Sbírka ukončena:

Bezpečnější domov pro mámu s autistickým synem

Vybráno 0 Kč 7 700 Kč
60 000 Kč
 -
11 dárců
Celkem se zapojilo
700 Kč
Průměrná výše daru
2 000 Kč
Nejvyšší dar
14 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Bezpečnější domov pro mámu s autistickým synem

Vybráno 0 Kč 7 700 Kč
60 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Kateřina Šadláková
Datum přidání
3. 4. 2023
Poslední aktualita

16. 5. 2023 14:05

Děkujeme dárcům

Velmi děkujeme, už proběhlo vyšetření na zubní klinice a provedena oprava prvního zubu, čehož si moc cením, protože bych z našeho celkového příjmu nebyla schopná uhradit zákrok. Syn je nadšený a vše krásně zvládnul i díky pochopení a empatii paní doktorky i sestřičky.

Děkujeme moc 💗

Zobrazit celou aktualitu
Všechny aktuality

Představení sbírky

Jmenuji se Katka a 16 let sama vychovávám syna Olivera. 

Ocitli jsme se ve vážné životní situaci… Budeme rádi za Vaši pomoc… 🌠

Komu pomůžeme?

Jsem zaměstnaná na částečný úvazek, zdravotně znevýhodněná (v současné době v prac. neschopnosti s bederní páteří, kdy podstupuji nejnutnější zákroky, rehabilitace, infúze, abych se co nejdříve mohla vrátit zpět do pracovního procesu) a pečuji sama o svého syna, ve II.stupni péče.

Život nemá věru Oli od malinka snadný, už když byl miminko a měl v roce první záchvat, už tehdy mi lékař řekl, že budou do budoucna zřejmě vývojové i jiné poruchy… No, nemýlil se.

První vážnější situace a vyšetření již začaly od přelomu roku 2010/2011, kdy z původní vývojové dysfázie jsme se postupně dostali až k hyperkinetické poruše, Aspergerovu syndromu a docházíme k mnoha dalším specialistům. Je na jednu stranu pro maminku úleva, že dokáže pojmenovat a zjistit, co jejímu dítku je, na druhou stranu je to nekonečné poznávání sama sebe, svých limitů a možností a hledání všech možných cest a variant, aby se vše zvládlo.

Malé děti, malé starosti… Velké děti, velké starosti… Jak trefné… S nástupem puberty, dospívání, je to celodenní horská jízda pocitů, radosti, ale i různých záchvatů, mnohdy stačí malá změna v denním programu a všechno je špatně…

Hluk v MHD, ujede mu jeho oblíbený autobus, vyleká ho nečekaný zvuk, situace a mám opravdu o zábavu postaráno. Ujede mu výtah, v pokojíčku mu o pár centimetrů posunu jeho hračku a už je zle. Jakákoliv rychlá změna, běžného stereotypu, je katastrofa pro takovou dětskou duši…

V dobách, kdy byl můj i Oliverův zdravotní stav lepší,  jsem měla i dvě práce současně, od úklidu v hypermarketu, po doplňování zboží, inventury, různé pozice ve výrobní společnosti a ještě, když to šlo, uklízela jsem na nádraží.

Nikdy jsem se práce nebála, spíše jsem to s prací přeháněla, abych se o nás oba dokázala postarat…Ale současná situace, je již velmi vážná…😢

Časy se změnily a péče o syna začala být náročnější ve všech směrech… Kdo má doma dítě s PAS, rozumí… Stačí maličká změna rutiny, změna stereotypu, a je „oheň na střeše“…  A do toho jejich zvláštní jiný svět toužící po dobru, spravedlnosti, slušnosti, bojovností postavit se všem, kteří nevěří, že ačkoliv takové děti na první pohled vypadají zcela zdravě, jste to Vy, kdo jim pomáhá s léky, dopravou, běžnou hygienou, jste takovým průvodcem na jejich cestě a snažíte se, aby byly šťastné. Takové děti, jsou velmi citlivé a skutečně to nemají „napsané na čele“…

Moc by nám pomohlo, mít domov..Pronájem… Dlouhodobě… Nejlépe, napořád, 1+1 nebo 2+kk a určitě v rozumných finančních mezích.Žijeme ve velkém panelovém domě… No, sousedy, si nevybereme. Někdy je to trochu jak kriminálka Miami nebo Las Vegas, ale nemůžu se hroutit. Tedy, párkrát se mi tady zhroutil Oliver psychicky…

🔥Nemám exekuce, ani insolvenci, ani přítele. Otec dlouhodobě nehradí výživné, podána exekuce, zatím nevyplacena žádná částka🔥…

Zdraví máme jen jedno a musím tu být pro Olivera co nejdéle, plnoletostí péče o něj končit nebude…

Být na vše sama, vůbec není jednoduchá životní cesta…

Děkujeme všem  a Donio za možnost, tu být 💓. Zázraky se dějí a i malinká pomoc se počítá. 🌷

Každá korunka, je obrovský dar. 🍀

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Pokud se najdou dobří lidé a pomohou nám, peníze budou transparentně využity na stěhování, kauci a první poplatky spojené s bydlením, které všechny, do koruny doložím. Byla bych moc vděčná za jakoukoliv pomoc, abysme z tohoto šíleného domu mohli odejít a v klidu žít.

