21. 6. 2025 12:35
Ne vždy si můžeme vybrat, co nám život přinese, ale je jen na nás, jak s tím, co nám dá, naložíme. Někdy nás postaví před zkoušky, na které se nedá připravit. Jindy nám do cesty pošle lidi, kteří nám ukážou, jak velká může být síla naděje, lásky a odhodlání. A právě v těchto chvílích si člověk uvědomí, že i z těch nejtěžších okamžiků může vyrůst něco krásného, pokud se nevzdáme 
.
Tobi denně bojuje za každý pohyb, který u zdravých dětí přichází sám, zkrátka přirozeně. Pro něj je každý pohyb výzvou, která nikdy nekončí. V minulém roce se Tobi naučil sedět, válet sudy, jezdit na odrážedle, hrát si ve vysokém kleku a bravurně ovládat invalidní vozíček. Letos o Vánocích pokořil další milník, kdy se naučil stát u opory. Jeho kolena se chvěla a tělem mu běžel strach, ale v očích zářila radost, kterou nelze popsat slovy.
Jeho tělo mu ale často hází klacky pod nohy a přesto to nevzdává. S každým novým dnem v sobě nachází sílu jít dál. Bojuje s vytrvalostí, která bere dech a s nadějí, že jednou … možná za rok, za dva nebo za pět let se jeho sen o prvních samostatných krůčcích v prostoru naplní. Protože on věří! A s ním věříme i my, vlastně i Vy, kteří jste nám “podali ruku” ve chvíli, kdy jsme to nejvíce potřebovali. Pomohli jste nám získat tak potřebné finanční prostředky na rehabilitace a dodali jste nám tím nejen klid v duši, ale i sílu a naději, že to společně jednoho dne dokážeme 
.
Letošní rok jsme zahájili obdobím vzdoru a velmi jsme bojovali za každý pokus o krok vpřed, který byl pro Tobiho jako vystoupat na Mount Everest. Možná by se zdálo, že by stačilo zpomalit a dopřát Tobimu klid a čas … Jenže pak přijde něco, co si většina lidí neumí představit … U dětí se SMA je právě čas tím hlavním nepřítelem. Zdravé děti rostou a sílí, každým měsícem jsou pevnější, jistější a samostatnější.
Ale u dětí, jako je Tobi, to funguje jinak. U něj s růstem nepřichází síla, ale převážně ztráty … Tělo klade odpor a svaly slábnou. Tohle je na tom boji nejkrutější, že i když si něco pracně osvojí, může se někdy stát, že o to během pár týdnů přijde. A to jen třeba kvůli obyčejné nemoci, která ho na čas vyřadí ze hry. A právě proto je pro nás každý, i ten sebemenší pokrok, obrovským vítězstvím
.
Tobi svádí boj, který si nevybral. Život mu rozdal karty, které jsou těžší než ty, co drží většina z nás. Jsou to karty plné výzev, bolesti, nejistoty a hlavně zklamání. A přesto s nimi od prvního okamžiku hraje naplno. Jeho odhodlání je totiž větší než jeho tělíčko a jeho vůle je silnější než nemoc, která se ho snaží zastavit.
Ačkoliv nad SMA nejde nikdy zvítězit, věříme, že každý den, kdy Tobi bojuje, přináší sílu a naději nejen sobě a těm, kteří ho neskutečně podporují, ale hlavně rodinám, které se potýkají se stejnou nemocí. Není totiž potřeba zvítězit, protože i samotná cesta může být cíl
.
A my Vám moc děkujeme, že jste na této cestě s námi. Že jste věřili, že to má smysl a že jste Tobiho finančně podpořili a někteří stále podporujete a stojíte při něm. Je to běh na dlouhou trať, který zatím nemá konce, ale právě díky Vám má Tobi šanci běžet dál. S nadějí, odvahou a vědomím, že v tom nikdy nebude sám
.
Díky Vaší podpoře může každý den překonávat své limity a plnit si malé i velké sny. Bez Vaší pomoci bychom si nikdy nemohli dovolit tak intenzivní a pravidelnou péči, která je pro Tobiho naprosto klíčová! Každý měsíc totiž ze sbírky z Donia hradíme 10 ambulantních terapií v Saremě ve Zlíně a jeden týdenní rehabilitační pobyt v Hendi Centru v Piešťanech, což přibližně vychází na 50 tisíc korun za měsíc, které mu doslova mění život
.
Přesvědčit se o tom můžete sami v přiloženém videu, protože některé věci slovy vyjádřit nejde … DĚKUJEME
!!!