Úspěšně vybráno:

Vrátili jste Matěje do normálního života

Vybráno 0 Kč 126 844 Kč
92 000 Kč
 -
123 dárců
Celkem se zapojilo
1 031 Kč
Průměrná výše daru
10 000 Kč
Nejvyšší dar
1 den
Vybráno za
Více o této sbírce

Vrátili jste Matěje do normálního života

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Magda Horáková
Datum přidání
31. 1. 2023
Poslední aktualita

16. 4. 2023 19:06

Po operaci

Tak už jsme po operaci. Dopadla dobře a nyní nás čeká 6 týdnů sádra.  Po té přijde na řadu ortéza, ke které jste nám pomohli. 

Zobrazit celou aktualitu
Všechny aktuality

Představení sbírky

Jsme rodina Horákových – táta, máma, Matěj (13), Lukáš (11) a Vojta (4) a do května 2022 jsme žili normální život s běžnými starostmi.

Komu pomůžeme?

Syn Matěj (13 let)

Byla neděle a my jsme vyrazili na kolo, jako častokrát. Večer si Matěj začal ztěžovat, že ho bolí noha v lýtku. Mysleli jsme si, že má namožené svaly z kola, tak jsme tomu nevěnovali příliš pozornosti. Ovšem v noci kvůli bolesti nemohl spát, takže v pondělí jsem s ním jela do Kladenské nemocnice. Tam ho hospitalizovali na pozorování, protože z krevních odběrů se ukázalo, že má zvýšené D-dimery, což jsou jednotky ukazující trombózu, i když jen minimálně. Za čtyři dny hospitalizace na nic nepřišli a propustili ho domů.

 Po několika dnech se situace opakovala, ale bolesti byly horší, pálil ho celý nárt a prsty měl křídově bílé a studené. Opět jsme jeli do Kladna a pan doktor na pohotovosti byl velice pečlivý. Situace se mu vůbec nelíbila, poslal nás na sono nohy a tam se zjistilo, že Matěj má velice slabý tok krve ve dvou tepnách od kolene dolů. Okamžitě zařídili převoz do Motola, kde Matějovi píchli kontrastní látku do žil a na magnetické rezonanci se zjistilo, že na stehenní kosti má kostní výrůstek, který při určitém pohybu rozedírá tepnu, ta vždy místně zakrvácela a krevní proud ty jednotlivé tromby posílal dolů do nohy, kde se ucpaly dvě tepny.

Druhý den následovala operace, kdy odřízli výrůstek a snažili se zprůchodnit tepny, bohužel (ale i bohudík) se povedlo zachránit pouze jednu tepnu. Následně po operaci se zjistilo, že Matěj operovanou nohu necítí od kolene dolů a nemůže pohybovat celým chodidlem, ani prsty. Řekli nám, že to může být trvalé a nám se rozpadl celý svět. Později názor změnili, že nerv se mohl poškodit, nebo že nebyl dostatečně prokrvený a časem se to zlepší.

 Po 14 dnech jsme si našeho Máťu vezli šťastní domů a těšili se, že už bude dobře, že si užijeme prázdniny. Bohužel se tak nestalo. Koncem června se Matějovi rozpadla jizva a trvalo pět týdnů, než se zahojila. Jezdili jsme třikrát týdně do Motola na chirurgii na převaz. Kvůli rozpadu jizvy nemohl nastoupit na plánovanou hospitalizaci na rehabilitační oddělení, podařilo se to až v polovině září. Byl tam 14 dní a všichni, včetně doktorů, jsme si slibovali, že výsledek bude víc, než dobrý. Nestalo se. Naopak byl výsledek šokující, protože synovi se při pobytu na RHB zkrátila Achillova šlacha. Úplně mu to vzalo jakoukoliv víru na uzdravení a poslední zbytky motivace a pozitivního myšlení byly pryč. Poddal se tomu a nechtěl vůbec spolupracovat, plakal a říkal, že do smrti bude mrzák. Bylo to nesmírně těžké období, kdy já, jako matka, jsem musela být zlá a nekompromisní, aby začal poslouchat, a hlavně dělat to, co nám lékaři řekli. Od hospitalizace dojíždíme dvakrát týdně na ambulantní rehabilitaci, konkrétně na elektrostimulaci a fyzio cvičení. Doma cvičíme každý den.

