníze z pojistky budou použity na výstavbu nové střechy, komína a na okna a dveře.
Peníze z této sbírky budou použity na obnovu toho co zbylo: kompletní obnova zdí, podlah a stropů v celé chalupě, vybudování kompletního zázemí a zařízení. Peníze budou použity i na nezbytné vybavení od kuchyně přes koupelnu a ložnice. Také bude potřeba provést obnova pozemku okolo chalupy. Rádi bychom obnovili co půjde.
Celá rodina se snaží přidat ruku k dílu, ale finance bohužel dochází.
Děkujeme všem co se do této sbírky zapojili a doufáme, že se nám podaří dát vše do pořádku.