Děda je čtrnáctiletý, onkologicky nemocný kocourek. Jsme spolu teprve šest měsíců, ale miluju ho, jako bychom spolu prožili celý život. Když jsem si ho v srpnu loňského roku přivezla domů, prakticky umíral. Z původně velkého a statného kocoura zbyla kostra potažená kůží, vážící 1,8 kg. Měl nemocnou štítnou žlázu, trpěl průjmy, zvracel škrkavky… Kdysi měl nejspíše svoji rodinu, je kastrovaný. Z nějakého důvodu ale skončil na ulici a život tam ho úplně zdevastoval. Slíbila jsem mu, že ho dám do pořádku a bude zase krásný a zdravý. Pomalu, krůček po krůčku, se mi dařilo můj slib plnit. Děda si zvykl na časté návštěvy veteriny, trpělivě polykal každý den léky na štítnou žlázu, s chutí jedl gastro dietu. Během tří měsíců přibral na 3,5 kg a štítná žláza se srovnala na optimální hodnotu. Stal se z něj spokojený kocour, který si užíval péči a pozornost. Vzniklo mezi námi silné pouto a já se těšila, že spolu prožijeme ještě spoustu šťastných let. Koncem roku udeřila rakovina.