 Nyní, po třičtvrtě roce, konečně došlo k posunu, nerv a svaly se „probudily“ a Matěj začal hýbat prsty i celým chodidlem. Zbývá dořešit Achillovu šlachu. Čeká ho operace, kdy mu ji budou prodlužovat.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Ihned po operaci, po sundání sádry, je nutné mít speciální ortézu, díky které bude moct fungovat víc, než za poslední rok mohl. Samozřejmě je ortéza především na udržení Achillovy šlachy v protažení, ale díky této speciální ortéze bude moct chodit (nyní na krátké vzdálenosti má berle, jinak ho vozíme na vozíku) a žít normální život dospívajícího kluka, kterému se ze dne na den obrátil život vzhůru nohama a izoloval ho od všeho, co měl rád. Od sportu, od kamarádů a od školy.

 Ortéza je od rakouské firmy Pohlig, údajně mistra v ortotické péči. Bohužel pro nás hradíme ortézu v plné výši, což je 92 000,- KČ.

 Vzhledem k situaci nemohu chodit do práce, protože Matěje vozím do školy, vyzvedávám ho, protože sám nedojde, dojíždíme do Motola a doma máme ještě dvě děti, které potřebují také moji péči. Hlavně nejmladší syn.

Proto se na Vás obracíme s prosbou o pomoc. Jakákoliv finanční podpora nám pomůže, a hlavně přiblíží Matěje k normálnímu životu, který mu moc chybí. Vytrpěl si jako 13letý víc, než si dokážeme představit a dali bychom cokoliv, abychom viděli, že se usmívá a má radost ze života.

V případě, ze se podaří vybrat peněz víc, využijeme je na následnou péči po operaci, tzn. rehabilitace, fyzio kliniky.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Aktuality

16. 4. 2023 19:06

Po operaci

Tak už jsme po operaci. Dopadla dobře a nyní nás čeká 6 týdnů sádra.  Po té přijde na řadu ortéza, ke které jste nám pomohli. 

2. 2. 2023 8:51

Mockrát děkujeme!!

Naprosto nás dojalo, kolika lidem nejsme lhostejní. Každý máme spoustu menších, či větších starostí, ale když už jich je opravdu hodně, člověk má pocit, že už to neunese. Ale nemůže se dovolit padnout, protože na něm visí rodina, práce, povinnosti. 
Tím, co jste pro nás udělali, jste nám vrátili sílu jít dál a bojovat, což je k nezaplacení ♥️ 

Matěje čeká 13. 4. operace Achillovky, a pak už bude, DÍKY VÁM, normálně fungovat, chodit a běhat se speciální ortézou. 

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Dobrosrdečný dárce
333 Kč  •  8. 2. 2023 19:40
Dárce, který je pro každou dobrost
600 Kč  •  2. 2. 2023 7:39
Laskavý dárce
1 000 Kč  •  2. 2. 2023 6:31
Dárce, který je pro každou dobrost
200 Kč  •  1. 2. 2023 22:53
Kristina Štěpánková
1 000 Kč  •  1. 2. 2023 21:51
Uzdrav se Máťo 💪🥰
Laskavý dárce
1 000 Kč  •  1. 2. 2023 20:51
Velkorysý dárce
300 Kč  •  1. 2. 2023 20:29
Štědrý dárce
934 Kč  •  1. 2. 2023 20:03
Dobrosrdečný dárce
600 Kč  •  1. 2. 2023 19:38
Dobrosrdečný dárce
1 000 Kč  •  1. 2. 2023 19:24
Laskavý dárce
300 Kč  •  1. 2. 2023 19:18
skydiver
500 Kč  •  1. 2. 2023 18:46
Moc držím všechny palečky, aby vše dobře dopadlo a bylo zase dobře 😊.
Velkorysý dárce
600 Kč  •  1. 2. 2023 18:29
Dobrosrdečný dárce
200 Kč  •  1. 2. 2023 18:29
Kateřina
100 Kč  •  1. 2. 2023 18:28
Držte se 🍀
Renča Renča
3 500 Kč  •  1. 2. 2023 18:15
Ať žijete zase vsichbu
Laskavý dárce
500 Kč  •  1. 2. 2023 18:08
Milda mb👍👍👊👊
300 Kč  •  1. 2. 2023 17:55
Matěji držíme palce ty to vzladneš si statečný chlap posíláme ☘️pro štěstí.
Milý dárce
1 000 Kč  •  1. 2. 2023 17:45

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Dokončené Dobrovýzvy

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat