Úspěšně vybráno:

Přispěli jste na neurorehabilitace pro Nikolku, které jí usnadní nástup do školky

Vybráno 0 Kč 31 200 Kč
19 200 Kč
 -
12 dárců
Celkem se zapojilo
2 600 Kč
Průměrná výše daru
10 000 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Přispěli jste na neurorehabilitace pro Nikolku, které jí usnadní nástup do školky

Vybráno 0 Kč 31 200 Kč
19 200 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Datum přidání
17. 8. 2021

Svým příspěvkem mi pomůžete docházet na neurorehabilitace, které mi velmi pomáhají v rozvoji. V září bych měla nastoupit do školky s asistentkou, která mi bude hodně pomáhat, abych se mohla alespoň trošku začlenit k zdravým dětem. Stále potřebuji zlepšit chůzi, získat stabilitu a začít rozvíjet jemnou motoriku. Ano budu mít 4 roky, ale můj vývoj odpovídá tak k necelému 2 roku. Potřebuji stále cvičit, abych se mohla posouvat dál a můj vývoj se nezastavil. 

Příběh Nikolky

Jmenuji se Nikolka a na konci listopadu mi budou čtyři roky. Narodila jsem se v 39. týdnu těhotenství a vše probíhalo bez komplikací, porod byl rychlý a já dělala svým rodičům radost. Nikdo si však nedokázal představit, co přijde v blízké budoucnosti. Byla jsem velmi hodné miminko, ale bez vývoje, nezačala jsem držet hlavičku a byla ze mě tzv. hadrová panenka.

Hned od 3. měsíce začal kolotoč cvičení. Maminka se mnou dojížděla cvičit do nemocnice Vojtovu metodu. Začaly být vidět první pokroky, které zmizely po aplikaci očkování, na které jsem měla reakci a které zbrzdilo můj další vývoj. Přišla diagnóza těžká hypotonie a strabizmus, zkrácení zrakových nervů a následně dioptrie a brýle. Dokonce si rodiče vyslechli od doktorů i názor, že se nikdy nepostavím na nožky. To maminka nechtěla slyšet, brala mě jako zdravou holčičku, která jen na vše potřebuje svůj čas. Dala si cíl, mě postavit na nožky a zajistit mi s tatínkem krásné dětství.

Lézt jsem začala až po druhém roce, to ostatní vrstevníci už běhají a řádí na hřišti. Já se postavila na nožky až ve dvou a půl letech. Teprve jsem začala objevovat svět a pouštět jsem se začala až po třetím roce, pro všechny to bylo náročné období a všichni jsme rádi, že chodím. Můj vývoj je velmi opožděný, potřebuji na vše daleko více času, ale já to dokážu.

Během svého krátkého života jsem navštívila již 3× léčebnu pohybových poruch, pravidelně dojíždíme na neurorehabilitace do Olomouce, chodíme na hipoterapie a canisterapie. Bohužel, vše co mi pomáhá se posouvat dál a přibližovat se k normálnímu životu zdravých dětí, není hrazeno ze zdravotního pojištění a rodiče to vše musí hradit ze svého (co by pro mě ale neudělali, jak říká maminka😊). Snaží se pro mě dělat maximum, ale ceny neúprosně rostou a já cvičení potřebuji několikrát týdně

Je to jen půl roku, co jsem začala chodit sama bez pomoci, moje chůze je nestabilní, nekoordinovaná. Můj vývoj je prodloužený, to co se naučím, musím pořádně zafixovat a trénovat a trénovat a cvičit dokud se nezpevním a nezlepším. Cvičení pro mě bude už doživotní.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Penízky ze sbírky pokryjí intenzivní cvičení na neurorehabilitaci v centru Jitrocel Olomouc. Neurorehabilitační cvičení mi velmi pomáhá. Mám to tam moc ráda a tety tam jsou moc hodné.

Děkuji.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Miloš M.
10 000 Kč  •  29. 9. 2021 11:21
Myslíme na vás a přejeme další pokroky. Obdivujeme vás za vaši aktivitu a Nikolku za její snahu.
E+N
1 000 Kč  •  27. 9. 2021 17:57
S+M+T+S
1 000 Kč  •  16. 9. 2021 11:23
🥰🤗😘
Dárce
8 700 Kč  •  15. 9. 2021 15:40
Per aspera ad astra!
Milý dárce
500 Kč  •  11. 9. 2021 22:04
Laskavý dárce
5 000 Kč  •  7. 9. 2021 12:59
Lucie I.
1 000 Kč  •  24. 8. 2021 12:53
:) Nikolko,drzime palce ;)
L + R + S
2 000 Kč  •  23. 8. 2021 9:16
Pro naši bojovnici.
J+L
500 Kč  •  18. 8. 2021 18:22
Od Viktorky
500 Kč  •  18. 8. 2021 12:08
❤️❤️❤️
Adélka P.
500 Kč  •  17. 8. 2021 18:30
Adélka P. přeje naší Nikolce moc a moc úspěchu a ať dělá rodičům jen samou radost a žádnou starost💓🙏💓🐎
Štědrý dárce
500 Kč  •  17. 8. 2021 18:16

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat