Dobrovýzva ukončena:

Moje narozeninová dobrovýzva pro Šárku

Vybráno 0 Kč 1 100 Kč
od 3 dárců
Moje narozeninová dobrovýzva pro Šárku
3 dárci
Celkem se zapojilo
366,66 Kč
Průměrná výše daru
600 Kč
Nejvyšší dar
Více o této sbírce

Moje narozeninová dobrovýzva pro Šárku

Vybráno 0 Kč 1 100 Kč
od 3 dárců
Autor
Bambů Ďáblik
Datum přidání
17. 6. 2023

Proč Dobrovýzvu zakládám

Za pár dní mám narozeniny. Nepotrpím si na velkolepé oslavy a vlastně ani na dárky. Našla jsem možnost jak pomoci druhému který stejně tak jako já má rád zvířata. Šárka se stará o opuštěné kočky. Ubytovává je , krmí je. Ovšem nedávno jí nějaký dobrák od kosti nejenže  chatičku vykradl, ale i jako bonus ještě podpálil. Zaplaťpámbu se nikomu nic nestalo, nicméně teď už nemá kde skladovat krmení a kočky nemají zázemí. Pokud jste mě hodlal někdo něčím podarovat, tak děkuji ale radši bych uvítala kdyby jste poslali byt i malý příspěvek na stavbu nové nejlépe dřevěné chatky. Díky všem, kteří tuto dobrou vyzvu podpoří.


Představení sbírky

po kočkách z krmného místa paní Šárky, která se v lokalitě Ostrava stará o větší množství opuštěných koček a v současné době i 3 koťata. Bohužel chatku, kde měly kočky zázemí a krmení, někdo nejdříve VYKRADL A POTÉ ZAPÁLIL. Naštěstí v té době v chatce nebyla žádná kočka, proto nedošlo ke ztrátám na kočičích životech. Kočičky jsou bohužel zatím velmi vystrašené a na svá místa se vrací velmi opatrně. Až tak daleko může dojít lidská nenávist a zloba ke kočkám. Bohužel, nejen že je PRYČ VŠECHNO KRMENÍ – UKRADENO !!, ale hlavně je pryč i zázemí koček bez domova. 

Komu pomůžeme?

Pomůžeme nejen paní Šárce, která je již v důchodu, ale obětavě se stará o opuštěné kočky ve svém okolí, ale naše hlavní pomoc směřuje PRO KOČKY BEZ DOMOVA  – a to doslova ! Kočičky, které se ocitnou bez střechy nad hlavou a nad prázdnými miskami, mají jen malou šanci přežít.  Zahradní chatka nebyla pojištěna. 

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze budou použity na nákup NOVÉ CHATKY, kde bude uskladněno krmení a také zde kočky bez domova naleznou zázemí před nepřízní počasí. Jakou chatku pro paní Šárku koupíme – to záleží na vybrané částce. Snem je opět DŘEVĚNÁ.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Laskavý dárce
200 Kč  •  20. 7. 2023 9:53
Dárce, který je pro každou dobrost
600 Kč  •  18. 6. 2023 13:19
Štědrý dárce
300 Kč  •  17. 6. 2023 10:24

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.