Pokud se nevybere cílová částka, využijeme korunky od dárců na udržení současného bydlení (zvýšený nájem, zvýšené zálohy), na udržení střechy nad hlavou v současné těžké době, nedoplatek (osvětlení společných prostor, výtah, zdražení studené vody a topení),  případně na opravu 2 zubů u Olivera a nezbytné výdaje spojené s tím, abysme krizovou situaci zvládli bez úhony.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Aktuality

16. 5. 2023 14:05

Děkujeme dárcům

Velmi děkujeme, už proběhlo vyšetření na zubní klinice a provedena oprava prvního zubu, čehož si moc cením, protože bych z našeho celkového příjmu nebyla schopná uhradit zákrok. Syn je nadšený a vše krásně zvládnul i díky pochopení a empatii paní doktorky i sestřičky.

Děkujeme moc 💗

4. 5. 2023 8:26

Pomoc jiným sbírkám

Přeji všem hezký den 🍀🌷☀️

Jak bylo z mé strany slíbeno, částku Kč 1700,-- jsem po zvážení ráda rozdělila dvěma prosbám o pomoc, které neměly moc dárců a pomoci ze stran veřejnosti a jejichž příběhy mě dost zasáhly.

Kč 850,-- odesláno na sbírku:  Rozchodíme Adélku

Kč 850,-- odesláno na sbírku: Pomoc pro Tomáše s nádorem na mozku

Přejeme všem, ať je lépe 🍀🌷☺️

17. 4. 2023 6:46

Poděkování

Děkujeme všem 11ti dárcům za jejich podporu. Bohužel i přez veškerou snahu se nezadařilo oslovit více dárců a z důvodu vážných životních změn, sbírku ukončuji.

Pokud to bude možné a dle pravidel Donia, ráda bych částku Kč 6000,-- ponechala na opravu dvou zubů (termín květen a červen 2023) a zbylým výtěžkem ze sbírky bych ráda podpořila dvě sbírky zde na Donio, kde je malý počet dárců a kde určitě naší pomoc ocení a budou vděční.

Přeji všem mnoho štěstí a za sebe i syna, děkuji.

Hold, život píše různé scénáře a třeba, se nám, jednou, naše přání splní. Ale je jasné, že se k tomu splnění, budu muset dopracovat sama.

Děkujeme ze srdce za vše a za pomoc. 🍀🌷

13. 4. 2023 4:30

Šťastné číslo 11

Děkujeme 11 dárcům…

A všem, kdo si náš příběh přečtou…

Máme velikou radost. 🌷💓

7. 4. 2023 9:16

Milí dárci 💗

Děkujeme … 

🌷💐

5. 4. 2023 7:49

Pozdrav

Zdravíme všechny, ke všem zdravotním indispozicím a poruchám, byl u Olíka prokázán Aspergerův syndrom.

Kdo má doma „aspíka“, ten pochopí. Není to vůbec snadné.

Pomozte nám, začít znovu… 💐🍀

4. 4. 2023 19:16

Děkujeme 💗💗💗💐

Šťastné číslo 7 jste právě, milí dárci pokořili.

Děkujeme Vám, dáváte nám naději, že bude líp. 💗

4. 4. 2023 12:10

Děkujeme

Ze srdce děkujeme všem za podporu, všem, které náš příběh oslovil, už je 5 lidiček, kteří nás podporujete, chápete situaci, ve které se nacházíme. Jsem šťastná za to, že při nás stojíte. 

3. 4. 2023 18:56

Děkujeme

Ze srdce děkujeme za zveřejnění našeho příběhu 💓 a všem dobrým lidem, které náš příběh zaujal. 🍀

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Dobrosrdečný dárce
100 Kč  •  10. 4. 2023 22:14
DobroDárce
200 Kč  •  10. 4. 2023 13:31
DobroDárce
500 Kč  •  10. 4. 2023 12:55
Štědrý dárce
500 Kč  •  5. 4. 2023 14:28
Štědrý dárce
1 000 Kč  •  4. 4. 2023 16:26
Štědrý dárce
1 000 Kč  •  4. 4. 2023 16:12
Soňa
2 000 Kč  •  4. 4. 2023 9:18
Na lepší budoucnost...
Milý dárce
2 000 Kč  •  4. 4. 2023 8:50
Velkorysý dárce
100 Kč  •  4. 4. 2023 8:19
Dobrosrdečný dárce
100 Kč  •  3. 4. 2023 21:19
Štědrý dárce
200 Kč  •  3. 4. 2023 21:04

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat